Targi Techniki Motoryzacyjnej 2018 – relacja | MOTOFAKTOR

Targi Techniki Motoryzacyjnej 2018 - relacja

Po roku przerwy w dniach 5-8 kwietnia Targi Techniki Motoryzacyjnej ponownie gościły w Poznaniu. Podczas tegorocznej edycji nagrody zdobywali zarówno wystawcy, jak i uczestnicy towarzyszących konkursów.

Kolejny raz w tym samym czasie hale Międzynarodowych Targów Poznańskich gościły dwie imprezy jednocześnie: Poznań Motor Show oraz Targi Techniki Motoryzacyjnej. Oba wydarzenia przyciągnęły rzesze gości na teren Targów. Choć Targi Techniki Motoryzacyjnej zajmowały mniejszą przestrzeń od Poznań Motor Show to i tak goście mieli co oglądać, bo na miejscu czekało na nich blisko 300 wystawców. W pierwszym dniu imprezy rozdawane były Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich dla najbardziej innowacyjnych produktów oraz nagrody Acanthus Aureus przyznawane stoiskom m.in. za ich design.

Podobnie też jak w poprzednich edycjach dużo uwagi zwiedzających przyciągnęła ekspozycja „Żywy Warsztat”, gdzie odbywały się prezentacje najnowszych narzędzi i urządzeń, które we współczesnym warsztacie samochodowym mogą znacząco ułatwić wiele procesów obsługowych i naprawczych.

A co prezentowali wystawcy? Wybrane stoiska opisujemy w porządku alfabetycznym.

AS-PL

Spółka AS-PL podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej prezentowała się w pawilonie nr 7.

W tym roku zaprezentowaliśmy wybrane nowości i bestsellery z gamy alternatorów, rozruszników i części do nich, a także produktów regenerowanych. Co miesiąc nasza oferta poszerza się o kolejne produkty przeznaczone do nowych modeli samochodów z różnych segmentów.

Starszy Specjalista ds. Marketingu w AS-PL Sp. z o.o. - Sylwia Seredyn

 

Prócz samej ekspozycji odwiedzający stoisko AS-PL mogli odebrać plakat produktowy, a także obejrzeć film korporacyjny spółki prezentujący cały proces, jaki przechodzą produkty od złożenia zamówienia po dotarcie do klienta. To jednak nie wszystko. Każda osoba, która odwiedziła stoisko AS-PL, mogła wziąć udział w konkursie „Kreatywne Selfie”. Aby przystąpić do rywalizacji, należało zrobić sobie pomysłowe selfie na tle stoiska, po czym opublikować je w mediach społecznościowych i otagować wskazanymi hasłami. Najlepsi po ogłoszeniu wyników otrzymają jedną z trzech nagród: zestaw głośnomówiący Jabra Drive, plecak marki 4f lub organizer samochodowy.

Bosch

Spółka Robert Bosch należała do grona wystawców, którzy najbardziej kompleksowo zaprezentowali swoją ofertę. Sposób, w jaki firma zdecydowała się wypromować na targach przyczynił się do tego, że znalazła się też ona w gronie laureatów nagrody Acanthus Aureus  dla najlepiej wyglądających stoisk eventu. Wśród szerokiej oferty Boscha obejmującej m.in. testery, stacje do obsługi klimatyzacji czy podnośniki samochodowe, nie zabrakło również nowości.

