UFI Filters zmienia jednego z dyrektorów w regionie EMEA | MOTOFAKTOR

UFI Filters zmienia jednego z dyrektorów w regionie EMEA

person Adrian Januszkiewicz 12/11/2020

Onofrio Defina dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu UFI Filters na rynku wtórnym w regionach Europa, Bliski Wschód i Afryka.

Zgodnie z nową strategią firmy, aby sprostać ewolucji i wyzwaniom globalnego rynku, Grupa UFI Filters zdecydowała się na większą autonomię w regionach, powierzając zarządzanie lokalnym COO – Chief Operating Officer (dyrektor ds. operacyjnych) – w strefach: EMEA, APAC, INDIA i AMERICAS.

 

Onofrio Defina, obecnie Chief Operating Officer EMEA, objął stanowisko Sales & Marketing Aftermarket EMEA Director UFI Filters 1 października 2020 r. Przejął on obowiązki Luki Bettiego, który kierował rynkiem aftermarket w Grupie UFI Filters przez ostatnie pięć lat.

 

Defina posiada wieloletnie doświadczenie pracy dla czołowych międzynarodowych marek motoryzacyjnych. Do firmy UFI dołączył w 2015 r. jako Purchasing Director i awansował w Grupie do pozycji General Manager and Chief Operating Officer, a następnie został powołany na stanowisko Head of the EMEA Aftermarket.

 

Teraz przejmuje on kierownictwo nad zespołem ds. sprzedaży i marketingu. Jego głównym celem jest utrzymanie i wzmocnienie obecności we Włoszech oraz zwiększenie udziału w regionie EMEA.

Nowe wyzwania rynkowe i duże zmiany, które zaszły w ostatnich miesiącach, zmusiły nas do szukania innej strategii. Zmieniając naszą perspektywę z globalnej na glokalną, dajemy większą niezależność w poszczególnych regionach EMEA, APAC, INDIA i AMERICAS, dzięki czemu firma będzie mogły lepiej skupić się na potrzebach swoich klientów, sprawnej obsłudze i bardziej skoncentruje się na danym rynku. Awans Onofrio do tej nowej roli jest wyrazem dużego zaufania z naszej strony. Ten rok jest dla niego bardzo ważny, ponieważ został wyróżniony prestiżową nagrodą Rising Stars 2020. Tytuł ten jest przyznawany co roku przez magazyn Automotive News Europe grupie najbardziej obiecujących talentów w branży motoryzacyjnej. Rinaldo Facchini CEO UFI Filters Group
To dla mnie ogromny zaszczyt, że powierzono mi nowe zadania, które będę wykonywał przy wsparciu profesjonalnego i doświadczonego zespołu. Wspólnie będziemy w stanie osiągnąć nowe cele biznesowe, umacniając naszą obecność i rozszerzając ją na nowe rynki. Onofrio Defina COO and Sales & Marketing Aftermarket EMEA Director UFI Filters

 

Źródło: UFI Filters

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).