TEMOT International ma nowych członków | MOTOFAKTOR

TEMOT International ma nowych członków

Do sieci TEMOT International dołączyły dwie nowe firmy: armeński Drive Motors oraz brytyjski Merlin Diesel.

TEMOT International zwiększa swoją obecność na Bliskim Wschodzie dzięki Drive Motors

Firma Drive Motors stale się rozwija od momentu powstania w 2011 roku. Jako bezpośredni importer pełni rolę oficjalnego dystrybutora wiodących międzynarodowych dostawców. Obecnie obsługuje regionalny rynek wtórny z pełnym portfolio produktów około dwudziestu renomowanych światowych marek.

 

W samej stolicy, Erywaniu, firma prowadzi cztery sklepy detaliczne oraz magazyn na miejscu, który należy do największych składów części samochodowych w Armenii. Stale przechowuje około 15 000 numerów części i wysłało około 100 000 pozycji w 2022 r. Dzięki kolejnym 15 sklepom detalicznym w najważniejszych miastach kraju wraz z łańcuchem dostaw obejmującym całe terytorium kraju i Górski Karabach, Drive Motors zapewnia optymalny serwis i wysoką dostępność produktów na terenie całego kraju. Firma jest pracodawcą dla 48 doświadczonych osób, które pracują w sprzedaży, logistyce oraz własnych warsztatach Drive Motor.

 

Drive Motors ma zarówno możliwości, jak i ambicje odniesienia sukcesu. Dzięki młodemu zespołowi profesjonalistów i bogatemu doświadczeniu na rynku wtórnym firma jest dobrze przygotowana do dalszego zdrowego wzrostu. Z przyjemnością witamy Drive Motors jako akcjonariusza i będziemy wspierać go w wysiłkach zmierzających do szybkiego rozszerzenia portfolio i zapasów, dostarczając najwyższej jakości części i rozwiązania serwisowe na lokalny rynek – komentuje Fotios Katsardis, prezes i dyrektor generalny TEMOT International.

Brytyjski Merlin Diesel w sieci wartości TEMOT International

Merlin Diesel jest autoryzowanym dystrybutorem i partnerem serwisowym światowych marek. Firma dostarcza klientom w ponad 100 krajach produkty do zastosowań motoryzacyjnych, przemysłowych, kolejowych i morskich. Posiada szeroką gamę części zamiennych do wtrysku oleju napędowego, rozruszniki, alternatory i podzespoły elektroniczne do pojazdów. Ponadto w asortymencie można znaleźć pompy paliwowe i wtryskiwacze paliwa, nowe lub regenerowane zgodnie ze specyfikacjami producentów. Portfolio firmy obejmuje ponadto linię filtrów oleju, paliwa, powietrza i hydrauliki, a także sprzęt diagnostyczny i rozwiązania naprawcze do układów diesla.

 

Centrala Merlin Diesel w Preston w hrabstwie Lancashire oferuje 7110 metrów kwadratowych powierzchni przeznaczonej na sprzedaż, testowanie i regenerację, a także magazyn o powierzchni 5200 metrów kwadratowych z ciągłym zapasem 137 000 SKU. Oprócz zakładu w Preston, firma posiada trzy kolejne oddziały w Wielkiej Brytanii: jeden w Halifax (Yorkshire), jeden w Harrow (Londyn) i jeden w Colchester, gdzie niedawno przejął Colchester Fuel Injection. Ponadto posiada filię w Szanghaju w Chinach: Kunshan Merlin Diesel. Wszystkie oddziały w Wielkiej Brytanii mają zakłady serwisowe i regeneracyjne, w których konserwowane są systemy wtrysku oleju napędowego.

 

Firma spogląda wstecz na 75 lat historii. „Merlin” została założona w 1947 roku i specjalizuje się w wtrysku oleju napędowego, sprzęcie testowym, konserwacji i maszynach. W 1960 roku firma została przemianowana na „Merlin International Engineers Ltd” i rozpoczęła testowanie i kalibrację urządzeń do wtrysku oleju napędowego w pojazdach silnikowych, pojazdach szynowych, statkach i fabrykach. W 1991 roku Merlin został ostatecznie kupiony przez obecnego prezesa i dyrektora Kena Bramleya oraz ówczesnego dyrektora finansowego Jonathana Chaytora, a następnie w 2001 roku przemianowany na „Merlin Diesel Systems Ltd”. Obecnie zatrudnia 150 osób.

 

Merlin Diesel to wspaniały dodatek do naszej sieci w Wielkiej Brytanii — mówi Fotios Katsardis – Firma nie tylko reprezentuje poszukiwaną, wiodącą wiedzę specjalistyczną w dziedzinie technologii silników Diesla, ale także prowadzi pełne zaufania i szacunku partnerstwo z klientami. Nieustannie rozwija swoją działalność i inwestuje w bliskość klienta i najlepszą w swojej klasie obsługę. Już nie możemy się doczekać wykorzystania nowych możliwości biznesowych razem z naszym nowym udziałowcem!

 

Źródło: TEMOT International

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).