Trwa Sustainable Reality Survey 2024 | MOTOFAKTOR

Trwa Sustainable Reality Survey 2024

Goodyear rozpoczął kolejną edycję badania Sustainable Reality Survey, w którym ocenia działania europejskich flot na rzecz zrównoważonego transportu.

Tegoroczna ankieta zawiera podobne pytania do tych z poprzednich lat, co pozwala Goodyearowi śledzić zmiany w postawach branży przez lata. Badanie Sustainable Reality Survey będzie dostępne do 21 lipca – Goodyear serdecznie zaprasza floty do wzięcia w nim udziału, obiecując posadzenie drzewa za każdą wypełnioną ankietę we współpracy z organizacją non-profit TreeNation.

„Cieszymy się, że możemy po raz kolejny zaprosić floty z całej Europy do udziału w ankiecie Sustainable Reality Survey i za jej pośrednictwem zajrzeć głębiej do ich świata, zyskując unikalny wgląd w ich codzienne decyzje. Tegoroczna edycja może znów dostarczyć cennych danych na temat postępów, możliwości i wyzwań na drodze do bardziej zrównoważonej mobilności” – mówi Maciej Szymański, dyrektor marketingu Goodyear w segmencie opon użytkowych w Europie.

Ankieta ocenia podejście floty do zrównoważonego rozwoju w różnych kontekstach, począwszy od obeznania się z najnowszymi przepisami dotyczącymi środowiska, poprzez określenie celów i miar zrównoważonego rozwoju, aż po implementację nowych rozwiązań i technologii. Badanie pozwala również na zidentyfikowanie trudności związanych z wprowadzeniem zrównoważonych praktyk oraz korzyści płynących z podejmowanych działań. W tegorocznej ankiecie pojawiło się także nowe pytanie, które sprawdza, czy podejmowanie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju wpływa negatywnie na efektywność floty oraz czy wymaga ono od nich kompromisów.

Wyniki badań przeprowadzonych w ramach Sustainable Reality Survey 2024 zostaną przedstawione w obszernym raporcie, zawierającym dogłębne analizy dotyczące trendów zrównoważonego rozwoju w danej branży. Raport ten może pełnić rolę punktu odniesienia dla operatorów flot, umożliwiając im porównanie własnych praktyk z obowiązującymi standardami branżowymi. Dodatkowo, prezentacja wyników pozwoli na identyfikację najlepszych praktyk, zrozumienie ewentualnych wyzwań oraz eksplorację innowacyjnych rozwiązań, które mogą przyczynić się do poprawy zarówno efektywności osiągania celów zrównoważonego rozwoju, jak i wydajności operacyjnej flot.

Zrównoważony rozwój napędza branżę TSL

W minionym roku badanie wykazało, że europejskie floty coraz bardziej skupiają się na zapewnieniu zrównoważonego rozwoju. Większość osób, które wzięły udział w ankiecie, uznała zrównoważony rozwój za „istotny” lub „bardzo istotny”, a jedna trzecia flot uważa go za kluczową wartość organizacyjną. Wyniki pokazały także, że działania zrównoważone są coraz częściej postrzegane jako element oszczędnościowy, z czego 39% flot potwierdziło obniżenie kosztów operacyjnych dzięki zastosowaniu zrównoważonych praktyk. Większe floty, zwłaszcza te liczące ponad 500 pojazdów, odgrywają wiodącą rolę w ustalaniu i wdrażaniu celów zrównoważonego rozwoju, przy czym 75% z nich już podjęło konkretne kroki w tym kierunku. Oszczędne w zużyciu paliwa opony są najpopularniejszym narzędziem w realizacji strategii zrównoważonego rozwoju, z czego 56% flot je stosuje w celu poprawy wydajności i zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko. Te wyniki potwierdzają rosnące zaangażowanie branży w włączanie zrównoważonych praktyk przy jednoczesnym zachowaniu efektywności operacyjnej.

Polskie floty stawiają na zrównoważony rozwój – badanie Goodyear

Ankieta jest dostępna TUTAJ. Podobnie jak w poprzednich latach, Goodyear nagrodzi każdy oddany głos w ankiecie sadząc drzewo. Od 2021 r. producent przyczynił się do posadzenia ponad 7000 drzew w ramach programów ponownego zalesiania prowadzonych przez organizację TreeNation.

Źródło: Goodyear

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).