Spółka jv Stellantisa i Galloo zajmie się recyklingiem starych aut | MOTOFAKTOR

Spółka jv Stellantisa i Galloo zajmie się recyklingiem starych aut

person Redakcja 7/06/2023

Stellantis i Galloo oficjalnie przymierzają się do utworzenia spółki joint venture zajmującej się recyklingiem pojazdów wycofanych z eksploatacji.

 

 

Spółka joint venture Stellantis-Galloo ma współpracować z autoryzowanymi stacjami demontażu w celu odbioru pojazdów wycofanych z eksploatacji od ostatniego właściciela, umożliwiając w ten sposób odzyskanie komponentów do ponownego użycia, regeneracji i recyklingu. Usługa ma zostać uruchomiona pod koniec 2023 roku, początkowo we Francji, Belgii i Luksemburgu, a następnie w pozostałej części Europy. Spółka joint venture ma oferować swoje usługi również pozostałym producentom samochodów.

 

Ułatwienie klientom recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia wpływu przemysłu motoryzacyjnego na środowisko –powiedziała Alison Jones, wiceprezes Stellantis ds. gospodarki o obiegu zamkniętym – Dzięki ponownemu wprowadzeniu komponentów i materiałów do łańcucha wartości możemy lepiej chronić ograniczone zasoby, wspierając nasz cel polegający na osiągnięciu zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2038 roku. Z niecierpliwością czekamy na uruchomienie programu jeszcze w tym roku i jego szybki rozwój.

 

Cieszymy się, że możemy ogłosić nowy etap w naszej współpracy, która rozpoczęła się dawno temu, najpierw z Peugeot i Citroën, a teraz ze Stellantis, i kontynuować naszą ścieżkę w kierunku zrównoważonego i odpowiedzialnego modelu biznesowego, przenosząc recykling wycofanych z eksploatacji pojazdów na wyższy poziom – powiedział Rik Debaere, dyrektor generalny Galloo – Wspólnie ze Stellantis torujemy drogę dla innowacji, aby zapewnić bardziej zrównoważoną przyszłość dla wszystkich.

 

Recykling jest fundamentalną częścią strategii 4R jednostki biznesowej Circular Economy firmy StellantisReman, Repair, Reuse, Recycle (naprawa, ponowne użycie, odnawianie i recykling). Do 2030 roku program recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji ma przyczynić się do 10-krotnego (w porównaniu z 2021 rokiem) zwiększenia przychodów z recyklingu, 4-krotnego zwiększenia przychodów wynikających z przedłużenia żywotności części, a także do osiągnięcia celu jakim jest wygenerowanie ponad 2 mld euro przychodów do 2030 roku, zgodnie z planem strategicznym Stellantis Dare Forward 2030. Program recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji wspiera również cel Stellantis, by do 2030 roku 40% materiałów wykorzystywanych w nowych pojazdach było materiałami ekologicznymi.

 

Transakcja podlega uzgodnieniu ostatecznej dokumentacji i zwyczajowym warunkom zamknięcia, w tym zatwierdzeniom organów regulacyjnych.

 

Źródło: Stellantis

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).