Prezentujemy m.in. nasze nowe urządzenie do pomiaru geometrii kół FWA 3D z 2 kamerami przeznaczone dla samochodów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych. Jest ono dostępne w 3 konfiguracjach: 6620 6720 i 6820. System jest łatwy w montażu i obsłudze, a przy pierwszej instalacji nie potrzeba nawet kalibracji. W zależności od wersji, wysokość belki może być regulowana ręcznie, elektrycznie lub automatycznie. Dodatkowo zakres ustawienia belki w pionie od 600 mm do 2400 mm umożliwia pracę nawet na poziomie podłogi. Precyzyjne umiejscowienie tablic pomiarowych, a co za tym idzie dokładność badania, jest możliwe za pomocą wskazań wirtualnych poziomic na monitorze TFT lub dzięki wskaźnikom LED na belce z kamerami. Same tablice są nieduże, dzięki czemu są wygodne w obsłudze i łatwe w przechowywaniu. Kolejną nowością są stacje do obsługi klimatyzacji ACS 753, 763 i 863. Posiadają one 7-calowy monitor na obracanej konsoli, a także wbudowany system do regulacji temperatury i ciśnienia umożliwiający precyzyjne napełnianie układów klimatyzacji z dokładnością do 15g oraz odzyskiwanie czynnika z dokładnością do 30g. Oferują również automatyczny system badania szczelności za pomocą N2H2/N2 oraz automatyczne wypłukiwanie nieskondensowanych gazów z elektronicznym sterowaniem. W każdym z urządzeń dostęp do podzespołów jest bardzo łatwy i mogą one obsługiwać w 2 trybach pracy: w pełni automatycznym oraz ręcznym. Ostatnią naszą nowością jest program Connected Repair, w skrócie CoRe. Umożliwia on połączenie urządzeń warsztatowych Bosch, tak żeby razem współpracowały i można było przesyłać protokoły i zlecać identyfikację samochodu z jednego komputera do wszystkich urządzeń w warsztacie.

przedstawiciel firmy Robert Bosch - Wojciech Cichoń

 

Oprócz tego goście stoiska mogli m.in. też na żywo oglądać proces zdejmowania i nakładania opon na montażownicach niemieckiej marki.

DeltaTech Electronics

Firma DeltaTech Electronics podczas tegorocznych Targów Techniki Motoryzacyjnej skupiła się przede wszystkim na prezentacji swoich nowości produktowych.

Promujemy przede wszystkim naszą serię Smart, w której znajdują się m.in. tester czujników QST5, tester ciśnienia w szynie Common Rail RPT5 czy też tester do akumulatorów DBT12+, który został poszerzony o testowanie akumulatorów o napięciu 6 V i 12 V i jest w stanie testować również instalacje o napięciach 6V, 12 V i 24 V.

właścicielka DeltaTech Electronics - Joanna Bogusz

 

Goście stoiska mogli również sami sprawdzić testery i przekonać się czy dobrze się z nimi pracuje. Osoby zdecydowane na zakup w trakcie targów mogły liczyć na 10 proc. rabatu i darmową wysyłkę.

Hella

Firma Hella na Targach Techniki Motoryzacyjnej postanowiła zaprezentować swój asortyment sprzętu dla warsztatów samochodowych z gamy Hella Gutmann Solutions, gdzie pojawiły się również nowości.

Szczególnie staramy się zaprezentować klientom dwa urządzenia. Pierwszy to tester diagnostyczny Mega Macs 77, który został już zaprezentowany gościom specjalnym w Niemczech w styczniu tego roku, a tutaj ma swoją polską premierę. Jego sprzedaż nad Wisłą planujemy rozpocząć po targach we Frankfurcie, czyli w okolicach września, także targi TTM są idealną szansą dla klientów na zapoznanie się z nim przed ewentualnym zakupem. Drugim produktem, który staramy się wypromować jest ścianka CSC-TOOL, za którą otrzymaliśmy Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Służy ona do kalibracji kamer i czujników i żeby wykorzystać jej możliwości potrzebne jest jeszcze urządzenie diagnostyczne. Można nią skalibrować choćby czujniki aktywnego tempomatu. Dysponujemy też wyposażeniem, dzięki któremu możemy kalibrować kamery i czujniki w kilkunastu markach pojazdów, a każda ma swoją specyfikację.

Dyrektor Marketingu i Zarządzania Produktem w Hella Polska - Marcin Rozner

 

Dla klientów, którzy zdecydowali się na zakup któregoś z produktów Hella przewidziała w nagrodę zestaw lamp warsztatowych.

Horpol

Firma Horpol od blisko 40 lat specjalizująca się w produkcji oświetlania m.in. do pojazdów  ciężarowych, dostawczych, autobusów i maszyn rolniczych podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej skupiła się na prezentacji swoich nowości, spośród których odwiedzających zainteresowały dwie premiery marki.

Naszymi nowymi produktami są diodowe tylne lampy zespolone Carmen i Navia ze światłem pozycyjnym typu neon oraz z dynamicznym kierunkowskazem. Lampy te poznała już część klientów dla których dostarczamy produkty na pierwszy montaż a tu mogą zobaczyć klienci detaliczni.

