UFI Multitube, rewolucyjna technologia filtracji powietrza silnikowego w sportowym Maserati MC20 | MOTOFAKTOR

UFI Multitube, rewolucyjna technologia filtracji powietrza silnikowego w sportowym Maserati MC20

person Redakcja 2/11/2020

Elastyczny kształt umożliwia umieszczenie filtra w pobliżu wlotu powietrza.

UFI MULTITUBE, rewolucyjna technologia filtracji powietrza silnikowego UFI Filters została wybrana jako oryginalne wyposażenie do sportowego samochodu marki Maserati – MC20.

 

Skrót MC, oznaczający Maserati Corse, wyraża sportowy charakter pojazdu i jego związek z wyścigami, a także odzwierciedla wysoką wydajność 3-litrowego silnik V6 osiągającego maksymalnie 630 KM. W dostarczaniu mocy do 6 cylindrów, opracowanych przez laboratorium innowacji Maserati w Modenie, uczestniczy także podwójny airbox, stworzony przez specjalistów UFI Filters, w którym została wykorzystana technologia MULTITUBE.

 

Modułowa budowa i elastyczny kształt są cechami charakterystycznymi UFI MULTITUBE. Dzięki współpracy pomiędzy UFI i Maserati udało się opracować produkt, który można umieścić przy wlocie powietrza, w obszarze nadkola, bez potrzeby zmiany budowy czy dotychczasowych osiągów samochodu. Ponadto, aby utrzymać lekką konstrukcję – MC20 waży mniej niż 1500 kg – technologia UFI MULTITUBE pozwoliła zredukować masę filtra nawet o 25% w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami.

 

Poprzez cylindryczną formę wkładu filtrującego z hydrofobowych włókien syntetycznych zostały zachowane jego dotychczasowa funkcjonalność i wydajność na poziomie powyżej 99,5% przez cały cykl użytkowania, co nie jest możliwe w przypadku tradycyjnych paneli. Dodatkowo odporność na wodę sprawia, że idealnie nadaje się on do samochodu MC20. Wlot powietrza i obudowa filtra umieszczone są w obszarze nadkola, przez co są one narażone na większe oddziaływanie czynników zewnętrznych jak drobinki kurzu, piasku i krople wody.

 

Wyjątkowa wydajność systemu UFI MULTITUBE polega także na zapewnieniu lepszej dynamiki płynów podczas przepływu powietrza do silnika. W Maserati MC20, dzięki zastosowaniu hydrofobowego wkładu filtrującego, nie potrzebny jest dodatkowy system separacji wody, a spadki ciśnienia są zmniejszone nawet o 50% w porównaniu ze standardowymi panelami. UFI MULTITUBE sprzyja wysokiej mocy silnika i pozwala uzyskać osiągi na miarę superszybkiego samochodu sportowego.

Jesteśmy bardzo dumni ze współpracy z firmą Maserati, ponieważ pomogła ona zwiększyć zaufanie klientów do naszych produktów. UFI MULTITUBE, flagowa technologia UFI Filters Group, zrewolucjonizowała filtrację powietrza i pozwoliła zaspokoić potrzeby producenta podczas projektowania innowacyjnego samochodu. UFI MULTITUBE, dzięki swojej wszechstronności, znajduje zastosowanie zarówno w pojazdach o dużej mocy, takich jak MC20, jak również w samochodach segmentu A. Obecnie trwają prace nad dalszym rozwojem i możliwościami zastosowania naszej technologii przez producentów zarówno na rynku europejskim, jak i azjatyckim. Rinaldo Facchini CEO UFI Filters Group

 

Źródło: UFI Filters

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).