SKF wspiera studentów PW w Formule Student | MOTOFAKTOR

SKF wspiera studentów PW w Formule Student

SKF w ramach współpracy przekazał zespołowi Proton Dynamic z Politechniki Warszawskiej łożyska do wykorzystania w bolidzie PD2, startującym w Formule Student.

 

Formuła Student to cykl zawodów, w których startują budowane przez studentów elektryczne pojazdy nawiązujące wyglądem do prawdziwych bolidów Formuły E. Jest to projekt wielopłaszczyznowy, w którym istotne jest zarówno zarządzanie teamem, pozyskiwanie sponsorów i promocja zespołu, jak też zaplecze inżynierskie, czyli budowa samych pojazdów spełniających ramowe wymagania regulaminu. Cała koncepcja jest jednak na tyle elastyczna by umożliwić jak największą kreatywność zespołów w zakresie projektowania i wykonywania ostatecznych rozwiązań.

Zespół Proton Dynamic już działa, ma swoje doświadczenia teoretyczne i praktyczne, a także dysponuje swoim bolidem, który startuje w zawodach mierząc się z analogicznymi konstrukcjami z innych uczelni. Co więcej, bolid PD2 jest kolejną ewolucją bolidu PD1.5, eksploatowanego w ubiegłym sezonie. Jest to jak najbardziej warte podkreślenia, ponieważ wiele tego typu przedsięwzięć nie wychodzi nigdy poza ramy start-upu.

 

Wysokiej klasy łożyska precyzyjne, a także nakrętki i podkładki łożyskowe SKF będą wkładem w dalszy rozwój i udoskonalenia projektu. Elementy od SKF zostaną wykorzystane m.in. w mechanizmie różnicowym układu napędowego, w układzie kierowniczym oraz w kołach.

 

Źródło: SKF

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).