SKF ma opracowany swój system TPMS | MOTOFAKTOR

SKF ma opracowany swój system TPMS

person Redakcja 3/07/2023

SKF Tyre Pressure Monitoring System to elektroniczny układ opracowany w standardzie OE, który monitoruje ciśnienie w kołach i informuje kierowcę o anomaliach.

 

SKF TPMS jest bardzo użytecznym rozwiązaniem, ponieważ nieprawidłowe ciśnienie w ogumieniu obniża bezpieczeństwo jazdy. Nadmierne lub niedostateczne ciśnienie w oponie skraca żywotność opon, a w skrajnych przypadkach być także przyczyną „wystrzału opony”. Według badań, zaledwie 15-proc. odchyłka może skrócić żywotność opony o 10%!

 

Dzięki systemowi monitorowania ciśnienia w oponach SKF, kierowcy mogą kontrolować ciśnienie w oponach w sposób dokładny i ciągły, co poprawia bezpieczeństwo jazdy, wydłuża żywotność ogumienia i optymalizuje zużycie paliwa.

System SKF TPMS o jakości OE robi różnicę

System TPMS od SKF do samochodów osobowych został opracowany w standardzie OE. Oznacza to, że w sprzedaży oferowane są zestawy spersonalizowane do poszczególnych pojazdów. SKF obejmuje 75% europejskich pojazdów wyposażonych w system TPMS.

 

Należy zatem zaznaczyć, że SKF Tyre Pressure Monitor różni się od większości urządzeń dostępnych na rynku, ponieważ nie wymaga żadnego programowania, co znacznie ułatwia montaż i aktywację. Czujniki SKF TPMS dają wydajność równoważną OE oraz precyzyjne osadzenie i uszczelnienie.

 

System TPMS obejmuje monitor ciśnienia w oponach z ostrzeżeniem o niskim ciśnieniu, kontrolkę TPMS i narzędzie do resetowania TPMS.

Cechy SKF TPMS:

  • Projekt i kalibracja zgodnie z normami jakości OEM
  • Możliwość monitorowania ciśnienia, temperatury i ruchu
  • Długotrwała żywotność baterii i niskie zapotrzebowanie na energię
  • Lekka polimerowa obudowa umożliwiająca pracę z dużą prędkością
  • Solidne osadzenie i uszczelnienie
  • Szybka i łatwa wymiana czujnika TPMS

 

SKF TPMS jest owocem dziesięcioleci ścisłej współpracy SKF z wiodącymi producentami pojazdów samochodowych. To połączenie nowoczesnych materiałów i zaawansowanego oprogramowania – mówi Marcin Czajka, Vehicle Aftermarket Sales Manager South SKF Polska S.A.

 

Źródło: SKF

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).