Silnik z modułem filtrowania Sogefi zdobywcą międzynarodowej nagrody | MOTOFAKTOR

Silnik z modułem filtrowania Sogefi zdobywcą międzynarodowej nagrody

Silnik Ferrari V8 z modułem filtrowania Sogefi zdobył międzynarodową nagrodę "Silnik i układ napędowy roku".

Podczas 21. edycji międzynarodowej nagrody „Silnik i układ napędowy roku” silnik Ferrari V8 po raz czwarty z rzędu zdobył nagrodę, co nigdy nie udało się żadnemu innemu silnikowi. Sogefi jest dostawcą oryginalnych części modułu filtrowania oleju zainstalowanego w silniku 3,9 l, V8 w Ferrari 720-cv.

 

Wraz ze swoimi inżynierami, rok po roku, firma Sogefi potwierdza swoje zaangażowanie w badania i rozwój zaawansowanych i skutecznych technologii filtrowania. Aby zagwarantować lepsze wyniki pod względem wydajności, spadku ciśnienia w przypadku dużych prędkości przepływu oraz trwałości elementu filtracyjnego i sztywności mechanicznej we wszystkich ekstremalnych warunkach, którym poddawane są silniki sportowe, moduł filtra oleju Sogefi wykorzystuje siatkę ochronną w zaworze obejściowym. Jest to technologiczne rozwiązanie zaprojektowane dla zapewnienia wiodącej w klasie wydajności i trwałości.

 

Sogefi udoskonala swoje filtry dzięki rozwojowi technologicznemu we wszystkich rodzinach produktów – filtrach oleju, paliwa, powietrza w silniku i kabinie – optymalizując wydajność pod względem cyklu życia, skuteczności, wymiarów, ciężaru i rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Produkty firmy są montowane jako oryginalne wyposażenie w silnikach samochodów luksusowych i sportowych, jak również we wszystkich innych segmentach pojazdów, z zachowaniem zawsze tej samej jakości.

 

Międzynarodowe nagrody „Silnik i układ napędowy roku” są przyznawane przez magazyn Engine Technology International wydawany przez UKi Media & Events. Jury przyznające nagrodę składa się z 70 dziennikarzy motoryzacyjnych z 31 krajów. Aby zapewnić bardziej sprawiedliwą ocenę hybrydowych układów napędowych, począwszy od tego roku kategorie nagród zostały zmienione z „pojemności” na „moc” układu napędowego. Ceremonia przyznania nagród odbyła się 22 maja podczas gali Engine Expo 2019 na targach Stuttgart Trade Fair w Niemczech.

 

Źródło: Sogefi

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).