TIP rozwija swoją sieć warsztatów w Polsce | MOTOFAKTOR

TIP rozwija swoją sieć warsztatów w Polsce

person Redakcja 2/09/2019

TIP Trailer Services (TIP) ogłosiło zakup warsztatu Top Truck Centrum w Szczecinie.

1 września 2019 TIP przejął warsztat oraz zatrudniony zespół od firmy Top Truck zlokalizowany przy ul. Pomorskiej 142 w Szczecinie. Jako część strategii ekspansji TIP rozwija swoją sieć warsztatów w Polsce oraz Europie. Według TIP, zakup jeszcze bardziej pomoże w obsłudze aktualnych klientów, oraz otworzy współpracę z nowymi klientami odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, serwisu i utrzymania floty.

Chcemy nadal rozwijać naszą obecność na rynku specjalistycznych serwisów w Polsce, jesteśmy zachwyceni posiadaniem kolejnego świetnie wyposażonego warsztatu w Szczecinie. Pomoże nam to zwiększyć produktywność oraz możliwości w obsłudze własnej jak również floty naczep i ciągników klientów zewnętrznych. Paweł Lis Head of Workshops w TIP

 

Warsztat jest położony w północno-zachodniej Polsce, blisko granicy z Niemcami. Jest wyposażony w stację kontroli pojazdów oraz 5 stanowisk, w planie jest rozwój o kolejne 3 stanowiska w połowie przyszłego roku. Wówczas ciągniki, naczepy, pojazdy dostawcze oraz nadwozia wymienne będą serwisowane na powierzchni 1296m².

Jestem bardzo zadowolony z tego, że TIP Trailer Services przejęło mój warsztat oraz, że moi pracownicy i klienci będą w dobrych i profesjonalnych rękach. Maciej Pawlak właściciel Top Truck

 

Maciej Pawlak będzie nadal pracował, jako kierownik warsztatu i oddziału dla TIP. Wszystkich 17 pracowników w tym 12 mechaników będzie od teraz zatrudnionych przez TIP.

 

Nowa lokalizacja oferuje szeroki wachlarz usług serwisu pojazdów komercyjnych i naczep. TIP oferuje program serwisowy do wszelkiego rodzaju floty transportowej, stosując rozwiązania indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta. Świadczy usługi: inspekcji okresowej, testy zgodności i bezpieczeństwa zgodne z regulacjami prawnymi, włącznie z przygotowaniem oraz koordynacją udzielanej certyfikacji przed organami urzędowymi. Testy
hamulców, prace mechaniczne związane z naprawą nadwozia jak również malowanie. Warsztat dysponuje także pojazdem serwisowym, który może świadczyć usługi na terenie klienta bądź w miejscu awarii. TIP obsługuje nie tylko klientów wynajmujących naczepy z floty TIP, ale również klientów z własnym taborem.

 

TIP jest jednym wiodących niezależnych od producentów zintegrowanym dostawcą usług dla branży transportowej. Pełen wachlarz usług pokrywa cały cykl życia pojazdu, od konfiguracji i zakupu, obsługę i naprawę po sprzedaż na rynku wtórnym. Z siedzibą w Amsterdamie i ponad 90 lokalizacjami w 16 Europejskich krajach i Kanadzie, jak i szeroką siecią partnerów, TIP posiada gęstą sieć warsztatów, która nie jest zarezerwowana tylko dla wynajmowanej floty własnej.

 

Ponad 22,000 pojazdów firm transportowo logistycznych różnej wielkości jest obsługiwanych każdego dnia 24h na dobę. Flota w Europie przeznaczona na wynajem liczy około 70,000 pojazdów różnego rodzaju. Od nadwozi wymiennych do specjalistycznych cystern – gama produktów jest bardzo szeroka. Średni wiek pojazdów i naczep to 26 miesięcy, a możliwość wynajmu zaczyna się od 1 doby do 36 miesięcy i więcej.

 

Źródło: TIP

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).