Sprzątał warsztat, a śmieci wywiózł do lasu | MOTOFAKTOR

Sprzątał warsztat, a śmieci wywiózł do lasu

person Redakcja 26/01/2021

Lasy Nadleśnictwa Gniezno ktoś zasypał górą śmieci z rozbiórek samochodowych.

Jak informują Lasy Państwowe, to śmieci, które pozostały najprawdopodobniej po „porządkach” w warsztatach samochodowych. Jedna hałda została znaleziona w leśnictwie Brody koło miejscowości Dębówiec, na drodze leśnej prowadzącej do Jeziora Piotrowskiego, a druga w leśnictwie Zakrzewo, między miejscowościami Sokolniki a Przysieka.

 

Niespełna miesiąc temu leśnicy z tej samej dyrekcji (RDLP w Poznaniu), ale z Nadleśnictwa Sieraków opisywali pożar wywołany przez podpalacza. W leśnictwie Czapliniec podpalono wrak i części samochodowe podrzucone do lasu. Natomiast w Nadleśnictwie Łopuchówko, w okolicach Pawłowic, wyrzucone śmieci całkowicie zablokowały przejazd leśną drogą.

Śmieci wywożone do lasu nie są bolączką tylko jednej dyrekcji regionalnej LP. W lasach lądują nie tylko śmieci z gospodarstw domowych, ale także sprzęt AGD, stare meble, czy – coraz częściej – części samochodowe i stare opony.

 

Co roku leśnicy w całej Polsce sprzątają z lasów ponad 1 tys. wagonów kolejowych śmieci, przeznaczając na sprzątanie ok. 20 mln zł.

 

Źródło: Lasy Państwowe

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).