Szymon Godziek, Partner marki CUPRA, szykuje się do sezonu | MOTOFAKTOR

Szymon Godziek, Partner marki CUPRA, szykuje się do sezonu

person Redakcja 25/03/2023

Szymon Godziek, zawodnik freestyle MTB oraz Partner marki CUPRA, niebawem rozpocznie swój kolejny sezon. Opowiada jak wyglądają przygotowania.

 

 

 

Szymon Godziek to jeden z najlepszych na świecie zawodników freestyle MTB i freeride. Sportowiec w październiku ubiegłego roku jako pierwszy Polak w historii zajął miejsce na podium Red Bull Rampage – najbardziej ekstremalnych zawodów rowerowych na świecie. Jak sam przyznaje – przekraczanie własnych granic i walka z grawitacją napędzają go podejmowania kolejnych wyzwań zarówno w sporcie jak i w życiu.

 

Od czerwca 2022 roku zawodnik jest także Partnerem marki CUPRA. Na co dzień korzysta z pierwszego autorskiego CUV-a – CUPRY Formentor. Przestronny samochód zapewnia mu komfort podróżowania. Odwaga, pasja, przekraczanie własnych granic – to wartości wpisane w DNA marki i kluczowe kryteria, którymi kieruje się, zapraszając do współpracy swoich Partnerów.

Trening ciała

Kolarstwo grawitacyjne jest sportem mocno uzależnionym od warunków atmosferycznych – wiatr i deszcz ograniczają możliwości trenowania na świeżym powietrzu. W takich dniach sportowiec zamyka się na siłowni ze swoim fizjoterapeutą, gdzie wykonuje ćwiczenia wykorzystujące ciężar własnego ciała.

 

Od kilku lat dużą role w moich treningach odgrywa motocross, który bardzo uzupełnia się z rowerem. Kiedy z powrotem przesiadam się na rower czuję się dużo lepiej: rower w odczuciu jest lżejszy, skocznie są mniejsze. Taka chwilowa zmiana perspektywy jest bardzo cenna – mówi Szymon.

 

Zawodnikowi zależy także na tym, żeby nie robić dłuższych przerw, dlatego w zimie chętnie odwiedza ciepłe zakątki Hiszpanii.

 

Od wielu lat zimą regularnie odwiedzam okolice Barcelony, gdzie razem z hiszpańską ekipą trenujemy przed rozpoczęciem sezonu. W tym sporcie liczą się ludzie, dlatego kiedy tylko mogę staram się trenować z kimś. To wzajemne nakręcanie się jest bardzo ważną częścią naszych treningów – dodaje Godziek.

Trening głowy

Poza olbrzymim talentem i ciężką pracą kolarstwo grawitacyjne i freeride wymagają także niebywałej odwagi. Salto nad 30-metrowym kanionem, peletonem Tour de Pologne czy rozpędzonym pociągiem towarowym – Godziek niejednokrotnie udowodnił, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Jak odnaleźć w sobie odwagę do robienia takich rzeczy?

 

Odwagę również można i trzeba trenować. Moim sposobem jest minimalne, ale częste przekraczanie własnych granic. Podczas każdego swojego treningu staram się zrobić trick, którego się boję, który nie zawsze mi wychodzi. Każdy kolejny raz jest dla mnie łatwiejszy – komentuje ambasador marki CUPRA.

W ciągłej w podróży

Nieustanne podróże to nieodłączna część tego sportu. Zawody i pokazy odbywają się na całym świecie, co oznacza, że każdego roku zawodnicy pokonują tysiące kilometrów, odwiedzając odległe zakątki globu. Trudnością jest fakt, że wszędzie trzeba podróżować z rowerem, czasem więcej niż jednym.

 

Odkąd rozpocząłem współpracę z CUPRĄ po Europie podróżuję wyłącznie Formentorem. To świetny, pakowny samochód, który poza wymiarem praktycznym daje mi również dużo zabawy i przyjemności – mówi Szymon.

Rower, rower i co jeszcze?

Szymon podkreśla, że nie umie odpoczywać w taki sposób, w jaki rozumie to większość osób. Kiedy nie jeździ na rowerze najczęściej pochłania go inny sport – motocross lub deskorolka. Dużo wolnego czasu poświęca też na dopracowywanie własnych tras treningowych.

 

CUPRA łączy ekspresyjny design, kraftową jakość i sportowe osiągi. Firma od samego początku zaprasza do współpracy osoby, które poszukują w swoim życiu autentycznych, silnych doświadczeń. Globalnymi ambasadorami brandu są doceniani sportowcy, m.in.: Marc ter Stegen, Anzu Fati, Mattias Ekstrom, Jordi Gene i Alexia Putellas. Razem tworzą tzw. CUPRA Tribe – społeczność, która inspiruje do wprowadzania zmian w swoim życiu.

 

Źródło: SEAT

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).