TotalEnergies aktywnie wspiera serię FIE ETRC | MOTOFAKTOR

TotalEnergies aktywnie wspiera serię FIE ETRC

TotalEnergies był partnerem rundy Goodyear FIA European Truck Racing Championship (ETRC) na Torze Poznań, a także wspiera jeden z zespołów - Lion Truck Racing.

 

Ciężarówki ścigające się na torze (IVECO, MAN) robią niesamowite wrażenie i dostarczyły kibicom mnóstwa emocji, pomimo regulaminowego ograniczenia prędkości do 160 km/h ze względów bezpieczeństwa.

 

Dzięki swojej reputacji w branży i jakości produktów TotalEnergies został wybrany przez FIA na oficjalnego dostawcę biopaliwa Goodyear FIA European Truck Racing Championship na sezony 2021, 2022 i 2023. Pojazdy o mocy 1200 KM i masie 5,3 t tankowane są zaawansowanym biopaliwem HVO100 wytwarzanym wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Co istotne, w połączeniu z niewielkimi modyfikacjami mapowania silnika, ma zdolność do całkowitego wyeliminowania emisji tzw. ,,czarnego dymu”.

Cały cykl wyścigów przyciąga co roku około 420 000 widzów z branży i spoza niej. W bezpośredniej bliskości toru organizowany jest także wielki branżowy piknik dla producentów OEM, właścicieli flot i kierowców.

 

Promotor serii Goodyear FIA ETRC postawił sobie za cel także wsparcie wszystkich profesjonalistów z branży i wniesienie wkładu w jej pozytywny wizerunek ze względu na kryzys niedoboru kierowców ciężarówek, poprzez kampanię #onetruckfamily. TotalEnergies promował podczas wydarzenia wprowadzoną w tym roku supernowoczesną gamę olejów do pojazdów ciężarowych Rubia Optima. Pod względem parametrów technicznych i jakościowych to zupełnie nowy poziom na rynku, potwierdzony najnowszymi specyfikacjami: API: CK-4, ACEA: E8 i E11 jak również szeregiem najnowszych homologacji konstruktorów MERCEDES-BENZ, VOLVO, RENAULT TRUCKS, CUMMINS, SCANIA, MAN.

 

Źródło: TotalEnergies

Zdjęcia: Maciej Sznek

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).