SK rozbudowuje fabrykę separatorów w KSSE | MOTOFAKTOR

SK rozbudowuje fabrykę separatorów w KSSE

Koreańska spółka SK postanowiła zwiększyć moce produkcyjne zakładu w Dąbrowie Górniczej o dodatkową linię produkcyjną, który jeszcze jest w budowie.

Pierwotna inwestycja o wartości 335 mln euro zakładała powstanie ponad 300 nowych miejsc pracy. Kolejny etap rozwoju spółki SK Hi-Tech Battery Materials Poland to zaangażowanie podobnych środków oraz podwojenie miejsc pracy. Tym samym SK ie technology zostanie liderem w dostarczaniu separatorów do baterii, a Polska umocni pozycję w regionalnym ekosystemie e-mobilności.

Dzięki stabilności gospodarczej i wykwalifikowanym pracownikom, Polska jest dla inwestorów głównym miejscem docelowym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zawdzięczamy to również dobrze zorganizowanemu procesowi wsparcia projektów inwestycyjnych. Na każdym etapie towarzyszymy inwestorowi. Może on liczyć na naszych ekspertów, jak i na Specjalne Strefy Ekonomiczne (SSE) uznawane za jedne z najlepszych na świecie.

p.o. prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu - Grażyna Ciurzyńska

W ubiegłym roku KSSE, wspólnie z partnerami, pozyskała SK Hi-Tech Battery Materials jako strategicznego inwestora dla regionu i wydała decyzję o wsparciu projektu wartego ponad 1 mld zł, dzięki któremu powstanie co najmniej 300 nowych miejsc pracy. To u nas, w hubie motoryzacyjnym KSSE, koreański gigant zainwestował pierwszy raz w Polsce. Dziś cieszymy się, że SK Hi-Tech Battery Materials jest u nas dobrze i decyduje o rozszerzeniu inwestycji na terenie KSSE. To kolejne wysokojakościowe miejsca pracy w regionie.

prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (KSSE) - dr Janusz Michałek

Cieszę się, że w tym trudnym szczególnie dla gospodarki okresie mogę przekazać dobre wieści z zakresu dużych inwestycji zagranicznych w Dąbrowie Górniczej. SK Hi-Tech Battery Materials podwaja moce w Polsce, firma podjęła decyzję o rozbudowie zakładu w Tucznawie i budowie dodatkowej linii produkcyjnej. Nasz koreański partner potwierdza tym samym, że nastawiony jest na dalszy rozwój i globalną ekspansję na rynku baterii litowo-jonowych.

Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza - Marcin Bazylak

 

Spółka SK Hi-Tech Battery Materials Poland, która buduje i w przyszłości będzie zarządzać zakładem produkcyjnym w Tucznawie, jest częścią SK ie technology Co., ltd. należącą do SK Group, jednej z największych firm w Korei Południowej. SK jako pierwsza w Korei i trzecia na świecie, opracowała „LiBS” – separator do akumulatorów litowo-jonowych, kluczowy składnik akumulatorów. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych i zaawansowanych technologii SK dostarcza klientom zróżnicowane i niestandardowe rozwiązania.

Kolejna faza inwestycji w Dąbrowie Górniczej jest częścią naszych starań w zakresie dynamizacji łańcucha dostaw przemysłu bateryjnego, a także głębokiej zmiany SK Innovation poprzez wzmocnienie konkurencyjności technologicznej, tworzenia nowych, globalnych baz produkcyjnych, oraz ekspansji we właściwym dla rynku czasie.

prezes SK ie technology - Jae-sok Rho

Już dzień po ogłoszeniu decyzji o budowie fabryki w województwie śląskim, rozpoczęliśmy rozmowy o dalszym zwiększeniu obecności SK Hi-Tech Battery Materials w Polsce. Cieszę się, że dziś możemy potwierdzić, że firma swoje plany rozwoju wiąże z naszym krajem.

- Grażyna Ciurzyńska

 

W ostatniej dekadzie Polski przemysł motoryzacyjny odnotował 100% wzrost mierzony produkcją sprzedaną. Jesteśmy obecnie czołowym producentem części samochodowych w CEE i 9. na świecie oraz 6. producentem samochodów na Starym Kontynencie. Dziś już blisko 1/5 polskiego eksportu to właśnie motoryzacja. Od kilku lat branża się zmienia, a nad Wisłą powstaje wyjątkowy na skalę europejską ekosystem producentów i poddostawców dla branży elektromobilności. Przyciągnęliśmy największych graczy, m.in. LG Chem czy Toyotę produkującą w Polsce serca jej hybrydy.

 

Strefa inwestycyjna w Tucznawie cały czas intensywnie się rozwija, a miasto kończy budowę nowych dróg i innej infrastruktury, takiej jak chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa i sanitarna, wodociągi i zbiorniki retencyjne, które zapewnić mają inwestorom idealnie przygotowane tereny inwestycyjne.

 

Źródło: PAIH

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).