SKF wspiera studentów PW w Formule Student | MOTOFAKTOR

SKF wspiera studentów PW w Formule Student

person Redakcja 21/09/2023

SKF w ramach współpracy przekazał zespołowi Proton Dynamic z Politechniki Warszawskiej łożyska do wykorzystania w bolidzie PD2, startującym w Formule Student.

 

Formuła Student to cykl zawodów, w których startują budowane przez studentów elektryczne pojazdy nawiązujące wyglądem do prawdziwych bolidów Formuły E. Jest to projekt wielopłaszczyznowy, w którym istotne jest zarówno zarządzanie teamem, pozyskiwanie sponsorów i promocja zespołu, jak też zaplecze inżynierskie, czyli budowa samych pojazdów spełniających ramowe wymagania regulaminu. Cała koncepcja jest jednak na tyle elastyczna by umożliwić jak największą kreatywność zespołów w zakresie projektowania i wykonywania ostatecznych rozwiązań.

Zespół Proton Dynamic już działa, ma swoje doświadczenia teoretyczne i praktyczne, a także dysponuje swoim bolidem, który startuje w zawodach mierząc się z analogicznymi konstrukcjami z innych uczelni. Co więcej, bolid PD2 jest kolejną ewolucją bolidu PD1.5, eksploatowanego w ubiegłym sezonie. Jest to jak najbardziej warte podkreślenia, ponieważ wiele tego typu przedsięwzięć nie wychodzi nigdy poza ramy start-upu.

 

Wysokiej klasy łożyska precyzyjne, a także nakrętki i podkładki łożyskowe SKF będą wkładem w dalszy rozwój i udoskonalenia projektu. Elementy od SKF zostaną wykorzystane m.in. w mechanizmie różnicowym układu napędowego, w układzie kierowniczym oraz w kołach.

 

Źródło: SKF

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).