Testowaliśmy jak sprawdzają się myjki wysokociśnieniowe Kärcher

Testowaliśmy jak sprawdzają się myjki wysokociśnieniowe Kärcher

Kärcher rozszerza portfolio myjek wysokociśnieniowych do użytku domowego o 5 klas urządzeń – od K2 do K7. Jedną z nich testowaliśmy w studiu detailingu w Pruszkowie.

 

Myjki wysokociśnieniowe z nowej gamy Kärcher wyposażone są w akcesoria, które umożliwiają wydajną i wygodną pracę urządzenia. W zależności od klasy produktu zakres i rodzaj akcesoriów różni się – adekwatnie do potrzeb i możliwości zastosowań. Standardowym elementem wyposażenia są koła (poza myjką wysokociśnieniową K2). W urządzeniach o klasie K4 i wyższych montowany jest silnik elektryczny chłodzony wodą (WCM).

 

Wszystkie modele posiadają szybkozłącza Quick Connect, wąż ssący środka czyszczącego, jak również uchwyt na lance spryskujące i wysokociśnieniowy pistolet spustowy. Węże wysokociśnieniowe i kable można z łatwością przechowywać na różne sposoby. Każda z myjek wysokociśnieniowych linii nich wyróżnia się modułowym designem.

 

Motofaktor.pl został zaproszony przez firmę Kärcher do przetestowania możliwości najnowszego modelu myjki wysokociśnieniowej – K7 – w trakcie mycia samochodu. Testy odbyły się w studio detailingu „Elegancko – Stylizacja i Detailing” przy ul. 3 Maja 9 w Pruszkowie koło Warszawy.

 

Mycie samochodu rozpoczęło się od wyczyszczenia felg przy pomocy środka do czyszczenia felg premium RM 667 firmy Kärcher.

Po oczyszczeniu felg przyszedł czas na mycie karoserii.

Urządzenie, które tu testujemy to myjka ciśnieniowa K7. Jedna z jej zalet to komptaktowa budowa, silnik chłodzony wodą, co zwiększa jego żywotność. Maksymalne ciśnienie robocze to 180 bar. Myjka daje możliwość wykorzystania środków czyszczących. Myjka posiada lancę pionową i dwie lance rotacyjne. Pianę nakładamy na suchy samochód - koncentrat jest wstępnie rozcieńczony wodą. Piany nie nakładamy dużo, wystarczy niewielka warstwa.

Kärcher - Waldemar Sztuka

 

Zabierając się za mycie samochodu przy pomocy myjki wysokociśnieniowej ze środkiem chemicznym, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Dzięki zastosowaniu myjki wysokociśnieniowej usunęliśmy brud lotny. Gdybyśmy go nie usunęli a zaczęli myć samą wodą ze szczotką, to drobinki brudu utworzyłyby coś w rodzaju papieru ściernego i rysowałyby lakier. Piana po kilku minutach zaczyna spływać z samochodu. Mycie najlepiej wykonywać pod dachem, w cieniu. Nie zalecamy wykonywać tego na słońcu, bo piana szybko zasycha i moglibyśmy mieć problem z jej usunięciem. Warto także poczekać, aby np. po jeździe samochód chwilkę postał, żeby lakier nie był nagrzany - wtedy piana odparowałaby szybko z samochodu.

Kärcher - Waldemar Sztuka

Dla podstawowych modeli myjek wysokociśnieniowych Kärcher dostępny jest wąż wysokociśnieniowy o długości 4 metrów, dla urządzeń średniej klasy – 6 lub 8-metrowy, a 10-metrowy dla najbardziej zaawansowanego modelu K7. Akcesorium można przechowywać na haku urządzenia (od klasy K3) lub w bębnie na wąż (modele premium). Promień roboczy urządzenia zwiększa się adekwatnie do klasy modelu.

 

myjka ciśnieniowa KarcherUrządzenia podstawowej klasy posiadają jedną lancę spryskującą i dyszę obrotową. Za pomocą obrotowego strumienia wody w silny i dokładny sposób pozwala usunąć uporczywe zabrudzenia, nalot oraz zanieczyszczenia powstające na skutek działania warunków atmosferycznych. Do pozostałych modeli dodana jest także lanca spryskująca Vario Power, która umożliwia bezstopniową regulację ciśnienia – od niskociśnieniowego strumienia środka czyszczącego do strumienia wysokociśnieniowego.

 

Wszystkie modele z tej gamy zapewniają niezbędną moc w swojej klasie dla uzyskania najlepszych efektów czyszczenia. Najbardziej zaawansowany model K7 WCM zapewnia maksymalne ciśnienie 180 barów i wydajność tłoczenia 600 l/godz.

 

Testowanie najnowszej myjki wysokociśnieniowej Kärcher było także okazją do prezentacji innych produktów firmy, które można wykorzystać do utrzymania porządku m.in. w samochodzie.

Wśród akcesoriów do utrzymnia czystości w samochodzie mamy w ofercie m.in. przenośny bezprzewodowy odkurzacz, który możemy ładować tak jak telefon przez kabel USB w aucie, co jest bardzo dużą zaletą. Posiadamy także szczotkę do felg, którą łączymy z pistoletem wysokociśnieniowym i myjką - dzięki temu woda nawilża szczotkę, więc nie porysujemy felgi. Polecam dyszę 360 stopni do myjki wysokociśnieniowej. Ustawiamy ją pod kątem 90 stopni i stojąc przy aucie możemy umyć progi, czy nadkola.

Kärcher - Mateusz Stachowicz

 

Decydując się na zakup myjki wysokociśnieniowej, warto zwrócić uwagę na specyfikację techniczną. Najważniejszym parametrem jest ciśnienie wody. Im większe, tym skuteczniejsze mycie zabrudzonych powierzchni. Szczegółowe informacje o parametrach technicznych myjek wysokociśnieniowych Kärcher można znaleźć TUTAJ.

 

Zdjęcia: autor, Kärcher

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).