Texaco ma nowy olej silnikowy | MOTOFAKTOR

Texaco ma nowy olej silnikowy

W ofercie produktowej Texaco Lubricants pojawił się nowy olej silnikowy HDAX 8200 SAE przeznaczony do wysokowydajnościowych, niskoemisyjnych i turbodoładowanych silników 4-suwowych.

Produkty Texaco HDAX są dostosowane do indywidualnych potrzeb i można je zintegrować z różnymi systemami wytwarzania energii. Najnowszy produkt, Texaco HDAX 8200 SAE 40, został zaprojektowany specjalnie dla nowej generacji wysokowydajnościowych, niskoemisyjnych i turbodoładowanych silników 4-suwowych. Rekomendowany jest do użycia w tradycyjnych silnikach na gaz ziemny oraz w instalacjach kogeneracyjnych. Dzięki specjalnej kompozycji o niskiej zawartości fosforu, HDAX 8200 SAE 40 spełnia normy i wymagania katalizatorów, nadając się do stosowania z paliwami o niskiej zawartości siarki i chlorofluorowęglowodorów (CFC). Jest to dobra alternatywa dla olejów o wyższej liczbie zasadowej, takich jak HDAX 9500, stosowanych w środowiskach z wysoką zawartością CFC lub gazu kwaśnego.

HDAX 8200 SAE 40 oferuje wydłużone interwały między wymianami oleju oraz niższe zużycie dzięki zwiększonej odporności na procesy utleniania i nitracji oraz utrzymanie optymalnego wskaźnika zasadowości oleju (TBN). Skuteczna kontrola osadów olejowych i zużycia oleju pomaga utrzymać silnik w czystości i obniżyć koszty jego konserwacji.

HDAX 8200 SAE 40 to wysokiej jakości olej silnikowy o niskiej zawartości siarki, azotu i substancji aromatycznych. Zawiera skomplikowany zestaw dodatków, w tym dyspergatory bezpopiołowe, detergenty, inhibitory korozji i środki przeciwzużyciowe. Zapewnia ochronę przed korozją, hamuje powstawanie osadów w komorze spalania oraz kontroluje recesję zaworów. Dodatkowo, zoptymalizowany poziom popiołów pomaga zapobiec przedwczesnemu zapłonowi.

Olej HDAX 8200 SAE 40 został zatwierdzony przez firmę Rolls-Royce pod marką MTU dla silników gazowych serii 4000 (modele L61, L62, L63 i L64) oraz producenta silników wysokoprężnych i gazowych Bergen Engines dla silników zasilanych gazem ziemnym (modele B36:45, B35:40, C26:33 oraz K-G1-2-3).

Produkty z linii HDAX zostały stworzone z myślą o korzyściach dla firm działających w sektorze przemysłowym, gdzie kluczową rolę odgrywa wysoka jakość oraz innowacyjność. Produkty te są efektem dbałości o szczegóły oraz analizy danych, co pozwala na zapewnienie konkretnych rozwiązań dostosowanych do potrzeb branży.

Źródło: Chevron

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).