Toyota GR Supra GT4 w sprzedaży od przyszłego roku | MOTOFAKTOR

Toyota GR Supra GT4 w sprzedaży od przyszłego roku

person Adrian Januszkiewicz 29/07/2019

Toyota Gazoo Racing potwierdziła, że w 2020 roku wprowadzi na rynek GR Suprę GT4, wyścigowy samochód przeznaczony dla zespołów prywatnych.

Ogłoszenie Toyoty jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania klientów na całym świecie po zaprezentowaniu koncepcji GR Supra GT4 na wystawie Geneva International Motor w marcu i udziale GR Supra w 24-godzinnym wyścigu Nürburgring w czerwcu. Toyota Gazoo Racing chce zwiększyć swoje zaangażowanie w wyścigi zespołów prywatnych. Wszystko po to, by umożliwić miłośnikom motorsportu na całym świecie uczestnictwo w wyścigach i aby móc rozwijać coraz lepsze auta, wykorzystując doświadczenia z torów wyścigowych.

Klasa GT4

Model GR Supra GT4 [1] to samochód wyścigowy oparty na GR Supra – pierwszym globalnym modelu Toyota Gazoo Racing, który trafił na rynek w tym roku.

 

Kategoria GT4 [2] jest popularna wśród prywatnych zespołów wyścigowych na całym świecie ze względu na stosunkowo niski koszt i łatwość dołączenia do rywalizacji. Samochody GT4 mogą uczestniczyć w wielu wyścigach na całym świecie, w tym w Super Taikyu Series w Japonii, GT4 European Series i VLN Endurance Championship Nürburgring w Europie oraz w serii Michelin Pilot Challenge w USA.

GR Supra uczestniczy już w NASCAR Xfinity Series w Ameryce Północnej, a od 2020 roku ma konkurować w klasie Super GT GT500 w Japonii. Wejście GR Supra GT4 ma zapewnić fanom sportów motorowych radość z oglądania GR Supra rywalizującego na torach na całym świecie.

 

W celu opracowania GR Supra GT4, Toyota Gazoo Racing połączyła siły z trzema partnerami technicznymi: Ravenol, Pirelli i Akrapovič. Ravenol dostarcza środki smarne, Pirelli współpracuje przy opracowywaniu opon, zaś Akrapovič współpracuje przy opracowywaniu układów wydechowych specyficznych dla sportów motorowych.

 

Szczegóły dotyczące specyfikacji GR Supra GT4, w tym jej ceny sprzedaży, poszczególne rynki i daty premiery, mają zostać ogłoszone jeszcze w tym roku.

 

[1] pojazdy GT4 są sprzedawane uczestnikom wyścigów i nie można nimi jeździć po drogach publicznych.

[2]  GT4 to kategoria produkcyjnych samochodów wyścigowych opartych na samochodach Grand Touring regulowanych przez SRO; jeden stopień poniżej GT3.

 

Źródło: Ravenol

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).