Z-ca Dyrektora Handlowego w firmie Horpol - Tomasz Kompanowski

 

Oprócz ciekawej ekspozycji lamp gościom stoiska atmosferę umilała muzyka na żywo.

Integra

Dla firmy Integra Software udział w Targach Techniki Motoryzacyjnej 2018 był z pewnością owocny ze względu na nagrody. Jako jedna z niewielu firm Integra Software otrzymała dwa Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jeden za Integra eCommerce – innowacyjną platformę internetową do sprzedaży części zamiennych i opon, a drugi za aplikację mobilną Integra Smart Workshop APP-PDS 2018, o której szerzej opowiedziała Zuzanna Mróz, z firmy Integra Software.

Aplikacja Interga Smart Workshop umożliwia znacznie szybsze przyjęcie pojazdu do serwisu. Dzięki niej cała procedura przyjęcia pojazdu do naprawy odbywa się na urządzeniu mobilnym. Klient może też zaakceptować warunki przyjęcia pojazdu podpisując się na urządzeniu. Znacznym usprawnieniem przepływu informacji w warsztacie jest dostęp do zleceń naprawy pojazdu na urządzeniach mobilnych. Za pomocą aplikacji mechanik może na bieżąco komunikować się z biurem obsługi klienta, informować o postępach pracy i informować o ewentualnych dodatkowych usterkach.

- Zuzanna Mróz

 

Na gości stoiska czekało bardzo dużo gadżetów np. kubki, pendrive i powerbanki, ale także zorganizowane promocje z nagrodami np. narzędzia marki Proxxon oraz bezpłatne licencje na oprogramowanie.

Italcom

Firma Italcom zaprezentowania przegląd swojej oferty na Targach Techniki Motoryzacyjnej.

Koncentrujemy się przede wszystkim na jakości, ponieważ nasza oferta jest skierowana do autoryzowanych serwisów.

prezes zarządu Italcom - Grzegorz Kazimierski

 

Na stosiku firmy prezentowano m.in. podnośniki marki Autopstenhoj czy meble warsztatowe o kompaktowej zabudowie. Szczególnymi nowościami były tester Tyre Scanner oraz bezdotykowy przyrząd Argos włoskiej marki Cemb służący do pomiaru geometrii kół. Oprócz tego Italcom przygotował promocję dla swoich gości.

Osoby, które zdecydują się na zakup, któregoś z naszych produktów w trakcie targów będą mogły skorzystać z 2-dniowego wyjazdu do Włoch do Muzeum Ferrari lub Muzeum Moto Guzzi umiejscowionemu nad jeziorem Como. Ze swojej strony gwarantujemy przelot, zakwaterowanie i wyżywienie.

- Grzegorz Kazimierski

Josam

Na stoisku Josam gościom mocno w oczy rzucała się makieta ramy i osi pojazdu ciężarowego, co nie było przypadkowe, ponieważ służyła ona do prezentacji przyrządów do pomiaru geometrii zawieszenia w pojazdach ciężarowych.

Oba prezentowane przyrządy stanowią nowość w naszej ofercie. Pierwszy z nich wykonuje pomiary za pomocą kamer, przy czym jest kompaktowy, szybki i precyzyjny. W przypadku drugiego zasada działania jest podobna do przyrządu 3D stosowanego w samochodach osobowych.

prezes zarządu Josam - Dariusz Czarnociński

 

Oprócz tego klienci stoiska mogli obejrzeć ściągacze hydrauliczne i inne narzędzia z oferty firmy. Dla osób, które zdecydowałyby się na współpracę z Josam w ciągu dwóch tygodni po zakończeniu targów, wystawca przygotował specjalne rabaty.

Launch

 

Prezentacja firmy Launch Polska Sp. z o.o. obejmowała przede wszystkim czytniki kodów usterek, testery diagnostyczne i wyposażenie do nich. Oprócz  tego na stoisku pojawiło się również urządzenie do wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów CAT-501S. Firma postawiła na promowanie w szczególności 2 nowych testerów diagnostycznych.

