Specjalne przewody Herth+Buss do Mercedesów - MOTOFAKTOR

Specjalne przewody Herth+Buss do Mercedesów

person Adrian Januszkiewicz 23/02/2021

Gama produktowa Elparts od Herth+Buss została rozszerzona o specjalne przewody wstrzymujące przepływ oleju w silnikach Mercedesa.

Problem jest powszechny: w wyniku wady konstrukcyjnej olej jest w stanie wniknąć do wiązek elektrycznych na całej długości i dotrzeć do jednostki sterującej dzięki efektowi kapilarnemu (który opisuje, jak płyny rozchodzą się w ciasnych szczelinach, rurkach i przewodach). W tym przypadku poszczególne elementy mogą zostać uszkodzone, co z kolei prowadzi do awarii elektroniki.

 

W związku z powyższym Herth+Buss wprowadził do swojej oferty aftermarketowej w gamie Elparts specjalne przewody wstrzymujące przepływ oleju. W przyszłości ma nie być już żadnych problemów z utratą oleju i związanymi z tym kosztami naprawy: Problem został rozwiązany poprzez wprowadzenie cienkich miedzianych tulei do dwóch kanałów przewodu zatrzymującego olej, a także owinięcie przewodów rurką termokurczliwą. Wymiana kabla jest również łatwiejsza niż mogłoby się wydawać. Wiązka jest odłączana od czujnika, a kabel zatrzymujący olej jest wkładany między złącze czujnika a starą wiązkę.

 

Których silników dotyczy problem? Prawie wszystkie silniki benzynowe Mercedes-Benz zaczynające się od kodów silnika M111 i M271. Obejmuje to między innymi modele Klasy C, CLK, CLS i E, oprócz serii Sprinter.

 

Herth+Buss oferuje również przewód zatrzymania oleju w zestawie z elektromagnesem załączającym (numer artykułu: 70277300).

 

Źródło: Herth+Buss

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).