TVN Turbo Rally Team na podium w Rzeszowie | MOTOFAKTOR

Załoga TVN Turbo Rally Team w składzie Bryan Bouffier/Xavier Panseri zajęła 3. miejsce podczas 28. Rajdu Rzeszowskiego.

28. Rajd Rzeszowski dostarczył olbrzymiej dawki emocji wszystkim kibicom oraz zawodnikom. Walka o zwycięstwo w rajdzie toczyła się na sekundy. Głównymi aktorami tego widowiska byli między innymi Bryan Bouffier i Xavier Panseri, którzy zastąpili Łukasza Byśkiniewicza i Zbyszka Cieślara, reprezentując barwy TVN Turbo Rally Team w Hyundaiu i20 R5.

 

Bouffier i Panseri od samego początku narzucili bardzo szybkie tempo, pojawiając się kilka razy na pozycji lidera rajdu. Decydujący o zwycięstwie okazał się ósmy odciek specjalny. Znajdujący się na prowadzeniu w rajdzie Francuzi niegroźnie wypadli z drogi, zatrzymując się na dachu. Na szczęście kibice szybko pomogli postawić Hyundaia na koła i załoga pojechała dalej. Samochód nie ucierpiał, a załoga dołożyła kolejne dwa zwycięstwa oes’owe, w tym na dodatkowo punktowanym Power Stage’u.

 

W sumie wygrali 5 odcinków specjalnych. Rajd Rzeszowski zakończyli na 3. miejscu. To najwyższa pozycja w historii Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski dla koreańskiego samochodu i pierwsze wygrane odcinki specjalne w generalce.

Jestem bardzo zadowolony z naszego tempa i z tego, że mogliśmy walczyć o wygraną. Jestem zawodnikiem lubiącym zaciętą rywalizację i tak właśnie było podczas 28. Rajdu Rzeszowskiego. Ścigaliśmy się na dziesiąte części sekundy. Na dwudziestokilometrowym odcinku różnica na mecie wyniosła 0,1 sekundy! Jechało nam się świetnie. Samochód sprawował się bardzo dobrze. Popełniliśmy jeden błąd na ósmym odcinku specjalnym i wypadliśmy z drogi. Jest to część tego sportu. Cieszę się, że samochód nie został mocno poturbowany i przy pomocy kibiców pojechaliśmy dalej. Walczyliśmy do końca i na mecie stanęliśmy na podium. Podczas tego weekendu pokazaliśmy z całym zespołem TVN TURBO, że Hyundai i20 R5 jest bardzo szybki i konkurencyjny. Wygraliśmy pięć odcinków specjalnych. Bardzo dziękuję zespołowi za zaproszenie do Polski oraz jego sponsorom: Amic Energy, Auto Partner, MaXgear, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin, Kratki.pl, I Planet Radom, I Home oraz telewizji TVN TURBO. Bryan Bouffier kierowca TVN Turbo Rally Team
Z Bryanem startujemy razem od ponad 15 lat, więc bardzo szybko złapaliśmy dobry rytm w Hyundaiu i20 R5 podstawionym przez TVN TURBO RALLY TEAM. Walczyliśmy o szóstą wygraną w Rajdzie Rzeszowskim. Nie udało się tego zrobić, jak chcieliśmy, ale należy podkreślić, że jechało nam się świetnie, co było widać po czasach i wygranych odcinkach specjalnych. Uważam, że kilku kierowców w Polsce bardzo podniosło swój poziom jazdy i rywalizacja jest bardzo interesująca. Myślę, że jeszcze tu wrócimy, aby powalczyć o kolejną wygraną. Xavier Panseri pilot TVN Turbo Rally Team

 

Źródło: Auto Partner S.A.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).