Uwagę gości chcemy zwrócić przede wszystkim na nasze nowe testery: X-431 EUROPRO4 oraz X-431 EURO TAB. Oba urządzenia mają bardzo podobne parametry. Do modelu EUROPRO4 opcjonalnie można jeszcze dokupić moduł HD, a do EURO TAB oscyloskop, symulator czujników, wideoskop i również moduł HD.

prezes firmy Launch - Andrzej Kowalewski

 

Zainteresowani mogli również zapoznać się również z pozostałą ofertą firmy, dzięki wystawionym specjalnie dla nich katalogom produktowym.

Magneti Marelli

Na stoisku Magneti Marelli goście targów mogli obejrzeć m.in. urządzenie 3D do ustawiania geometrii kół zainstalowane na Fiacie 500 Abarth, stację obsługi i diagnostyki układów klimatyzacji zarówno na czynnik R134a jak i R1234yf oraz przyrząd do dynamicznej wymiany płynu ATF w automatycznych skrzyniach biegów. Nie zabrakło również nowości.

Nowością na naszym stoisku jest urządzenie do diagnostyki wtryskiwaczy oraz pomp wysokociśnieniowych stosowanych w silnikach Diesla MTBR, a także reflektory do najnowszego Volkswagena Tiguana zaprojektowane i wyprodukowane przez Magneti Marelli. W tym miejscu należy zaznaczyć, że jesteśmy światowym liderem produkcji elementów oświetlenia samochodowego.

Specjalista ds. Szkoleń w Magneti Marelli - Tomasz Pyrlik

 

Osobną nowością wystawioną na ekspozycji „Żywy Warsztat” był prezentowany dwa razy dziennie stół Alt Diag służący do diagnostyki alternatorów i rozruszników. Oprócz tego goście targów mogli wziąć udział w szkoleniu Magneti Marelli z zakresu techniki hybrydowej. Warto też dodać, że stoisko włoskiej marki znalazło się wśród laureatów nagrody Acanthus Aureus przyznawanej najlepiej prezentującym się stoiskom targów.

NGK-NTK

Na stoisku NGK Spark Plug Europe wyróżniono produkty marki NTK.

Zależy nam na tym, aby przybliżyć klientom naszą drugą markę, tj. NTK i produkty z nią związane, czyli czujniki wszelkiego rodzaju.

Regionalny Reprezentant NGK Spark Plug Europe - Dawid Pauszek

 

Wśród nowości od NTK zostały zaprezentowane m.in. czujniki ciśnienia bezwzględnego, przepływomierze czy czujniki ciśnienia doładowania. Na ekspozycji znalazły się również flagowe produkty NTK, jakimi są sondy lambda. Oprócz rozmów o nowościach produktowych i aspektach technicznych goście stoiska mogli spróbować swoich możliwości na specjalnie przygotowanym symulatorze jazdy motocyklowej.

Norfi

Goście stoiska firmy Norfi mogli obejrzeć różne wersje oferowanych przez nią wyciągów spalin.

Prezentujemy tutaj rozwiązania przede wszystkim dla warsztatów samochodowych, ale nie tylko. Nasze wyciągi mogą znaleźć zastosowanie np. w przemyśle.

kierownik działu marketingu w Norfi - Jędrzej Siwek

 

Na stoisku firmy znalazł się m.in. wyciąg bębnowy oraz szynowy wyciąg spalin TECHNORAIL z wężem wyciągu przesuwanym wzdłuż kanału szynowego. Goście stoiska mogli także oglądać wyciąg sterowany automatycznie.

Nie jest to rozwiązanie stosowane w branży motoryzacyjnej ze względu na koszty, jednak chętnie prezentujemy je gościom, ponieważ chcemy pokazać, że nasza oferta nie ogranicza się tylko do urządzeń manualnych.

- Jędrzej Siwek

 

Nowością marki był pojedynczy wyciąg spalin z balanserem, którego goście targów mogli oglądać na ekspozycji „Żywy Warsztat”.

Jest to rozbudowana wersja pojedynczego wyciągu spalin z balanserem sprężynowym podtrzymującym wąż wyciągowy i ssawkę.

- Jędrzej Siwek

 

Osoby odwiedzające stoisko Norfi podczas targów mogły liczyć na zniżkę na produkty tej marki przy ich zakupie podczas targów.

