Tłumienie wysokiej jakości | MOTOFAKTOR

Tłumienie wysokiej jakości

person 8/05/2017

Ponad 40-letnie doświadczenie oraz wysoka jakość produktów - to wyróżnia MTS, włoskiego lidera w produkcji układów wydechowych.

Układy wydechowe to specyficzny segment rynku części zamiennych. Już choćby z powodu gabarytów tych produktów, praktycznie nie  są  one importowane z Dalekiego  Wschodu. Z pozoru wszystkie oferowane na rynku elementy wydają się takie same, jednak w praktyce okazuje się, że ich jakość bywa bardzo różna.

 

Jak wiadomo, dla polskich klientów kluczowe znaczenie ma cena, choć z drugiej strony oczekują oni wysokiej trwałości. Oczekiwania te  wydają się trudne do spełnienia, dlatego na szczególną uwagę zasługuje oferta firmy MTS, znanego włoskiego producenta układów wydechowych, którego produkty z jednej strony prezentują wysoki standard jakościowy, z drugiej zaś cechują się atrakcyjną ceną.

Trochę historii

Firma MTS została założona przez Antonio Sarri w 1973 roku. Dzięki ambitnej polityce nastawionej na rozwój  przedsiębiorstwo szybko  rozwinęło  się, osiągając status jednego z czołowych włoskich producentów układów wydechowych. Ważnym wydarzeniem w historii firmy było przyznanie jej w 1999 roku przez niemiecki koncern Dekra, specjalizujący się w kontroli jakości m.in. części zamiennych, certyfikatu ISO  9001. Uzyskanie  tego  dokumentu przez MTS było zwieńczeniem polityki prowadzonej przez władze spółki, polegającej na dostosowaniu się do wymagań certyfikacyjnych zarówno pod względem jakości produkcji, jak również zarządzania przedsiębiorstwem. W 2001 roku kapitał spółki osiągnął blisko 5 mln euro.

 

W 2003 firma MTS obchodziła 30-lecie swojej działalności. Z tej okazji dziesięciomilionowy układ wydechowy wyprodukowany w zakładach MTS podarowany został papieżowi Janowi Pawłowi II. Układ oznaczony liczbą 10 000 001 przekazano natomiast prezydentowi Włoch Carlo Azeglio Ciampiemu.

Przywiązanie do jakości

Przedstawiciele MTS podkreślają, że w strategii rozwoju firmy kluczowe znaczenie ma polityka jakościowa. Mocnymi punktami wyróżniającymi MTS na rynku są również: konkurencyjna cena produktów, sprawna dystrybucja na całym rynku europejskim zapewniająca szeroką dostępność części, szybkie reagowanie na zmiany i potrzeby klientów. Wysoki standard produkcji potwierdza system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami UNI EN ISO 9001:2000. Przeszło stuosobowy personel MTS jest doskonale wykwalifikowany, a dzięki regularnym szkoleniom stale  poszerza  swoje kompetencje.

 

Siedziba zarządu firmy oraz centralny magazyn (o powierzchni 40 000 m kw., z czego 20 000  zajmuje  hala)  mieści  się  w  Mansue niedaleko Treviso, ledwie kilkanaście kilometrów od Wenecji. W fabryce MTS w ciągu minuty wytwarzanych jest 6 układów wydechowych. W najbliższej przyszłości wydajność ma być zwiększona do 10 elementów. Każdego roku do produkcji wdrażanych jest 300 nowych części. Produkcja jest w znacznym stopniu zautomatyzowana. W fabryce MTS stosuje się m.in. automatyczne spawanie. Dzięki temu ogranicza się ryzyko ludzkiego błędu, a także, co również jest bardzo istotne, zapewnia powtarzalność produkcji.

 

Codziennie w zakładzie dokonuje się 923 udokumentowane testy jakości zgodnie z wymogami ISO 9001:2000. Produkty MTS wytwarzane są z najwyższej jakości surowców. Dzięki temu rygorystycznemu reżimowi jakościowemu, układy wydechowe MTS spełniają wymagania stawiane produktom stosowanym na pierwszy montaż.

