TomTom współpracuje z firmą Hella Aglaia | MOTOFAKTOR

TomTom współpracuje z firmą Hella Aglaia

TomTom oraz Hella Aglaia ogłosili współpracę w zakresie aktualizacji mapy HD (TomTom High Definition) w czasie rzeczywistym.

W ramach współpracy Hella Aglaia wykorzysta AutoStream – innowacyjny system dostarczania map firmy TomTom – w celu uzyskania dostępu do najnowszej mapy HD. Ponadto, Hella Aglaia będzie udostępniać przetworzone dane z kamer do systemu mapowania TomTom w chmurze (dla autonomicznej jazdy), aktualizując mapę HD TomTom w czasie rzeczywistym. Zostanie to osiągnięte poprzez pozyskiwanie aktualizacji map, zwanych Roadagrams, które są wykorzystywane w celu zapewnienia, że mapa HD odzwierciedla rzeczywistą drogę. TomTom AutoStream dostarcza następnie zaktualizowane dane map z powrotem do pojazdu. Technologia zostanie zademonstrowana producentom samochodów i Tier 1 do końca roku.

Bezpieczna i wygodna autonomiczna jazda wymaga mapy o wysokiej rozdzielczości. Łącząc siły z firmą Hella Aglaia oferujemy producentom samochodów i Tier 1 możliwość aktualizacji mapy HD w czasie rzeczywistym. Jesteśmy dumni z tej współpracy oraz tego, że możemy obsługiwać europejskich i globalnych klientów naszego partnera.

Head of Autonomous Driving, TomTom - Willem Strijbosch

Osiągając kompatybilność między usługą mapowania w chmurze firmy TomTom a oprogramowaniem kamer samochodowych firmy Aglaia, będziemy w stanie zaoferować producentom samochodów nową opcję aktualizacji map HD z ich floty. Zachowamy jednocześnie elastyczność naszego rozwiązania, opartego wyłącznie na oprogramowaniu, które łatwo skaluje się od ADAS do zautomatyzowanej jazdy.

Managing Director, Hella Aglaia - Kay Talmi

 

Odwiedzający Targi IAA we Frankfurcie mogą spotkać się z przedstawicielami firmy TomTom w hali 8 na stoisku C39.

 

Źródło: TomTom

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).