TMD Friction ma umowę na zieloną energię | MOTOFAKTOR

TMD Friction ma umowę na zieloną energię

person Adrian Januszkiewicz 16/11/2023

TMD Friction podpisał długoterminową umowę z Iberdrola Deutschland na dostarczanie zielonej energii. Do 2030 r. wszystkie zakłady spółki mają być zasilane OZE.

 

Umowa obejmuje dostawę około 50 GWh energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych rocznie i ma pokryć ponad 50% całkowitego zapotrzebowania TMD Friction na energię w Niemczech od 2027 roku. Zielona energia elektryczna ma pochodzić z projektowanej obecnie morskiej farmy wiatrowej Windanker firmy Iberdrola Deutschland.

 

TMD Friction rozważa rozszerzenie współpracy z Iberdrolą na Wielką Brytanię, Europę i Brazylię, aby zrealizować swoje globalne plany dotyczące korzystania wyłącznie z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. TMD Friction ma ambitne cele zmniejszenia swojego śladu węglowego i udowodnienia, że istnieje bardziej ekologiczny i czystszy sposób wytwarzania produktów ciernych do hamulców.

 

David Baines, dyrektor generalny TMD Friction
David Baines, dyrektor generalny TMD Friction, Fot. TMD Friction

Jako wiodący światowy producent materiałów ciernych do hamulców, bardzo poważnie traktujemy swoje zobowiązania wobec pracowników, klientów, środowiska i społeczeństwa. Dlatego wyznaczyliśmy sobie niezwykle ambitne cele, aby nie tylko kontynuować opracowywanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie zrównoważonego hamowania, ale także zmienić sposób, w jaki wytwarzamy nasze produkty i oddziałujemy na środowisko naturalne. Chcemy zmniejszyć nasz wpływ na nie już teraz, a także w przyszłości. Partnerstwo z Iberdrola w Niemczech jest dowodem naszego zaangażowania w realizację planu zrównoważonego rozwoju. To pierwsze z serii porozumień, które będziemy zawierać, aby osiągnąć nasze cele – powiedział David Baines, dyrektor generalny TMD Friction.

 

Iberdrola, największy europejski dostawca energii elektrycznej pod względem kapitalizacji rynkowej i jedna z trzech największych firm elektrycznych na świecie, jest liderem w dziedzinie odnawialnych źródeł energii oraz stoi na czele transformacji energetycznej prowadzącej w kierunku gospodarki niskoemisyjnej. Działania przedsiębiorstwa koncentrują się na energii odnawialnej, inteligentnych sieciach i inteligentnych rozwiązaniach dla klientów. Iberdrola działa głównie w Europie (Hiszpania, Wielka Brytania, Portugalia, Francja, Niemcy, Włochy i Grecja), w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Meksyku i Australii. Firma jest również obecna na rynkach rozwijających się, takich jak Japonia, Tajwan, Irlandia, Szwecja i Polska.

 

Farma wiatrowa Windanker to trzecia morska farma wiatrowa Iberdrola Deutschland na niemieckiej części Morza Bałtyckiego. Stanowi kontynuację projektów Wikinger i Baltic Eagle. Ma składać się z 21 morskich turbin wiatrowych (15 MW każda), które mają zostać podłączone do sieci w 2026 r., a ich łączna moc ma wynieść 300 MW. Windanker ma zająć powierzchnię około 17,9 km² i być zlokalizowany około 38 km na północny wschód od Parku Narodowego Jasmund na niemieckiej wyspie Rugia.

 

Jesteśmy podekscytowani długoterminowym partnerstwem energetycznym, które nawiązujemy z TMD Friction. Współpraca z wiodącymi firmami z niemieckiego sektora MŚP jest kluczowym elementem naszej strategii rozwoju w Niemczech. Planujemy rozszerzyć partnerstwo energetyczne z TMD Friction również na arenie międzynarodowej. Obecnie analizujemy kolejne inicjatywy dotyczące czystej energii z TMD Friction w Wielkiej Brytanii i Brazylii – powiedział Felipe Montero, dyrektor generalny Iberdrola Deutschland.

 

Źródło: TMD Friction

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).