Ważne różnice

To, co decyduje o jakości układu wydechowego,może być na pierwszy rzut oka trudno dostrzegalne. Warto więc przyjrzeć się kilku szczegółom, na które uwagę zwracają specjaliści  firmy MTS. Od zastosowanej w procesie produkcji technologii zależy bowiem jakość i trwałość poszczególnych elementów.

 

1. Kształtowanie rur odbywa się w technologii gięcia maszynowego. Większość konkurentów stosuje metodę wytłaczania.

2. Ścianki rur stosowanych do produkcji układów wydechowych są aluminiowane, co zabezpiecza je przed korozją. Większość produktów konkurencyjnych nie jest w ten sposób zabezpieczana.

3. Wieszaki  wykonywane  ze  stali  wysokiej jakości mocowane są w procesie spawania w osłonie gazu obojętnego. Większość firm konkurencyjnych wytwarza  wieszaki z  taniej  miękkiej  stali, której, co prawda, spawanie  jest łatwiejsze, lecz materiał ten jest mniej wytrzymały i bardziej wrażliwy na korozję.

4. Ścianki  rur  stosowanych przez  MTS do  produkcji mają grubość 1,5  mm. Większość europejskich konkurentów stosuje rury o grubości ścian 1,4 mm.

5. Zagniecenie łączące blachy tłumika ma przekrój okrągły, w przeciwieństwie do wyrobów większości pozostałych producentów. Kształt łączenia ma znaczenie dla jego wytrzymałości.

6. W przeciwieństwie do wielu innych producentów MTS nie maluje zewnętrznych spawów celem ukrycia przebarwień. Jakość połączeń gwarantuje odpowiednią trwałość.

7. Rury znajdujące się wewnątrz tłumika wykonuje się z blachy o grubości 1,5 mm. Większość konkurentów używa do tego tańszej blachy o grubości 1,2 mm.

8. Wewnętrzne elementy w tłumikach wytwarzanych w zakładach MTS są mocowane „na  wcisk”, co pozwala uzyskać trwałe połączenie odporne na korozję. Większość pozostałych producentów stosuje spawanie. W tych modelach tłumików, w których stosuje  się  matę  wygłuszającą, MTS wykorzystuje włókno szklane. Większość firm konkurencyjnych używa do tego celu tańszej wełny bazaltowej, która jest materiałem mniej trwałym.

Tłumiki MTS mają  konstrukcję  refleksyjną, do  tłumienia nie stosuje się włókien. Większość produktów konkurencyjnych zawiera wełnę bazaltową, która jest podczas eksploatacji stopniowo wydmuchiwana, co systematycznie zmniejsza  skuteczność tłumienia.

 

Skrzynki tłumików wykonywane są z dwóch warstw aluminiowanej blachy. Wiele firm konkurencyjnych stosuje pojedynczą warstwę wykonaną z taniej blachy (tylko 50 proc. dostępnych na rynku wyrobów jest pod tym względem porównywalnych do produktów MTS).

Wymiary rur i tłumików w układach wydechowych MTS są dokładnie takie same jak w przypadku układów oryginalnych. Większość konkurencyjnych producentów stosuje wymiary zbliżone do tych, jakie mają elementy stosowane na pierwszy montaż. Szczegółowe informacje o gamie produktów MTS dostępne są w katalogu papierowym oraz w katalogu online na stronie www.mts-silenziatori.it.

 

Produkty MTS ujęte  są również w katalogu TecDoc. Szczegółowe informacje dotyczące produktów oraz ich dostępności można uzyskać w Dziale Obsługi Klienta oraz u Przedstawicieli Handlowych PH Motogama, wyłącznego dystrybutora MTS w Polsce pod numerem telefonu 12 61 94 600 lub adresem e-mail: zamowienia@motogama.com.pl. Firma Motogama jest gotowa do pomocy i chętnie udzieli szczegółowych informacji dotyczących tłumików MTS.

user photo

Autor

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).