Texa wprowadza interfejs diagnostyczny TXT MULTIHUB | MOTOFAKTOR

Texa wprowadza interfejs diagnostyczny TXT MULTIHUB

person Adrian Januszkiewicz 2/02/2021

Texa opracowała nowy interfejs diagnostyczny TXT MULTIHUB dla ułatwienia pracy warsztatom przy nowoczesnych autach.

Na przestrzeni ostatnich lat rozpowszechnienie rozwiązań elektronicznych stosowanych w pojazdach jest niezwykle dynamiczne i osiągnęło wysoki poziom zaawansowania. Dziś, mechanik naprawiający pojazdy musi posiadać wiedzę z zakresu napraw różnych typów pojazdów, stosować kilka odmiennych protokołów diagnostycznych i wykorzystywać wiele metod komunikacji.

 

W obliczu takich wymagań, Texa opracowała TXT MULTIHUB, niezwykle wszechstronny interfejs diagnostyczny, który łatwo dostosowuje się do oczekiwań warsztatów i sprawia, że jego zastosowanie staje się szybkie i intuicyjne w każdej sytuacji. Zaawansowane technologicznie urządzenie, bogate jest w unikalne cechy takie jak: obecność zintegrowanego wyświetlacza, wytrzymałą konstrukcję z certyfikatem IP53, inteligentną łączność zapewnioną przez system operacyjny Linux, obsługę protokołów CAN FD, DoIP, Pass-Thru. Ponadto jest jedynym narzędziem diagnostycznym zdolnym do jednoczesnej obsługi samochodów osobowych, pojazdów ciężarowych, dostawczych, motocykli, łodzi, maszyn rolniczych i budowlanych.

Zintegrowany wyświetlacz i wzmocniona obudowa

Jest wyposażony w podświetlany wyświetlacz, który ma zapewniać mu wysoką użyteczność i bieżący dostęp do danych dotyczących trzech parametrów: tryb komunikacji z jednostką wyświetlającą, poziom napięcia akumulatora pojazdu, do którego jest podłączony oraz status pracy. Umożliwiać ma także stały wgląd w procesy działania interfejsu: podaje ponad 40 komunikatów, które przekazują mechanikowi wszystkie informacje potrzebne podczas diagnostyki.

 

Jego kolejną cechą jest wytrzymałość. Specjalnie wzmocniona obudowa z gumowymi profilami przeciwwstrząsowymi umożliwiać ma zapewnienie certyfikowanego poziomu ochrony IP53 (odporność na kurz i zachlapania wodą). Jest zgodny ze standardem wojskowym testu upuszczenia MIL-STD 810G. TXT MULTIHUB jest, według zapewnień Texy, również bardzo poręczny i estetyczny, dzięki specjalnej wytrzymałej konstrukcji i wysokiej staranności, z jaką został zaprojektowany.

Łączność bez ograniczeń, prawdziwy MULTIHUB

Interfejs wykorzystuje zaawansowane techniki łączności, mające umożliwiać mechanikowi obsługę każdego typu pojazdu, jaki spotkamy w warsztacie. Dawać ma to dużą elastyczność w pracy i natychmiastową reakcję. Urządzenie komunikuje się z wyświetlaczem poprzez: moduł Wi-Fi do operacji diagnostycznych z wykorzystaniem standardów CAN, CAN FD i DoIP, kabel sieciowy (Ethernet) zarezerwowany dla operacji DoIP (ISO 13400), moduł Bluetooth do tradycyjnej diagnostyki, gniazdo USB do wszystkich typów diagnostyki, w tym Pass-Thru.

 

TXT MULTIHUB jest wyposażony w system operacyjny Linux, który zapewniać ma mu wysoką użyteczność i możliwość ciągłej ewolucji oraz bezproblemowego dostosowywania się do nowych, przyszłych funkcji. Linux poprawiać ma również bezpieczeństwo i wydajność struktur informatycznych, dzięki komunikacji w trybie Smart: oznacza to, że interfejs automatycznie ma przełączać kanały komunikacyjne w zależności od sytuacji w warsztacie i rodzaju diagnostyki oraz wybierać zawsze najlepsze dostępne połączenie bez konieczności interwencji ze strony mechanika.

 

Źródło: Texa

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).