Tip-Topol Tour 2013 – relacja Motofaktor.pl | MOTOFAKTOR

Tip-Topol Tour 2013 - relacja Motofaktor.pl

Przez 11 polskich miast prowadzi trasa tegorocznego Tip-Topol Tour, zorganizowanego z okazji jubileuszu 25-lecia działalności firmy.

Tip-Topol jest liderem rynku urządzeń i materiałów do napraw ogumienia. Firma z powodzeniem rozwija także swoją ofertę pozostałych urządzeń warsztatowych – w tym geometrii, stacji obsługi klimatyzacji, urządzeń spawalniczych czy choćby urządzeń do obsługi akumulatorów.

Tour jest doskonałym momentem do promocji naszych produktów. Zaproszenia do udziału w naszych pokazach przekazaliśmy zarówno naszym stałym klientom, jak i firmom, które dopiero rozpoczynają z nami współpracę. Chcemy by nas lepiej poznali i przekonali się jak duża jest nasza oferta.

Tip-Topol - Barbara Świetlik-Wieczorek

 

Dla klientów szczególnie ważne są rabaty udzielane na zakupy w czasie Tip-Topol Tour – zarówno na zakup urządzeń, jaki i na szkolenia.

 

Jedną z nowości prezentowanych w czasie Tip-Topol Tour było urządzenie do indukcyjnego podgrzewania śrub i innych elementów metalowych. Rozgrzanie materiału możliwe jest dzięki silnemu polu magnetycznemu wytarzanemu przez spiralę, którą można samodzielnie uformować tak, by objęła ogrzewany element niezależnie od jego kształtu.

Normalnym palnikiem podgrzewamy wszystko, a tym urządzeniem - tylko wybrany element metalowy. Nie ma możliwości spalenia czegoś przypadkiem, jest to o wiele bezpieczniejsze w pracy. Do zasilania wystarczy zwykłe gniazdko 230V.

Tip-Topol - Dominik Szymański

 

W tej samej strefie prezentowane są także urządzenia do spawania MIG/TIG, do cięcia plazmowego a także do ładowania akumulatorów.

Od połowy września będziemy mieli w ofercie także nowe, ekonomiczne urządzenie do spawania rurek aluminiowych. To idealne rozwiązanie dla warsztatów, które nie zajmują się spawaniem na codzień, ale chcą mieć możliwość naprawy rurek w klimatyzacji. Cena wyniesie ok. 3 tys. zł.

- Dominik Szymański

 

Wśród urządzeń do geometrii zawieszenia nowością jest tania geometria Trimax 3D firmy Mondolfo Ferro, której cena katalogowa wynosi 32,9 tys. zł netto.

To proste urządzenie pozbawione szafek, z krzyżem z kamerami montowanymi na stałej wysokości. Ma bazę danych do aut europejskich, a już w październiku będzie można do niego dokupić lift, czyli dźwignię podnoszącą ramiona kamer wraz samochodem na podnośniku.

Tip-Topol - Jacek Bilski

 

Zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się oferta leasingu urządzeń przeznaczona dla małych warsztatów.

Żeby wyleasingować urządzenia warte łącznie do 100 tys. zł, wystarczy tylko dowód osobisty, działalność gospodarcza i czysty BIK oraz 10 tys. zł pierwszej wpłaty.

Leasing-Experts - Tomasz Dziamski

 

Leasing twa 6 lat i jego łączny koszt wynosi ok. 115-118 proc. ceny zakupu nowego urządzenia. Z punktu widzenia warsztatu wulkanizacyjnego zaletą jest możliwość dostosowania wysokości płacony rat do sezonowości rynku.

W okresie mniejszego ruchu w warsztacie rata może zostać zredukowana do zaledwie 20 proc. jej wysokości.

- Tomasz Dziamski

 

Urządzenie Invento SW 700 przeznaczone jest do naprawy obręczy. Z wykorzystaniem takiej maszyny można prostować zarówno felgi aluminiowe, jak i stalowe, w rozmiarach od 10 do 24″, przeznaczone do pojazdów osobowych i dostawczych.

Da się pospawać nawet uszkodzoną felgę aluminiową, ale musi być to zrobione naprawdę profesjonalnie i wymaga dużych umiejętności.

Tip-Topol - Zbigniew Pomykała

 

Marka Chicago Pneumatic prezentowała zupełnie nową ofertę wyposażenia warsztatowego, czyli podnośników (także do pojazdów ciężarowych), „żab” i kobyłek – łącznie 20 nowych produktów.

Naszym atutem jest jakość, bo wszystkie te produkty projektowane są w Europie i oferujemy na nie 12 miesięcy gwarancji, z możliwością jej przedłużenia.

- Jarosław Grzegorzyca

 

Na stoisku z klimatyzacją gorącym tematem był nowy czynnik do klimatyzacji.

Każdy warsztat powinien dziś mieć możliwość obsługi klimatyzacji, a najtańszym rozwiązaniem jest wybór maszyny, która obsługuje oba rodzaje czyników - R134a i R1234yf.

Tip-Topol - Jacek Moliński

 

Choć „nowy czynnik” dopiero zyskuje na popularności, warto już dziś mieć możliwość obsługi samochodów, które z niego korzystają.

Nowe samochody, sprzedawane dzisiaj w salonach, wkrótce trafią do warsztatów niezależnych, a już dziś przyjeżdżają tam właściciele takich aut, które zostały sprowadzone zza granicy.

- Jacek Moliński

 

Urządzeniem, które może obsługiwać oba rodzaje czynnika jest Invento Advance. W przypadku zmiany czynnika koniecznie jest jedynie przepłukanie układu maszyny poprzez wybranie odpowiedniej funkcji w jej menu. Invento Advance produkowana jest na Słowenii i objęta jest 24-miesięczną gwarancją.

