Spłonął dom i warsztat pana Zbigniewa – trwa zbiórka | MOTOFAKTOR

Spłonął dom i warsztat pana Zbigniewa - trwa zbiórka

Pan Zbigniew stracił z rodziną w pożarze dom i warsztat znany w środowisku offroadowym jako Zibi Clinic. Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc pogorzelcom.

 

Pierwsza informacja o pożarze pojawiła się o godz. 3:56 w nocy w sobotę, 25 marca. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy niestety stwierdzili, że ogniem objęty jest cały budynek mieszkalny. Przed przybyciem zastępów straży pożarnej z domu na szczęście udało się ewakuować jego mieszkańcom. Dach nad głową straciły trzy rodziny, w tym trójka małych dzieci.

 

Ogniem objęty był cały budynek straty są ogromne, rodzina straciła cały dobytek życia, 7 osób dorosłych i 3 dzieci straciło dach nad głową na skutek tego strasznego pożaru. Poza domem Zibiki stracili swój warsztat, który jest mocno zniszczony od temperatury i wody, ich miejsce gdzie pracowali aby utrzymać rodziny – pisze na stronie zbiórki Akademia Dobrych Pomysłów.

 

Pan Zbigniew na remont domu pracował ciężko za granicą. Gdy wybuchł pożar, wraz z synem był na wyjeździe weekendowym. Kiedy wrócili, z domu i warsztatu nie zostało już praktycznie nic. Ich życie wywróciło się do góry nogami w ciągu jednej nocy. Na szczęście drugi z synów, który był obecny w domu, w nocy obudził się i zauważył pożar na tyle szybko, że całej rodzinie udało się uciec przed żywiołem.

 

Straty są milionowe, niestety ubezpieczenie nie pokryje całości zniszczeń. Ruszyła akcja pomocy pogorzelcom. Rodzina jest znana w środowisku offroadowym, trwają liczne akcje charytatywne, zbiórki potrzebnych rzeczy i aukcje. W tym momencie najważniejsze jest ponowne uruchomienie warsztatu, dzięki czemu rodzina Pana Zbigniewa będzie mogła dalej zarabiać na życie po tej tragedii.

 

W tej trudnej sytuacji rodzina Kamińskich może liczyć na szerokie wsparcie przyjaciół i znajomych. Straty są jednak tak ogromne, że sami nie dadzą rady odbudować domu i warsztatu. Stracili też poczucie bezpieczeństwa. Rodzinie Pana Zbigniewa można pomóc podnieść się po tej tragedii, wpłacając pieniądze bezpośrednio na zbiórkę na portalu Pomagam.pl.

 

Źródło: Pomgam.pl

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).