Smart wearables Continentala na targach CES 2019 | MOTOFAKTOR

Smart wearables Continentala na targach CES 2019

Podczas rozpoczynających się jutro w Las Vegas targach CES 2019 Continental zaprezentuje swoje prototypy smart wearables, które mają zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Targi w Las Vegas będą miejscem premiery dwóch prototypowych inteligentnych kurtek firmy technologicznej Continental.

Smart wearables tego typu zrewolucjonizują sposób, w jaki korzystamy z technologii w codziennych sytuacjach i poprawią bezpieczeństwo na drodze.

odpowiedzialny w firmie Continental za opracowanie inteligentnych, funkcjonalnych materiałów - Tobias Huber

 

Te dwie aplikacje są indukcyjnie ładowane za pomocą cewki wbudowanej w siedzenie kierowcy.

 

Jak mówi Huber, „ta koncepcja otwiera ogromne możliwości na przyszłość”.  Ponieważ interakcja z elektroniką pojazdu może być dalej rozszerzona. W przyszłości na przykład czujniki w ubraniu mogą określać dane, takie jak wilgotność czy temperatura, i, w oparciu o to, uruchamiać automatyczny układ klimatyzacji za pośrednictwem elektroniki pojazdu.

Przyciągające wzrok światła LED dla bezpieczeństwa

Zapewnienie dobrej widoczności przez cały czas – dla firmy kurierskiej, służb ratowniczych i służb użyteczności publicznej oraz dla kierowców ciężarówek podczas załadunku i rozładunku, jest znaczącym czynnikiem bezpieczeństwa, ponieważ są oni wtedy bardziej widoczne dla innych użytkowników dróg w potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach i przy złych warunkach pogodowych. Płaszcz ostrzegawczy z diodami LED i opcjonalną funkcją ogrzewania chroni użytkownika przed wypadkami i jest aktywowany automatycznie po wyjściu z pojazdu. Energooszczędne światła LED wbudowane w zestawie z konwencjonalnymi odblaskami zapewniają dobrą widoczność w ciemności – nawet wtedy, gdy kurtka nie jest oświetlona przez zewnętrzne źródło światła. Ponadto, funkcja oświetlenia jest automatycznie aktywowana, gdy tylko kierowca opuszcza stację ładującą, którą jest fotel.

 

Cewka wbudowana w siedzenie kierowcy indukcyjnie ładuje akumulatory dla diod LED i zintegrowanego systemu grzewczego. Oznacza to, że kurtka jest zawsze odpowiednio naładowana. Elastyczna druga cewka w płaszczu pochłania energię z cewki siedzenia. Różne warstwy materiału chronią pranie odzieży i ograniczają promieniowanie pola magnetycznego do kierowcy. Bateria zasila diody LED za pośrednictwem przewodów wbudowanych w tkaninę. Akumulator plus elektronika sterująca może być umieszczona w miejscach, gdzie nie będą przeszkadzać, na przykład w górnej kieszeni przy piersi.

Zwiększony komfort dzięki efektywnej koncepcji ogrzewania

Funkcja ogrzewania to także coś więcej niż tylko poprawa komfortu jazdy. W pojazdach dostawczych, które są w coraz większym stopniu zasilane elektrycznie, system ogrzewania płaszcza oznacza, że ​​zużycie energii na ogrzewanie kabiny można zmniejszyć nawet o 90 procent. To daje większy zasięg, ponieważ kierowca jest ogrzewany, a nie kabina.

- Tobias Huber

 

W przyszłości będą stosowane materiały przewodzące prąd elektryczny w celu wytworzenia pożądanego ciepła w płaszczu bez konieczności stosowania przewodu grzewczego. Będzie to możliwe dzięki przewodzącej i nadającej się do powlekania mieszance polimerowej, która jest wprowadzana do materiału za pomocą procesu drukowania. Jeśli elektryczność będzie przepływać przez materiał to będzie bezpośrednio przekształcana w ciepło.

W związku z tym powierzchnia będzie w pełni ogrzana w ciągu kilku sekund kosztem stosunkowo niskiego poboru mocy.

odpowiedzialny w firmie Continental za opracowanie funkcjonalnych powierzchni - dr Erhard Barho

 

Targi CES 2019 w Las Vegas rozpoczną się jutro, tj. 8 stycznia 2019 i potrwają do piątku 11 stycznia.

 

Źródło: Continental

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).