Specjalne szyby ML System z zezwoleniem od TDT | MOTOFAKTOR

Specjalne szyby ML System z zezwoleniem od TDT

Transportowy Dozór Techniczny udzielił spółce ML System homologacji dla dwóch typów dwuwarstwowych szyb ze szkła laminowanego.

Zarząd ML System S.A. informuje, że  Transportowy Dozór Techniczny udzielił spółce homologacji dla dwóch typów dwuwarstwowych szyb ze szkła laminowanego z możliwością zastosowania graweru laserowego lub nanowarstw – np. kropek kwantowych. Uzyskanie homologacji daje możliwość wykorzystywania laminowanych szyb produkowanych przez spółkę w pojazdach, co otwiera jej możliwość sprzedaży produktów na nowym dla niej rynku, jakim jest rynek automotive.

 

Pierwsze przychody z tego rynku spółka ma uzyskać już w 2020 r. Szyby laminowane będą mogły produkować energię elektryczną do ładowania akumulatorów pojazdów lub bezpośredniego wykorzystania przez energochłonne układy klimatyzacji, chłodzenia czy świateł mijania.

 

Jak wyjaśnia Dawid Cycoń, prezes ML System w rozmowie z portalem WNP.PL, otrzymanie nowej homologacji umożliwi sprzedaż do branży transportowej flagowego produktu firmy, jakim jest szyba z powłoką kwantową. Ponadto w ramach certyfikacji ML System będzie mógł zaoferować partnerom szyby z powłoką grzewczą. Chodzi nie tylko o producentów pociągów i autobusów, ale także samochodów.

 

Źródło: ML System

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).