Targi motoryzacyjne wracają do Poznania | MOTOFAKTOR

Targi motoryzacyjne wracają do Poznania

person Adrian Januszkiewicz 21/03/2022

Po przerwie spowodowanej COVID-19 Międzynarodowe Targi Poznańskie znów będą gościć Poznań Motor Show i Targi Techniki Motoryzacyjnej.

W dniach 7-10 kwietnia br. Międzynarodowe Targi Poznańskie ponownie zgromadzą miłośników motoryzacji, którzy w tym czasie będą mogli odwiedzić Poznań Motor Show i Targi Techniki Motoryzacyjnej i atrakcje z nimi związane.

 

W poprzednich dwóch latach pandemia COVID-19 stała na przeszkodzie organizacji targów, jednak wiele wskazuje na to, że w tym roku się one odbędą i będą miały formę na żywo.

Targi Techniki Motoryzacyjnej

Na Targi Techniki Motoryzacyjnej wystawcy i partnerzy wydarzenia przygotowali szereg nowości i premier rynkowych. Przestrzeń targową wypełni jak zawsze najnowsza oferta, technologie, sprzęt, elementy wyposażenia warsztatów, stacji obsługi pojazdów, myjni, stacji benzynowych oraz nowoczesne rozwiązania dla profesjonalistów.

 

Już po raz 28 odbędzie się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej przeznaczony dla uczniów szkół samochodowych. To cykliczne wydarzenie, które przyciąga ogromne rzesze młodzieży jest organizowane m.in. przez Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej z Zespołem Szkół Samochodowych w Gdańsku. Turniej podzielony jest na 2 etapy: teoretyczny i praktyczny. Na uczestników czekają liczne wykłady i szkolenie, dzięki którym uczniowie sprawnie radzą sobie podczas finałowych praktycznych zadań. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła około 800 uczniów, co potwierdza prestiż wydarzenia. Dodatkowym atutem są atrakcyjne nagrody pieniężne. Finał turnieju 7 kwietnia 2022r.

 

Tradycyjnie podczas targów TTM odbędzie się „Żywy Warsztat”. To interaktywna ekspozycja przygotowana przez magazyn „Nowoczesny Warsztat” i Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej. Wśród zaproszonych gości znajdą się eksperci i przedstawiciele firm branży motoryzacyjnej. To również okazja aby zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności poprzez możliwość samodzielnego testowania umiejętności naprawczych i serwisowych.

 

Na ekspertów sztuki serwisowej czekają XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. W tym roku uczestnicy będą walczyć o podium w sześciu kategoriach:

 

  • Młody Mechanik
  • Mechanik Zawodowy
  • Elektromobilni
  • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
  • Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
  • Młody Mechanik Motocyklowy – nowa kategoria dodana do konkursu w tym roku

 

W obecnej edycji główny nacisk zostanie położony na aktywne podejście do serwisu i profesjonalną obsługę klienta. Celem organizatorów jest przekonanie zarówno młodych jak i doświadczonych mechaników samochodowych do wdrożenia standardu wykonywanych czynności przy okazji drobnych prac serwisowych jak np. cykliczna wymiana oleju, filtrów itp.

 

Patronem medialnym XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest Motofaktor.pl.

Poznań Motor Show

„Droga do Elektromobilności”

 

Pod takim właśnie hasłem odbędzie się najbliższa edycja Poznań Motor Show. Bez wątpienia jesteśmy świadkami jednej z najważniejszych zmian w historii wydarzenia, organizowanego przez Grupę MTP. Poznań Motor Show staje się ważnym uczestnikiem elektromobilnej rewolucji w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej.

 

Głównym celem przyświecającym organizatorom Poznań Motor Show jest przybliżenie tematu elektromobilności możliwe najszerszemu gronu odwiedzających to wydarzenie.

 

Poznań Motor Show staje się aktywnym uczestnikiem dyskusji na temat mobilnej przyszłości, przez co rozumiemy również naszą rolę edukacyjną. Chcemy przybliżać elektromobilność poprzez możliwość osobistego zetknięcia się z nią – tłumaczy Łukasz Wołonkiewicz, Dyrektor targów PMS.

 

Kongres MOVE – International Mobility Congress

 

Równocześnie z Poznań Motor Show odbędzie się Kongres MOVE – International Mobility Congress, czyli największa konferencja merytoryczna w Polsce poświęcona elektromobilności oraz przyszłości motoryzacji. Harmonogram Kongresu wypełnią liczne prelekcje i dyskusje na temat zmian zachodzących w świecie motoryzacji. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele administracji publicznej, samorządów lokalnych, przemysłu energetycznego i paliwowego, uczelni wyższych oraz mediów branżowych. Nie zabraknie oczywiście przedstawicieli producentów samochodów osobowych i ciężarowych oraz autobusów. Współorganizatorem kongresu jest Polskie Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, będące członkiem Avere.

 

Premierowe pokazy i najnowsze pojazdy

 

Tradycyjnie już ważnym elementem Poznań Motor Show są premiery modeli czołowych producentów samochodów, które zostaną zaprezentowane podczas Press Day. To także okazja do zapoznania się z autami koncepcyjnymi pokazującymi w jakim kierunku może rozwijać się rynek motoryzacyjny.

 

Największą uwagę przyciągają oczywiście samochody, ale nie tylko fani czterech kółek znajdą coś dla siebie. Zwiedzający mogą zobaczyć aż 5 różnych ekspozycji: samochodową, motocyklową, caravaningową, detalingową oraz ciężarową. Łącznie daje to ponad 1000 pojazdów, które można podziwiać w trakcie targów.

 

Moc imprez towarzyszących

 

Poznań Motor Show to – poza prezentacjami najnowszych zdobyczy świata motoryzacji – również liczne atrakcje i imprezy towarzyszące.

 

Wśród nich znajdują się takie wydarzenia jak zawody freestyle’u motocyklowego Slunt Wars Poland, Poznań Motorbike Show, Gala Best Cars, Arena Wideoblogerów, czy strefa Speed Ladies.

 

Więcej informacji na temat imprez towarzyszących targom Poznań Motor Show można znaleźć TUTAJ.

 

Źródło: TTM/Poznań Motor Show

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).