TIP rozwija swoją sieć warsztatów w Polsce | MOTOFAKTOR

TIP rozwija swoją sieć warsztatów w Polsce

TIP Trailer Services (TIP) ogłosiło zakup warsztatu Top Truck Centrum w Szczecinie.

1 września 2019 TIP przejął warsztat oraz zatrudniony zespół od firmy Top Truck zlokalizowany przy ul. Pomorskiej 142 w Szczecinie. Jako część strategii ekspansji TIP rozwija swoją sieć warsztatów w Polsce oraz Europie. Według TIP, zakup jeszcze bardziej pomoże w obsłudze aktualnych klientów, oraz otworzy współpracę z nowymi klientami odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, serwisu i utrzymania floty.

Chcemy nadal rozwijać naszą obecność na rynku specjalistycznych serwisów w Polsce, jesteśmy zachwyceni posiadaniem kolejnego świetnie wyposażonego warsztatu w Szczecinie. Pomoże nam to zwiększyć produktywność oraz możliwości w obsłudze własnej jak również floty naczep i ciągników klientów zewnętrznych.

Head of Workshops w TIP - Paweł Lis

 

Warsztat jest położony w północno-zachodniej Polsce, blisko granicy z Niemcami. Jest wyposażony w stację kontroli pojazdów oraz 5 stanowisk, w planie jest rozwój o kolejne 3 stanowiska w połowie przyszłego roku. Wówczas ciągniki, naczepy, pojazdy dostawcze oraz nadwozia wymienne będą serwisowane na powierzchni 1296m².

Jestem bardzo zadowolony z tego, że TIP Trailer Services przejęło mój warsztat oraz, że moi pracownicy i klienci będą w dobrych i profesjonalnych rękach.

właściciel Top Truck - Maciej Pawlak

 

Maciej Pawlak będzie nadal pracował, jako kierownik warsztatu i oddziału dla TIP. Wszystkich 17 pracowników w tym 12 mechaników będzie od teraz zatrudnionych przez TIP.

 

Nowa lokalizacja oferuje szeroki wachlarz usług serwisu pojazdów komercyjnych i naczep. TIP oferuje program serwisowy do wszelkiego rodzaju floty transportowej, stosując rozwiązania indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta. Świadczy usługi: inspekcji okresowej, testy zgodności i bezpieczeństwa zgodne z regulacjami prawnymi, włącznie z przygotowaniem oraz koordynacją udzielanej certyfikacji przed organami urzędowymi. Testy
hamulców, prace mechaniczne związane z naprawą nadwozia jak również malowanie. Warsztat dysponuje także pojazdem serwisowym, który może świadczyć usługi na terenie klienta bądź w miejscu awarii. TIP obsługuje nie tylko klientów wynajmujących naczepy z floty TIP, ale również klientów z własnym taborem.

 

TIP jest jednym wiodących niezależnych od producentów zintegrowanym dostawcą usług dla branży transportowej. Pełen wachlarz usług pokrywa cały cykl życia pojazdu, od konfiguracji i zakupu, obsługę i naprawę po sprzedaż na rynku wtórnym. Z siedzibą w Amsterdamie i ponad 90 lokalizacjami w 16 Europejskich krajach i Kanadzie, jak i szeroką siecią partnerów, TIP posiada gęstą sieć warsztatów, która nie jest zarezerwowana tylko dla wynajmowanej floty własnej.

 

Ponad 22,000 pojazdów firm transportowo logistycznych różnej wielkości jest obsługiwanych każdego dnia 24h na dobę. Flota w Europie przeznaczona na wynajem liczy około 70,000 pojazdów różnego rodzaju. Od nadwozi wymiennych do specjalistycznych cystern – gama produktów jest bardzo szeroka. Średni wiek pojazdów i naczep to 26 miesięcy, a możliwość wynajmu zaczyna się od 1 doby do 36 miesięcy i więcej.

 

Źródło: TIP

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).