Tarcza Textar do czyszczenia piasty koła | MOTOFAKTOR

Tarcza Textar do czyszczenia piasty koła

person Redakcja 29/05/2020

Zabrudzenie piasty koła może przyczynić się do bicia tarczy hamulcowej, na co Textar znalazł rozwiązanie.

Tarcze Textar charakteryzują się optymalnym biciem bocznym, a różnice grubości tarczy na obwodzie zredukowane są do minimum. Zachowanie tolerancji bicia ułatwia szybsze cofanie klocków hamulcowych po zwolnieniu pedału hamulca. Po wymianie tarcz hamulcowych zawsze należy sprawdzić luz roboczy pomiędzy klockami a tarczą hamulcową. W ten sposób można uniknąć przegrzewania układu oraz nadmiernego zużycia klocków hamulcowych.

 

Jednak nawet najwyższej jakości tarcza hamulcowa nie będzie właściwie pracowała, jeżeli przed jej montażem piasta koła nie zostanie dokładnie oczyszczona. Wystarczy niewielka ilość rdzy lub innych zabrudzeń na piaście koła, żeby powstało niepożądane bicie tarczy hamulcowej oraz zmniejszyła się powierzchnia jej styku z piastą. A to bezpośrednio przekłada się na bicie boczne tarczy oraz hałasy w układzie hamulcowym.

 

Tarcza Textar do czyszczenia piasty koła to narzędzie montowane na powszechnie stosowany w warsztatach klucz udarowy 1/2″. Pozwala na szybkie i łatwe oczyszczenie piasty koła. Przed montażem tarczy hamulcowej, powierzchnia styku musi być idealnie oczyszczona, po prostu musi się błyszczeć. Należy uważać, by w wyniku niewłaściwego sposobu czyszczenia nie doprowadzić do uszkodzenia powierzchni piasty. W każdym przypadku mechanik po montażu tarczy hamulcowej powinien przy pomocy czujnika zegarowego sprawdzić jej bicie.

Nasz przyrząd umożliwia łatwe czyszczenie piasty koła. Efekt robi wrażenie, ponieważ zapewnia optymalny poziom bicia bocznego tarczy hamulcowej Textar. To przekłada się na ograniczenie do minimum liczby reklamacji wynikających z pogorszenia komfortu hamowania i niewłaściwej pracy układu hamulcowego. Wojciech Sokołowski doradca techniczno – handlowy firmy TMD Friction w Polsce

 

Tarcza Textar do czyszczenia piasty koła to narzędzie wysokiej jakości i umożliwia wielokrotne czyszczenie przy minimalnym zużyciu. Narzędzie dostępne jest w sieciach dystrybucyjnych produktów marki Textar. Dokładny opis tarczy jest dostępny w katalogu online Textar Brakebook na stronie www.brakebook.com (numer referencji: TEX1018).

 

Marka Textar oferuje całą serię profesjonalnych narzędzi przeznaczonych do serwisowania układów hamulcowych. Oferta ponad 27 narzędzi Textar została opracowana specjalnie pod kątem potrzeb warsztatowych. Dzięki temu praca przy serwisowaniu elementów układu hamulcowego jest bezpieczniejsza, szybsza i bardziej precyzyjna.

 

Źródło: Textar

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).