Tauron i KGHM łączą siły na rzecz rozwoju elektromobilności | MOTOFAKTOR

Tauron i KGHM łączą siły na rzecz rozwoju elektromobilności

Tauron i KGHM Polska Miedź rozpoczną współpracę w obszarze budowania infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, rozwoju usługi carsharingu oraz działań proekologicznych.

List intencyjny w sprawie współpracy został podpisany 18 października podczas odbywającego się w Siedlcach Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego. Podpisane porozumienie zakłada, w pierwszym etapie, uruchomienie stacji szybkiego ładowania w strategicznych dla KGHM oraz Tauron lokalizacjach. Szybkie stacje ładowania (DC) pozwalają na naładowanie samochodu elektrycznego zaledwie w pół godziny.

Tauron rozwijając swoją ofertę elektromobilności jest otwarty na współpracę z dużymi koncernami przemysłowymi i samorządami. Współpraca z KGHM stanowi dla nas kolejny krok w budowie bazowej sieci infrastruktury ładowania, która ma zapewnić komfort poruszania się samochodem elektrycznym po południowej Polsce. Ponadto liczymy na uzyskanie efektu synergii z dotychczasowych działań obu firm.

Prezes Zarządu Tauron Polska Energia - Filip Grzegorczyk

 

Wspólne działania Tauron i KGHM będą dotyczyć również rozwoju carsharingu i poprawy efektywności zużycia energii elektrycznej.

 

Jeszcze przed grudniowym Szczytem Klimatycznym w Katowicach Tauron uruchomi system 22 terminali ładowania samochodów elektrycznych. Ta bazowa infrastruktura będzie służyła m.in. usłudze carsharingu. Już jesienią użytkownicy będą mogli wypożyczyć jeden z 20 samochodów dostępnych we flocie operatora.

 

Za prowadzenie działań w zakresie podpisanego listu intencyjnego w Grupie Tauron jest odpowiedzialna spółka Magenta Grupa Tauron. Spółka ta powstała w ubiegłym roku z myślą o tworzeniu innowacyjnych rozwiązań produktowych i modeli biznesowych.

 

Źródło: Tauron

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).