Novol

Logo firmy Novol goście targów mogli zauważyć wielokrotnie podczas całego wydarzenia, a to za sprawą IV Ogólnopolskich Mistrzostw Lakierników, którego Novol był organizatorem. Nieprzypadkowo też przewijała się wokół marki liczba 40.

W tym roku nasza firma obchodzi jubileusz 40-lecia działalności, a przy tym w naszym turnieju startuje łącznie 40 uczniów z całej Polski od Białegostoku, Radzynia Podlaskiego, Lublina, Słupska, Poznania po Toruń i Bydgoszcz. Dla uczestników w IV edycji Mistrzostw przygotowaliśmy łącznie 5 stref z konkurencjami. Są to m.in. strefa zręczności, strefa koloru czy strefa precyzji. Uczestnicy mają więc możliwość wykazać się w formie zabawowej jak i zadaniowej.

Zastępca Dyrektora Działu Szkoleń w Novol - Tomasz Tomczyk

 

Poza samymi mistrzostwami Novol skupił się również na promocji swoich nowości produktowych z linii Professional, wśród których pojawiły się: lakier 520 VHS, lakier 540 o podwyższonej odporności na zarysowanie czy podkłady Protect 320 i Protect 390.

ProfiAuto Serwis

ProfiAuto Serwis w trakcie weekendu targowego w Poznaniu można było spotkać w dwóch miejscach jednocześnie: Hali 5A Poznań Motor Show oraz Hali 8 Targów Techniki Motoryzacyjnej. Ekspozycja w pierwszej hali była poświęcona głównie kwestiom marketingowym, m.in. korzyściom, jakie mogą mieć klienci końcowi sieci przez korzystanie z jej usług takich jak aplikacja mobilna ProfiAuto czy współpraca z MOTO Flotą. Goście tego stoiska mogli m.in. zobaczyć ruchomy interaktywny skaner prześwietlający samochód i pokazujący jakie części zamienne zostały w nim zamontowane. Kolejną atrakcją był symulator wyścigów samochodowych, gdzie każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił na jednym z 60 torów. Dla fanów większych gabarytów na drodze przygotowano symulator EuroTruck2, a dla pozostałych symulator rollercoastera. W hali 5A pojawiły się także superauta pomalowane w barwy ProfiAutoMitsubishi Lancer Evo IX, Subaru Impreza STI oraz Honda Civic Type R.

W hali 8 ProfiAuto Serwis zaprezentowało ofertę skierowaną do mechaników i specjalistów branży motoryzacyjnej. Wystawiono tam wyposażenie warsztatowe z oferty sieci, które może pomóc w utworzeniu idealnego warsztatu. Poza tym goście mogli dowiedzieć się  jak rozwinąć swoją działalność i umiejętności oraz zyskać możliwość dofinansowania nowoczesnego wyposażenia warsztatowego. W trakcie targów sieć ProfiAuto Serwis otrzymała też wyróżnienie Acanthus Aureus, z którego przedstawiciele marki byli bardzo zadowoleni.

Nagroda Acanthus Aureus za spójność strategii marketingowej to dla nas ważne wydarzenie. Od początku powstania marki nasze działania dążyły do tego, żeby wszystko co robimy było ukierunkowane na wsparcie klienta od rozmów technicznych, przez sprzedaż produktów do pomocy w rozwoju warsztatu. Cały czas staramy się ulepszać naszą ofertę i cieszy nas bardzo, że nasza praca jest nagradzana.

ekspert ProfiAuto - Łukasz Ryś

Romix

Na stoisku firmy Romix prezentowana była pełna oferta spinek samochodowych. Goście targów mogli m.in. zapoznać się z najnowszym katalogiem firmy, w którym opisane były spinki dla poszczególnych marek samochodowych bądź koncernów. Poza tym pojawiły się też pewne nowości.

W naszym katalogu opisaliśmy m.in. nasze najnowsze spinki do reflektorów, a od sierpnia tego roku planujemy wprowadzić do obiegu nowy katalog spinek do motocykli. Poza tym prezentujemy nasze najnowsze pojemniki na spinki, które powinny znacząco ułatwić segregację i przechowywanie spinek przez naszych klientów.