 

W czasie Tip-Topol Tour firma intensywnie promowała swojej szkolenia – każdy, kto zdecyduje się wykupić takie szkolenie z terminem realizacji przed końcem 2013 roku, może liczyć na 25 proc. rabatu.

Nasze szkolenia są teoretyczno-praktyczne, co oznacza że każdy z uczestników ma okazję sprawdzenia w praktyce nabytej wiedzy pod okiem trenera.

Tip-Topol - Danuta Nowicka

 

Wszystkie szkolenia odbywają się w centrum szkoleniowym firmy w Pobiedziskach koło Poznania. Nowością w ofercie są szkolenia z zakresu TPMS (czujniki ciśnienia) oraz geometrii zawieszenia.

 

W strefie naprawy opon prezentowany był nowy termopres, którego grzałki osiągają temperaturę 160 st. C.

Dzięki temu czas procesu wulkanizacji skraca się o połowę.

Tip-Topol - Ryszard Płóciennik

 

Odwiedzający strefę mogli też zobaczyć bogatą ofertę wkładów naprawczych do opon (w tym także aramidowych), narzędzi do szorstkowania gumy i pozostałych akcesoriów.

 

Firma Airpol pokazała swoją sprawdzoną sprężarkę śrubowo-olejową, która dzięki odpowiedniej filtracji podaje sprężone powietrze pozbawione drobinek wody i oleju.

Sprężarki tłokowe odchodzą do lamusa, bo śrubowe są bardziej wydajne, cichsze i trwalsze.

Airpol - Jarosław Siwiński

 

Na stoisku z wyważarkami i montażownicami prezentowane były dwie nowości firmy Mondolfo Ferro. Pierwszą z nich jest wyważarka MT 4000 C wyposażona w monitor dotykowy i system automatycznego wprowadzania wymiaru opony.

Po prostu zakładamy koło, zamykamy osłonę i laser mierzy rozmiar koła. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i doskonale sprawdzi się w dużych warsztatach, gdzie jest znaczny ruch, a klienci docenią profesjonalne urządzenie.

Tip-Topol - Krzysztof Sobolak

 

Z kolei montażownica Audax to już zdecydowanie sprzęt z wyższej półki, przeznaczona do obsługi kół „problemowych”, czyli niskoprofilowych czy typu run-flat.

Tu nie ma zbijaka, natomiast są rolki, które zdejmują oponę z felgi. Nie potrzeba też używać łyżki - zamiast tego jest specjalny kieł, który wyciąga stopkę opony na zewnątrz felgi. Zaletą tego urządzenia jest precyzja działania, a nie szybkość, dlatego jest to idealna druga montażownica w warsztacie, a nie podstawowa.

- Krzysztof Sobolak

 

Przez cały czas poznańskiej edycji  Tip-Topol Tour trwały zmagania dwuosobowych zespołów mechaników w wymianie opon na czas.

Przygotowane nagrody są na tyle interesujące, że nasi klienci ćwiczyli wcześniej i rywalizację traktują bardzo poważnie.

- Barbara Świetlik-Wieczorek

 

Najlepsi mogą wygrać tablety, aparaty fotograficzne i zestawy narzędzi, a zwycięzcy danego dnia awansują do finału, w którym zmierzy się 11 zespołów wyłonionych we wszystkich tegorocznych edycjach Touru. Tu na najlepszych czekać będą naprawdę cenne nagrody.

Zajęcie pierwszego miejsca nagrodzimy zestawem montażownica plus wyważarka Mondolfo Ferro o wartości 40 tys. zł. Drugie miejsce to podobny zestaw urządzeń firmy Invento o wartości 12 tys. zł, a trzecie miejsce - wyważarka Invento VB300.

- Barbara Świetlik-Wieczorek

 

Finał zostanie rozegrany w siedzibie firmy w Pobiedziskach 27 września 2013.

 

Nagrody rzeczowe były do wygrania także w konkursie wiedzy – uczestnicy mogli odpowiedzieć na trzy pytania na specjalnych kuponach – oraz w rywalizacji jazdy na czas w symulatorze bolidu Formuły 1.

 

Gorące emocje wzbudziła licytacja wyważarki Invento VB 300. Cena wywoławcza wynosiła zaledwie 500 zł.

 

Ostatecznie najwyższa oferta była i tak niższa od ceny katalogowej o kilkaset złotych, a maszynę wręczyli przedstawiciele kierownictwa firmy Tip-Topol.

 

Atrakcją poznańskiej edycji Touru był jeżdżący Mikrus, czyli polski mikrosamochodzik z lat 60. ubiegłego wieku, który nigdy nie trafił do produkcji seryjnej… oraz pokaz strojów roboczych z nowych kolekcji Kolmar i Astra prezentowanych przez piękne hostessy.

 

Tip-Topol Tour potrwa do 24 września 2013 roku, terminarz wydarzenia publikowaliśmy kilka tygodni temu.

Specjalnie dla Motofaktor.pl Barbara Świetlik-Wieczorek, dyrektor marketingu firmy Tip-Topol:

„Tip-Topol Tour po raz pierwszy zorganizowaliśmy dwa lata temu, w ubiegłym roku mieliśmy ponad 2000 gości z 1200 firm. W czasie otwarcia tegorocznego Touru w Poznaniu mieliśmy dwa razy więcej gości niż rok wcześniej.  To pokazuje, że przyjęta formuła mini-targów „chwyciła” i jest atrakcyjna dla naszych klientów. Wrzesień jest idealnym momentem na takie wydarzenie, bo poprzedza sezon zmiany opon.”

 

Zdjęcia: Kamil Kobyłecki

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).