Textar zaprasza na 50-lecie Rekordów Fiata 125p | MOTOFAKTOR

Textar zaprasza na 50-lecie Rekordów Fiata 125p

person Adrian Januszkiewicz 15/06/2023

Już w ten weekend we Wrocławiu odbędą się obchody jubileuszu 50-lecia Rekordów Polskiego Fiata. Partnerem wydarzenia jest Textar.

 

W czerwcu 50 lat temu wyjątkowy Polski Fiat 125p, prowadzony przez zespół najlepszych ówczesnych polskich kierowców sportowych, pobił trzy rekordy świata w jeździe długodystansowej. Samochód jeżdżący po zamkniętym odcinku autostrady pod Wrocławiem wyposażony był w klocki hamulcowe Textar.

 

Zbliżające się obchody rocznicy wydarzenia zapowiadają się bardzo ciekawie. W Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej (ul. Hoene-Wrońskiego 10) zaplanowano spotkanie z uczestnikami rekordowej próby: Sobiesławem Zasadą, Robertem Muchą, Andrzejem Aromińskim; wystawę poświęconą wyzwaniu; pokaz filmu „Ballada o Fiacie i siedmiu wspaniałych”; grę terenową z atrakcyjnymi nagrodami od Textar.

 

Nie zabraknie też Fiatów 125p. Na miejscu będzie można obejrzeć muzealny egzemplarz pojazdu, który pobił rekordy prędkości, a także 150 samochodów należących do miłośników tego modelu, którzy przyjadą do Wrocławia na zlot. Gościem specjalnym na stoisku Textar będzie popularny dziennikarz motoryzacyjny, mechanik i sportowiec Grzegorz Duda, który przywiezie do Wrocławia swojego niepowtarzalnego Fiata 125p Coupe.

Polski Fiat 125p Coupe Grzegorza Dudy, Fot. Textar

Na zakończenie imprezy przewidziano odsłonięcie przypominającego o rekordzie pomnika z kolejnym wrocławskim krasnalem.

 

Wydarzenie na terenie SKS Politechniki Wrocławskiej będzie otwarte dla wszystkich chętnych, a wstęp – bezpłatny. Na sobotę 17 czerwca zaplanowany jest 1. Międzynarodowy Rajd Rekordów Polskiego Fiata 125p. Aż 150 załóg z całej Europy wystartuje rano z Kątów Wrocławskich, by po przejechaniu malowniczej trasy i wykonaniu dodatkowych zadań osiągnąć metę w Muzeum Motoryzacji w Zamku Topacz.

 

Źródło: TMD Friction

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).