Solaris laureatem w Konkursie Smart City 2020 | MOTOFAKTOR

Solaris laureatem w Konkursie Smart City 2020

Firma Solaris Bus & Coach S.A. została nagrodzona w kategorii Inteligentne rozwiązania – Smart City Solution podczas tegorocznej edycji konkursu Smart City.

Konkurs obejmuje pięć kategorii. Wśród nich, w kategorii „Inteligentne rozwiązania” o nagrodę starali się dostawcy wdrożonych już „rozwiązań z zakresu „smart city”, które niezawodnie sprawdzają się w przestrzeni miejskiej, zdecydowanie ułatwiając codzienne funkcjonowanie, a zarazem przyczyniające się do oszczędności czasu, energii czy środków oraz mające pozytywny wpływ na środowisko (…)”. Właśnie tej kategorii nominowana była firma Solaris, oferująca szeroki wachlarz rozwiązań w zakresie e-mobility.

 

Aby z sukcesem wprowadzić na szeroką skalę pojazdy zeroemisyjne do transportu publicznego, istotna jest dobrze zorganizowana obsługa eksploatacyjna pojazdów. W tym zakresie Solaris oferuje szczególne rozwiązanie, które znalazło uznanie jury. eSConnect to firmowy rozbudowany system monitoringu i zarządzania flotą autobusów. Umożliwia on ciągły dostęp do bieżących danych pojazdu, pozwalając tym samym na sprawne i racjonalne zarządzanie flotą pojazdów bezemisyjnych, lepszą operacyjność autobusów i optymalne ich wykorzystanie.

 

Wyboru dokonała niezależna Kapituła Konkursowa, składająca się z uznanych autorytetów w branży. Sam konkurs ma na celu popularyzację idei budowania inteligentnych miast w Polsce. Wyróżnienia skierowane są do tych przedstawicieli biznesu i administracji lokalnej, którzy dzięki realizowanym innowacyjnym projektom, przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności polskich miast i gospodarki.

 

Źródło: Solaris

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).