SKP ponowią protest 23 czerwca | MOTOFAKTOR

23 czerwca br. planowany jest kolejny protest diagnostów i właścicieli SKP w związku z brakiem rewaloryzacji cen za badania techniczne pojazdów.

 

Przedsiębiorcy, uczestnicy Konferencji Szkoleniowej “Stacje Kontroli Pojazdów – 2023” w Zakopanem opowiedzieli się za kontynuowaniem protestu.

 

Poza plakatami, ulotkami, etc., uznali, że należy zamknąć jak najwięcej SKP w skali kraju.

 

Dodatkowo uczestnicy Walnego Zgromadzenia PISKP podjęli uchwałę – apel, skierowany do Premiera i Ministra Infrastruktury o podjęcie pilnych działań w celu urealnienia stawek opłat za badania techniczne.

 

Planowana data protestu to 23 czerwca br., czyli koniec roku szkolnego i początek wakacji.

 

W tym dniu badania techniczne nie będą wykonywane. Przedsiębiorcy i diagności będą informować kierowców dlaczego branża protestuje i stacja kontroli pojazdów jest nieczynna.

 

Chętni do uczestniczenia w proteście proszeni są przez organizatorów o przesłanie maila z wyróżnikiem SKP i adresem pod: biuro@piskp.pl

 

Jak informuje PISKP, Minister Infrastruktury nie realizuje delegacji ustawowej, ponieważ określając wysokość opłat za badania powinien uwzględnić koszt ich wykonania. Przez ostatnie 19 lat koszty wzrosły drastycznie. Zatem przedsiębiorcy ponoszą straty. Sytuacja przedsiębiorców prowadzących SKP stale się pogarsza. W tej chwili nawet wymiana opon kosztuje więcej niż badanie techniczne.

 

Ogólnie na przestrzeni ostatnich lat koszty utrzymania samochodu wzrosły, nie biorąc pod uwagę cen paliw, tylko serwisu, ubezpieczenia, etc.

 

PISKP informuje, że ma przygotowane plakaty na okoliczność protestu i oznakowania SKP. Plakat jest wydrukowany w formacie A1. Plik w wersji do drukarni (w bardzo wysokiej rozdzielczości) dostępny jest tutaj.

 

Plakaty dla Członków Izby są bezpłatne. Dostępna jest też wysyłka na koszt odbiorcy (POCZTEX).

 

Przedsiębiorcy, którzy nie są zrzeszeni w PISKP mogą kupić plakaty i odebrać w biurze Izby (koszt plakatu o wymiarach 594 mm x 841 mm: 10,00 zł netto + VAT). Możliwa jest także wysyłka kurierem (28,46 netto). Wysyłka nastąpi po opłaceniu FV.

 

Plakat protestu SKP 23-06-2023

 

Szczegółowych informacji na temat wysyłki plakatów udziela Pani Renata Czerniawska 22 811 26 06, 509 709 403.

 

Plakaty można też wydrukować samodzielnie. Poniżej zamieszczamy pliki:

 

 

PISKP przygotowała także projekt ulotki dla kierowców Wzór ulotki dostępny jest tutaj.

 

Źródło: PISKP

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).