TVN Turbo Rally Team zwycięża w Rajdzie Dolnośląskim | MOTOFAKTOR

TVN Turbo Rally Team zwycięża w Rajdzie Dolnośląskim

Bryan Bouffier i Xavier Panseri, reprezentanci TVN Turbo Rally Teamu zwyciężyli w 53. Rajdzie Dolnośląskim, zamykającym tegoroczny sezon RSMP.

Francuzi startujący Hyundaiem i20 R5 wygrali także ostatni, dodatkowo punktowany odcinek specjalny Power Stage. Świetna postawa 3-krotnych mistrzów Polski sprawiła, że do swojej bogatej kolekcji dorzucili kolejny tytuł, drugich wicemistrzów w klasyfikacji generalnej RSMP 2019.

Zwycięstwo w 53. Rajdzie Dolnośląskim bardzo cieszy, tym bardziej, że rajd był wyjątkowo trudny ze względu na fatalne warunki pogodowe, a do tego rajd był bardzo długi. Musieliśmy perfekcyjnie dobierać opony Michelin, aby nasza jazda była skuteczna i bezbłędna. I to się udawało. Jestem pod wrażeniem jak szybko jechała konkurencja. Nie rywalizowałem z tymi chłopakami, kiedy startowałem tutaj w poprzednich latach i cieszę się, że Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski cały czas są na wysokim poziomie. Z Xavierem zdobyliśmy też tytuł drugich wicemistrzów Polski, co oznacza, że zobaczymy się jeszcze na gali rozdania pucharów. Chciałbym bardzo podziękować całemu zespołowi TVN TURBO RALLY TEAM oraz jego mechanikom za świetne przygotowanie Hyundaia i20 R5, który nie sprawiał najmniejszych problemów. No może tylko raz szyba zaparowała. Dziękuję również Partnerom zespołu: Amic Energy, Auto Partner, MaXgear, NOVOL, TEKOM Technologia, Kratki.pl, Michelin Polska, I Planet Radom, I Home oraz telewizji TVN TURBO za wsparcie medialne naszych startów.

kierowca TVN Turbo Rally Team - Bryan Bouffier

To wspaniałe uczucie wygrać ponownie w Polsce. Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa, ponieważ to jeden z najtrudniejszych rajdów, w którym startowaliśmy razem z Bryanem. Lejący się z nieba deszcz, dużo liści na drodze, błoto, mgła. Do tego zaparowana szyba w samochodzie. Przed startem wiedzieliśmy, że mamy- podobnie jak wiele innych załóg- matematyczne szanse na podium w końcowej punktacji RSMP. Dopiero po przejechaniu ostatniego 19-tego odcinka specjalnego dowiedzieliśmy się, że zdobyliśmy tytuł II wicemistrzów Polski. Super emocje do końca. Bardzo dziękuje za nie całemu zespołowi TVN TURBO RALLY TEAM.

Pilot TVN Turbo Rally Team - Xavier Panseri

 

Źródło: Auto Partner S.A.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).