Pełnomocnik ds. Handlowych w firmie Romix - Robert Basarab

 

Osoby zainteresowane zakupem spinek lub pojemników na nie w trakcie targów mogli liczyć na rabaty.

Rotinger

Na stoisku Rotinger gościom targów prezentowany był flagowy produkt marki, czyli tarcze hamulcowe w wersjach standardowej (gładkie), sportowej (nacinane i/lub nawiercane) czy też znane od roku tarcze galwanizowane ze specjalną powłoką chroniącą przed korozją (Rotinger seria GRAPHITE LINE). Producent zapowiedział też nowość, która pojawi się jeszcze w tym roku.

W okolicach okresu wakacyjnego tego roku planujemy wprowadzić do oferty tarczę dwuczęściową (bimetaliczną), której "czapka" będzie wykonana z aluminium. Głównie znajdzie ona swoje zastosowanie w pojazdach marki BMW.

Customer Service Manager w firmie Rotinger - Krzysztof Dądela

 

Oprócz oglądania samej ekspozycji goście stoiska mogli liczyć na profesjonalne porady, a przy wymianie kontaktów na specjalne oferty dopasowane do ich potrzeb.

Świstowski

Na stoisku firmy Świstowski goście targów mogli obejrzeć jej szeroką ofertę oraz zapoznać się z ciekawymi premierami.

Nowościami, które można zaliczyć do klasy premium naszej oferty są urządzenia: montażownica bezstołowa Teco 100 Variant oraz wyważarka diagnostyczna Teco 750. Oba wielofunkcyjne, w pełni zautomatyzowane i niewymagające większej ingerencji od ich użytkownika.

Koordynator Obsługi Kluczowych Klientów w firmie Świstowski - Jacek Raczkier

Wśród możliwych opcji mamy m.in. laserowe sprawdzanie opony oraz felgi wraz z wydrukiem diagnostycznym.

Specjalista ds. Sprzedaży w firmie Świstowski - Dawid Pietrzak

 

Poza montażownicami i wyważarkami prezentowano również materiały wulkanizacyjne japońskiej firmy Maruni, a także narzędzia, czujniki i akcesoria do TPMS, urządzenia do obsługi klimatyzacji, narzędzia pneumatyczne oraz inne produkty przydatne dla serwisu ogumienia.

Texa

Texa była jedną z firm, które najszerzej zaprezentowały swoje portfolio w trakcie tegorocznych Targów Techniki Motoryzacyjnej. Pojawiły się tam m.in. stacje obsługi klimatyzacji na czynniki R134a, R-1234yf i CO2 linii Konfort, identyfikator czynników chłodniczych, wielozadaniowa stacja Multi Pegaso wraz z urządzeniami GasBox oraz Opabox do analizująca spaliny i pomiaru zadymienia, tablety warsztatowe Axone 5 i Axone Nemo czy też interfejsy diagnostyczne Nano STXBe oraz TXTs. Oprócz tego Texa promowała również swoje call center.

Udzielamy naszym klientom wsparcia zarówno w fazie instalacji i aktualizacji oprogramowania jak i wykonywania napraw. Klienci korzystający z naszego sprzętu mogą nieodpłatnie w pierwszych około 6 miesiącach od zakupu urządzenia korzystać z niego uzyskać pełne profesjonalne wsparcie w ramach konkretnych napraw pojazdów w środowisku CAR i TRUCK.

dyrektor zarządzająca Texa Poland - Barbara Masłowska

 

Wystawca zachęcał również do skorzystania z oferowanych przez siebie szkoleń technicznych dla przedstawicieli rynku pojazdów ciężarowych.

W tym roku zamierzamy poszerzyć ofertę o kilka dodatkowych modułów. Oparte one będą o program TEXAEDU, który jest również wspierany przez włoskie ministerstwo edukacji. Są to szkolenia oparte w dużej mierze na części praktycznej. Zawsze są przeprowadzane w taki sposób, aby wynieść z nich jak najwięcej wiedzy dla siebie.

