Toyota wycofuje model bZ4X ze sprzedaży, bo mogą odpaść w nim koła... | MOTOFAKTOR

Toyota wycofuje model bZ4X ze sprzedaży, bo mogą odpaść w nim koła...

person Adrian Januszkiewicz 28/06/2022

Jak informuje "The Wall Street Journal", Toyota odradza kierowcom EV jazdę modelem SUV 2023 bZ4X. Podczas jazdy mogą odpaść w nim koła.

 

Toyota poinformowała, że ​​wycofała swój całkowicie elektryczny SUV 2023 bZ4X po stwierdzeniu, że koła mogą potencjalnie odpaść z powodu problemów ze śrubami łączącymi je z pojazdem. Po małym przebiegu śruby mogą poluzować się do punktu, w którym koło może się odczepić, powiedział producent auta w ubiegły czwartek.

 

Wycofanie obejmuje około 2700 pojazdów na całym świecie, w tym 2200 w Europie i 260 w Stanach Zjednoczonych, powiedział rzecznik Toyoty.

 

Firma stwierdziła, że ​​nadal bada przyczynę problemu i zaleciła właścicielom, aby nie jeździli samochodem, dopóki nie będzie można dokonać naprawy. Rzecznik odmówił skomentowania, czy w związku z wycofaniem miały miejsce jakieś wypadki lub obrażenia.

 

bZ4X oznaczał wejście Toyoty na rynek pojazdów elektrycznych, który spędził ostatnie ponad dwie dekady na budowaniu reputacji imiennika pojazdów hybrydowych. Firma od dawna twierdzi, że hybrydy lepiej niż inne typy samochodów nadają się do walki z globalnym ociepleniem.

 

Toyota poinformowała, że ​​planuje wydać 9 miliardów dolarów w ciągu następnej dekady na budowę fabryk akumulatorów do samochodów elektrycznych. Do 2030 r. chce zelektryfikować około 80% sprzedawanych przez nią samochodów. Obejmuje to dwa miliony czysto elektrycznych pojazdów rocznie, obejmując zarówno samochody zasilane bateriami, jak i te zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.

 

Źródło: The Wall Street Journal

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).