SL Apollo Tyres Trucksport na podium FIA ETRC | MOTOFAKTOR

Sascha Lenz z SL Apollo Tyres Trucksport zapewnił sobie 3. miejsce w Mistrzostwach Goodyear FIA ETRC 2023 po emocjonującej rundzie finałowej.

 

Ostatni weekend wyścigowy na Circuito del Jarama w Hiszpanii był pełen emocji, a Lenz utrzymywał dobrą formę w każdym z czterech zaciętych wyścigów. Gdy seria dobiegła końca, Lenz stanął do rywalizacji z Antonio Albacete, aby walczyć o 3. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw kierowców, ostatecznie wyprzedzając go na zaledwie dwa okrążenia przed końcem.

 

Lenz rywalizował w serii ETRC 2023 w zupełnie nowej ciężarówce MAN TGS 2022, pomalowanej na charakterystyczny fioletowy kolor i z widocznym brandingiem Apollo Tyres. W trakcie sezonu Lenz zapewnił sobie kilka miejsc na podium, w tym dwa razy P2 na Slovakia Ring i Torze Poznań w Polsce oraz P3 na torze Autodromo de Most w Czechach. Pomimo problemów mechanicznych na początku serii, 35-letni Niemiec nadal imponował, zdobywając punkty we wszystkich weekendach wyścigowych.

Fot. Apollo Tyres

Lenz zajął również trzecie miejsce w Mistrzostwach Zespołów wraz ze swoim partnerem Jaimie Andersonem z Anderson Racing. Mistrzostwa zespołów odbywają się równolegle z główną serią i każdy zawodnik współpracuje z innym kierowcą, sumując swoje wyniki z każdego wyścigu. Pod nazwą zespołu Löwen Power, Lenz i Anderson zdobyli łącznie 478 punktów.

 

Za swoje indywidualne osiągnięcia w sezonie 2023 Lenz został również uhonorowany prestiżową nagrodą Driver’s Driver Award, na którą głosują inni zawodnicy FIA ETRC.

 

Niezwykły wspólny wysiłek doprowadził nas do tego punktu i po prostu nie mógłbym tego zrobić bez wsparcia i poświęcenia zespołu, naszych dostawców i sponsorów. Chociaż poświęcamy chwilę na świętowanie naszego osiągnięcia, patrzymy również w przyszłość na nowy sezon w 2024 roku i jesteśmy zdeterminowani, aby zająć jeszcze wyższe miejsce w klasyfikacji. Wsparcie Apollo Tyres w tym roku było nieocenione, a współpraca z firmą tak pasjonującą się wyścigami ciężarówek i tą serią wyścigów premium była przyjemnością – skomentował Lenz.

Sascha Lenz. Fot. Apollo Tyres

Przez cały ten trudny sezon Sascha i jego zespół imponowali nam swoją determinacją i umiejętnościami. Ekscytujące wyścigi w Hiszpanii zakończyły długie i bardzo wymagające mistrzostwa, pełne wzlotów i upadków, i jesteśmy zachwyceni tym, jak to wszystko się skończyło. Pomaganie Saschy w jak najlepszym wykorzystaniu ciężarówki było bardzo satysfakcjonujące i już nie możemy się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu – powiedział John Nikhil Joy, European Cluster TBR Product Director w Apollo Tyres.

 

Nasze rozwijająca się współpraca z SL Trucksport 30 pozwala nam prezentować opony Apollo w całej Europie, zwiększając rozpoznawalność marki wśród wielu tysięcy widzów i telewidzów. Nasze zaangażowanie w serię ETRC stało się głównym filarem naszej strategii uczestnictwa w międzynarodowych wydarzeniach sportowych ukierunkowanych na osiągi i z niecierpliwością czekamy na dalsze sukcesy – dodał.

 

Źródło: Apollo Tyres

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).