- Barbara Masłowska

 

Jednak najbardziej promowanym produktem Texy był system eTruck, który otrzymał nagrodę Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Pozwalamy sobie mówić, że to urządzenie wprowadza warsztat pojazdów ciężarowych w nowy wymiar. Naszymi głównymi odbiorcami w tym przypadku są mechanicy pojazdów ciężarowych, ich kierowcy oraz menedżerowie flot. Na tym rynku czas i zakres naprawy pojazdu są niezmiernie ważne. Nierzadkim zjawiskiem w środowisku spedycyjnym jest całomiesięczne przebywanie pojazdów poza bazą. Muszą one bardzo aktywnie pracować, a każdy przestój jest ogromną stratą finansową. eTruck stanowi dużą wartość dodaną i może nie tylko pomóc w zaplanowaniu standardowych przeglądów, ale również zapobiec wystąpieniu pewnych awarii, bo dzięki zdalnym przekazywanym przez niego informacjom, mechanik jest w stanie z wyprzedzeniem zbudować sobie obraz stanu technicznego pojazdu i zapobiec awariom, a dodatkowo zdalnie dokonywać diagnostyki. Do tej pory tego typu urządzenia były oferowane przez producentów pojazdów, ale niebyły dostępne na niezależnym rynku, który obsługuje Texa i dzięki nam się to zmienia. Sam eTruck jest miniaturowym interfejsem wpinanym do gniazda diagnostycznego ciężarówki. Przekazuje on przez bluetooth informacje na smartfon kierowcy, który wyposażony jest w odpowiednią aplikację, po czym z telefonu informacje o stanie pojazdu są przekazywane na Portal Mechanika i Portal Managera Floty, przez co wszystkie najważniejsze osoby są poinformowane o stanie technicznym pojazdu i mogą wspólnie podejmować decyzje o tym jakie akcje należy podjąć w zależności od otrzymanych odczytów. Mamy nadzieję, że eTruck zainteresuje również przedstawicieli rynku ciężarowego w Polsce.

- Barbara Masłowska

 

Dla klientów stoiska Texa przygotowała także szereg promocji.

Udzielamy m.in. 20-proc. rabatu na zakup naszych stacji do obsługi klimatyzacji, 20-proc. rabat na profesjonalne zestawy do diagnostyki - AXONE Nemo z Navigatorem TXTs jak również AXONE 5 z Navigatorem Nano S. Przy zakupie podczas targów TTM jednej ze stacji z serii Konfort 700, nabywca otrzymuje baner o wymiarach 200x80 cm w celu powieszenia go przy warsztacie. Dzięki temu informuje on swoich klientów, że obsługuje układy klimatyzacji. Mamy też w ofercie nasz nowy produkt, zestaw do kalibracji radarów RCCS. Na niego udzielamy również 10 proc. upustu w przypadku zakupu urządzenia na targach TTM.

Doradca ds. Technicznych i Handlowych w Texa Poland - Mariusz Wierzbicki

Tomex Hamulce

Na stoisku Tomex Hamulce goście targów mogli zobaczyć pełny przekrój asortymentu polskiego producenta, tj. klocki i szczęki hamulcowe, czujniki zużycia klocków oraz czujniki ABS, a także płyny hamulcowe, zmywacze i smary do tłoczków oraz cylinderków. Producent zapowiedział też nowości w ofercie.

Przymierzamy się do wprowadzenia do naszej oferty tarcz hamulcowych, do czego dojdzie najprawdopodobniej w roku 2019, ale już dziś jesteśmy w ten projekt mocno zaangażowani.

Kierownik Sprzedaży w firmie Tomex - Bartosz Nowak

 

Godne uwagi były również zmiany zastosowane w okładzinach ciernych producenta.

Przy konstrukcji naszych okładzin ciernych rezygnujemy z metali ciężkich na rzecz materiałów bardziej ekologicznych. Dzięki temu klocek hamulcowy staje się wydajniejszy, generuje mniej zanieczyszczeń na feldze, a także pracuje ciszej.

- Bartosz Nowak

 

Ponadto odwiedzający stoisko mogli otrzymać kody zniżkowe na produkty marki bądź ich wymianę w wybranych serwisach na terenie Wielkopolski.

Uni-Trol

Firma Uni-Trol w trakcie Targów Techniki Motoryzacyjnej miała dwie okazje do świętowania. Jedną z nich był jubileusz 30-lecia firmy, a drugą zdobycie Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich za automatyczną wyważarkę Monolith, której w głównej mierze polska firma poświęciła swoją ekspozycję.

