Strajk diagnostów pod koniec września | MOTOFAKTOR

Strajk diagnostów pod koniec września

PISKP ogłosiła, że 29 września br. w Warszawie zorganizowany będzie kolejny strajk diagnostów, mający na celu waloryzację badań technicznych pojazdów.

 

Jak czytamy w oficjalnej zapowiedzi protestu przez PISKP:

 

zbliżają się wybory parlamentarne. Bez względu na to która opcja polityczna wygra w październiku, organizujemy kolejny protest, żeby przypomnieć politykom, że kondycja branży badań technicznych pojazdów w Polsce stale się pogarsza. Mimo podejmowanych różnorodnych działań na wielu płaszczyznach, kierowania petycji, pism, organizacji protestów w różnych formach, wielokrotnych rozmów z decydentami, nagłaśniania problemu braku waloryzacji opłat za badania techniczne, politycy nie podejmują oczekiwanych przez branżę działań.

 

Przedsiębiorcy prowadzący SKP jadą już na oparach. Każdego dnia walczą o przetrwanie. Są już tym coraz bardziej zmęczeni. Nie chcą, żeby ich firmy upadły.

 

Nikt nie kwestionuje zasadności postulatów o potrzebie waloryzacji opłat za badania. Nikt też nie kwestionuje argumentów merytorycznych, które za tym przemawiają. Brak jest woli politycznej, czy też odwagi i odpowiedzialności, żeby te zmiany nastąpiły.

 

Polityków nie przekonuje nawet to, że stale rosnące koszty powodują, że sytuacja przedsiębiorców staje się coraz trudniejsza. Stacje przestają być rentowne i część przedsiębiorców zmuszona jest je zamykać. Dalsze zamrożenie wysokości opłat za badania spowoduje, że z powodów ekonomicznych zamykane będą kolejne stacje.

 

We wrześniu, dwa tygodnie przed wyborami organizujemy protest centralny w Warszawie. Będzie to już 19. rocznica ogłoszenia rozporządzenia w sprawie wysokości opłat za badania. Plakaty są gotowe. Można je będzie zamawiać w biurze Izby. Będziemy także chcieli, żeby przedsiębiorcy powiesili na skp flagi.

 

Zbiórka ma być o godz. 11:00 na Pasażu W. Szymborskiej vis a vis Dworca Warszawa Śródmieście, a następnie przemarsz ma ruszyć ulicami: E. Platter, Wspólną oraz Chałubińskiego przed Ministerstwo Infrastruktury (mapka poniżej na niebiesko).

Źródło: PISKP

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).