Targi w Genewie odwołane przez koronawirusa | MOTOFAKTOR

Targi w Genewie odwołane przez koronawirusa

90. Międzynarodowe Targi Samochodowe w Genewie zaplanowane od 3 do 15 marca br. zostały odwołane. Przyczyna - koronawirus.

Jak podano, decyzją Rady do 15 marca 2020 r. nie mogą się odbywać żadne wydarzenia z udziałem więcej niż 1000 osób. Zapadła ona 3 dni przed otwarciem wystawy dla mediów.

 

Organizatorzy zaakceptowali tę decyzję:

Żałujemy tej sytuacji, ale zdrowie wszystkich uczestników jest najwyższym priorytetem dla nas i naszych wystawców. Jest to przypadek siły wyższej i ogromnej straty dla producentów, którzy zainwestowali masowo w swoją obecność w Genewie Jesteśmy jednak przekonani, że zrozumieją tę decyzję. Chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację GIMS 2020.

prezes zarządu Fundacji Geneva International Motor Show - Maurice Turrettini

 

Kilka dni przed rozpoczęciem imprezy budowa stoisk była prawie ukończona. Tydzień temu, podczas konferencji prasowych ogłaszających edycję 2020, nic nie sugerowało, że taki środek był konieczny.

 

Sytuacja zmieniła się wraz z pojawieniem się pierwszych potwierdzonych chorób koronawirusowych w Szwajcarii i zwołaniem dzisiaj Rady Federalnej Szwajcarii. Wydarzenie zostało anulowane z powodu jej decyzji.

 

W związku z tym na terenie targów rozpoczął się demontaż stoisk, a organizatorzy zapowiedzieli zwrot kosztów za bilety. W ciągu najbliższych tygodni będą najpewniej znane konsekwencje finansowe dla uczestników wydarzenia.

 

Źródło: Geneva International Motor Show

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).