Monolith to ultranowoczesna wyważarka wyposażona w specjalny system pomiarowy opatentowany przez Uni-Trol. Dzięki temu systemowi wszystkie parametry geometryczne koła są wprowadzane automatycznie po umieszczeniu go na uchwycie, przez co nie trzeba stosować żadnej linijki czy nastawnika do wykonania pomiarów. Sprawia to, że użytkownikowi pozostaje tylko określenie dwóch punktów, gdzie zostaną umieszczone ciężarki wyrównoważające.

przedstawiciel Uni-Trol - Łukasz Tyszkiewicz

 

Ze względu na swój jubileusz marka przygotowała również specjalną promocję na swoją najtańszą wyważarkę, której cenę z tej okazji obniżono do 3333 zł netto.

Waś

Przedsiębiorstwo Waś poza swoimi nowościami produktowymi mogło się pochwalić zdobytymi w trakcie targów nagrodami. Stoisko firmy zdobyło nagrodę Acanthus Aureus, a jej najnowszy produkt, czyli lampa laserowa, zdobył Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jest to pierwsza w Polsce lampa drogowa wykonana w technologii laserowej. Do tej pory mieliśmy lampy oparte o technologię żarówkową i LED-ową. Technologia laserowa pozwala nam zminiaturyzować gabaryty odbłyśnika, zwiększyć zasięg światła i zmniejszyć zużycie energii w porównaniu z diodami LED, co doceniło jury.

współwłaściciel Przedsiębiorstwa Waś - Leszek Waś

 

Oprócz lampy laserowej szczególną nowością firmy były lampy obrysowe do naczep w formie rożków, które zespolono z tzw. migaczem dynamicznym. Prezentowane były również lampy robocze emitujące 8 000 lumenów przy poborze mocy 60 W, pracujące przy napięciu w przedziale 10-70 V czy też lampy zespolone wykonane w technologii diodowo-neonowej.

Wesem

Firma Wesem należała do grona jubilatów podczas tegorocznych Targów Techniki Motoryzacyjnej. Polska marka zajmująca się produktami oświetleniowymi istnieje na rynku już od 40 lat, a jej wyroby trafiają głównie na eksport, więc pojawienie się na targach było dla niej idealną szansą na przypomnienie o sobie rodzimemu rynkowi. Wesem promowało przede wszystkim lampy robocze do samochodów osobowych, pojazdów ciężarowych i użytkowych.

Podczas tegorocznych targów najmocniej promujemy naszą małą lampę użytkową CRC5 umieszczoną na magnesie i kablu o długości 8 m z możliwością wpięcia do napięcia 12 V. Zakres wykorzystania tej lampy jest bardzo szeroki zarówno dla użytkowników prywatnych jak i firm związanych z branżą motoryzacyjną.

specjalista ds. sprzedaży w Wesem - Paweł Kalina

 

Oprócz tego na stoisku promowany był reflektor ze światłem pozycyjnym Fervor wykonany w pełni w technologii LED, który znajdzie swoje zastosowanie w pojazdach ciężarowych, samochodach terenowych i dostawczych jako reflektor dodatkowy.

WP

Po raz kolejny na Targach Techniki Motoryzacyjnej pojawiło się również Przedsiębiorstwo WP specjalizujące się w przewodach hamulcowych. Na stoisku firmy poza znanymi produktami wyróżnione zostały m.in. zestawy WP Service Box w wersjach BasicOptimum i Premium, do samodzielnego wykonywania sztywnych przewodów hamulcowych oraz absolutna nowość: WP FlexLine.

Od teraz sprzedajemy również elastyczne przewody, aby w pełnym zakresie oferować produkty do hydraulicznych układów hamulcowych. Proponujemy już ponad 140 odpowiedników OE tych przewodów, co pokrywa niemal 90 proc. parku samochodowego.

Specjalista ds. Handlu w Przedsiębiorstwie WP - Damian Sołtysiak

 

Goście stoiska mogli również zasięgnąć porady technicznej od przedstawicieli firmy, a także zobaczyć w jaki sposób działają poszczególne narzędzia przez nią oferowane.

 

Zdjęcia: Maciej Wapiński

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).