Trzy modele BMW na oponach Yokohama Advan Sport V105 | MOTOFAKTOR

Trzy modele BMW na oponach Yokohama Advan Sport V105

person Adrian Januszkiewicz 8/10/2018

Opony Yokohama, po raz kolejny w tym roku, zostały wybrane przez BMW jako fabryczne wyposażenie nowej generacji SUV-ów BMW X4.

Yokohama Rubber Co. Ltd. ogłosiła, że będzie dostarczać swoje flagowe opony Advan Sport V105 do koncernu BMW jako pierwsze wyposażenie nowego modelu BMW X4. Druga generacja SUV-ów BMW X4 wprowadzona na światowe rynki w lipcu 2018 r. jest wyposażona w opony Yokohama o rozmiarach: 225/60R18 104W oraz 245/50R19 105W z technologią Run-Flat. Advan Sport V105 są montowane fabrycznie również w BMW X3, które zadebiutowało w listopadzie 2017 r., w nowym biznesowym sedanie BMW M5, wprowadzonym na rynek w marcu 2018 r., a także w kilku najwyższej klasy modelach innych wiodących producentów samochodów.

 

Advan Sport V105 to opona typu high-performance opracowana przez firmę Yokohama Rubber przede wszystkim do użytku w samochodach premium o wysokich osiągach. Opona zapewnia doskonałą wydajność jazdy w połączeniu z najwyższym komfortem i bezpieczeństwem. Opony Advan Sport V105 dostarczane do nowego BMW X4 zostały opracowane wspólnie z koncernem BMW i opatrzone na bocznej ścianie znakiem homologacji tego niemieckiego producenta.

 

Yokohama Rubber dostarcza wysokiej jakości opony wyścigowe zespołom BMW już od lat 80-tych XX wieku. Od tego czasu zespoły te osiągnęły na nich znaczące sukcesy, min.: Mistrzostwo Świata Samochodów Turystycznych (WTCC) w 1987 r., Mistrzostwo Europy Samochodów Turystycznych (ETCC) w 1988 r., zwycięstwo w łącznie pięciu elitarnych wyścigach wytrzymałościowych: 24-godzinnym Nürburgring i 24-godzinnym Spa-Francorchamps, All-Japan Touring Car Championship Class 3 w 1985 r. GSR&Studie z teamem Ukyo zdobyły mistrzostwo serii GT300 w serii SUPER GT 2011. Studie AG jest zespołem wsparcia BMW od 2014 r., a w latach 2016 – 2017 było zespołem projektowym BMW. Yokohama Rubber zapewniała wsparcie do 2017 r.

 

Źródło: Yokohama

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).