TMD Friction zwiększa zdolności produkcyjne | MOTOFAKTOR

TMD Friction zwiększa zdolności produkcyjne

person Adrian Januszkiewicz 16/04/2021

Mimo realiów pandemicznych TMD Friction stara się zapewniać płynność łańcucha dostaw i dostępność całej gamy produktów.

Rok 2020 i kryzys związany z koronawirusem odcisnęły swoje piętno na wielu dostawcach niezależnego rynku części zamiennych dla motoryzacji. TMD Friction ma jednak do przekazania dobrą wiadomość. Decyzje strategiczne, poziom przejrzystości łańcucha dostaw i elastyczne struktury, zwłaszcza w produkcji i magazynowaniu, w ciągu roku prawie w pełni zrekompensowały straty spowodowane pierwszym wiosennym lockdownem.

 

Mimo że spadek koniunktury zaczął być widoczny już w połowie marca 2020, okres od stycznia do marca ubiegłego roku okazał się najlepszym kwartałem w historii firmy TMD Friction. To efekt świetnej sprzedaży we wszystkich regionach.

Byliśmy na dobrej drodze i, gdyby nie pandemia, z pewnością mielibyśmy rekordowy rok. Jako producent premium świadczymy również usługi premium. Oznacza to między innymi najwyższą jakość produktów, ich dostępność, a także niezawodność dostawy. Nasza pozycja pozwala nam na swobodę operacyjną i elastyczność, czego nie mogą zaoferować niektórzy z naszych konkurentów. Rok 2020 pokazał nam, że nasze szybkie reakcje na zmieniające się warunki i umiejętność dostosowania się do potrzeb klientów były jednymi z najważniejszych czynników skutecznego opanowania kryzysu. Clément de Valon Wiceprezes Wykonawczy ds. Niezależnego Rynku Części Zamiennych w TMD Friction

 

TMD Friction już w połowie lutego, kiedy kryzys w Azji dopiero zaczął się rozwijać, utworzyło wewnętrzną grupę zadaniową. W przedsięwzięcie zaangażowały się wszystkie działy firmy na całym świecie. Podstawową zasadą działania była elastyczność, która polegała na regularnej ocenie sytuacji oraz szybkim podejmowaniu decyzji na jak najwcześniejszym etapie.

Naszym kluczem do sukcesu była gotowość do ciągłego dostarczania produktów. Monitorowaliśmy zmieniające się wymagania branży i potrzeby naszych klientów. Byliśmy w stanie szybko dostosować nasze procesy w łańcuchu dostaw do tych oczekiwań. Kiedy latem popyt wzrósł, byliśmy jedną z pierwszych firm gotowych, aby natychmiast zaopatrzyć naszych klientów. W przeciwieństwie do wielu konkurentów świadomie unikaliśmy redukcji personelu i zmniejszenia naszych zdolności produkcyjnych, co było właściwą decyzją, zarówno dla naszych pracowników, jak i w kontekście osiągnięć naszej firmy. Christian Stange Wiceprezes ds. Łańcucha Dostaw i Dyrektor Zarządzający w TMD Friction Services GmbH

Nowoczesny magazyn centralny podstawą sukcesu

Dzięki nowoczesnemu europejskiemu magazynowi centralnemu w Leverkusen-Hitdorf, TMD Friction stworzyło podstawowe warunki do zapewnienia ciągłej dostępności swoich produktów nawet podczas pandemii.

Podstawowym warunkiem do zapewnienia ciągłej dostępności produktu jest posiadanie nowoczesnego i sprawnie funkcjonującego magazynu. TMD Friction od końca 2017 r. w dwóch halach w zakładzie Leverkusen-Hitdorf prowadzi najnowocześniejszy magazyn centralny o powierzchni 14 000 metrów kwadratowych. To tutaj są przechowywane, kompletowane i wysyłane do klientów na całym świecie produkty marek TMD Friction takich jak Textar, Mintex i DON. Ponad 100 pracujących w nim osób dba, by magazyn funkcjonował sprawnie i bez przestojów.

 

Na początku pandemii w magazynie bardzo szybko wprowadzono system rotacji pracowników i zadbano o to, aby poszczególne zmiany nie miały ze sobą kontaktu. Chroni to zdrowie pracowników oraz sprawia, że w przypadku infekcji nie trzeba całkowicie zamykać magazynu.

 

Elastyczne struktury, najnowocześniejszy magazyn centralny i wysoki poziom przejrzystości łańcucha dostaw to główne filary, które pozwalają TMD Friction patrzeć w przyszłość z optymizmem również w nadchodzących miesiącach.

 

Źródło: TMD Friction

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).