TotalEnergies wśród pionierów elektryzującej przyszłości motoryzacji | MOTOFAKTOR

TotalEnergies wśród pionierów elektryzującej przyszłości motoryzacji

person Redakcja 11/05/2022

TotalEnergies uważa elektryfikację motoryzacji za dobry kierunek i sam dostosowuje swoją ofertę do nadchodzącej przyszłości.

Niewiele osób wie, że przed rozpoczęciem dominacji firm naftowych ludzkość pokładała spore nadzieje w pojazdach elektrycznych. Były to przede wszystkim tramwaje, pociągi, ale także traktory i samochody. Ograniczeniem okazała się być gęstość energii stosowanego wtedy akumulatora kwasowo-ołowiowego w porównaniu do beczki paliwa. Z tego powodu losy świata potoczyły się inaczej i dzisiaj ludzkość jest zależna od paliw kopalnych. Pomimo tego na horyzoncie widać wiatr zmian. Powodem tego są nowe rodzaje baterii.

Samochody hybrydowe - pierwszy etap zmian

Ponad dwadzieścia lat temu świat poznał Toyotę Prius. Pierwsza generacja samochodu hybrydowego wydawała się na przełomie XX i XXI wieku pojazdem koncepcyjnym z kosmiczną technologią we wnętrzu. Wtedy pojawiła się duża grupa sceptyków, którzy widzieli ryzyko w bateriach. Obawiali się oni o ich żywotność i wpływ na środowisko naturalne. Po wielu latach okazało się, że napęd hybrydowy jest wydajny, trwały i bezpieczny dla użytkowników.

Wyścig hybrydowych konstrukcji

Dzisiaj każdy producent samochodów, który chce liczyć się na motoryzacyjnym rynku, ma w swojej ofercie w jakimś stopniu zhybrydozwany samochód. Mniejsze zużycie paliwa, możliwość ładowania samochodu z gniazdka lub stacji ładowania oraz zwiększona dynamika, są tym, co przyciąga klientów do salonów. Jesteśmy świadkami wyścigu hybryd w prospektach reklamowych, na torach wyścigowych całego świata i od tego roku także na odcinkach specjalnych rajdowych mistrzostw świata!

Motorsport jest poligonem doświadczalnym dla producentów

Od początku rozwoju motoryzacji to właśnie wyścigi i rajdy samochodowe były tymi dziedzinami sportu, które pomagały w rozwoju technologii. Jeśli skrzynia biegów, układ napędowy lub opony wytrzymają ekstremalne warunki, mamy solidną bazę do rozwijania cywilnych podzespołów. Dlatego producenci z całego świata aktywnie wystawiają do rywalizacji swoje zespoły. Najtrudniejsze odcinki specjalne Argentyny, emocjonująca walka na torze Circuit De La Sarthe we Francji, gdzie raz w roku jesteśmy świadkami 24 godzinnego wyścigu. To wszystko robi wrażenie i ma wpływ na życie codziennie!

Biopaliwa, wodór i gniazdka - czy przyszłość jest jasna?

Rewolucja technologiczna w motoryzacji jest faktem i najprawdopodobniej będzie ona przebiegać na wielu polach. Najpierw do motorsportu trafiają biopaliwa i wodór, które pokazują swoją skuteczność. Na popularności zyskują również samochody elektryczne. Być może są one na razie traktowane jako gadżety. Bardziej nadają się do roli pojazdu dostępnego w wypożyczalni niż pełnoetatowego samochodu rodzinnego, jednak postęp w rozwoju infrastruktury do ładowania i pojemności baterii sprawia, że coraz dalej i bezpieczniej możemy podróżować elektrykami po całej Europie. Obecnie wydaje się, że te trzy kierunki będą przewodzić w strategiach rozwoju firm motoryzacyjnych.

Różnorodność kluczem do sukcesu!

Deklarowane odejście od samochodów spalinowych przez coraz więcej firm motoryzacyjnych jest odważnym krokiem. Do tych zmian muszą dostosować się inne podmioty, które funkcjonują na rynku. Pojazdy konwencjonalne jeszcze przez długi czas pozostaną na naszych ulicach. Dlatego, aby zapewnić dostęp do usług dla innowacyjnych napędów i jednocześnie pamiętać o użytkownikach konwencjonalnych silników, potrzebna jest różnorodna oferta. Ta firma, która szybciej wyznaczy kierunek rozwoju oparty na innowacyjnych technologiach i wsparciu aktualnych klientów zyska przewagę nad innymi podmiotami. Jednym z takich pionierów jest TotalEnergies. Już od kilku lat Koncern przygotowuje się do transformacji, która czeka nas w całej branży motoryzacyjnej, aby nieustannie oferować produkty najwyższej jakości.

 

Źródło: TotalEnergies

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).