SiliconAuto opracuje półprzewodniki dla motoryzacji | MOTOFAKTOR

SiliconAuto opracuje półprzewodniki dla motoryzacji

person Redakcja 21/06/2023

Stellantis i Foxconn powołali SiliconAuto, spółkę joint venture, która od 2026 r. ma projektować i sprzedawać najnowocześniejsze półprzewodniki dla branży moto.

 

 

 

Nowa spółka joint venture łączy możliwości rozwojowe Foxconn i specjalistyczną wiedzę w dziedzinie ICT z dogłębną wiedzą Stellantis na temat różnorodnych potrzeb mobilności na świecie. SiliconAuto ma zapewnić swoim klientom półprzewodniki zaprojektowane specjalnie dla sektora motoryzacyjnego, potrzebne do obsługi rosnącej liczby sterowanych komputerowo modułów i funkcji, które są szczególnie ważne w pojazdach elektrycznych.

 

Produkty SiliconAuto mają wspierać przyszłe zapotrzebowanie Stellantis, Foxconn i innych klientów na półprzewodniki. Obejmuje to też STLA Brain, nową architekturę elektryczno- elektroniczną i programową Stellantis z pełnymi możliwościami aktualizacji over-the-air (OTA).

 

Stellantis będzie mógł korzystać ze stałych dostaw podstawowych komponentów, co ma kluczowe znaczenie dla szybkiej transformacji oprogramowania naszych produktów – powiedział Ned Curic, dyrektor ds. technologii w Stellantis – Naszym celem jest produkowanie pojazdów, które idealnie łączą się z codziennym życiem naszych klientów i zapewniają wiodące w swojej klasie osiągi, nawet wiele lat po zjechaniu z linii montażowej. Dzięki temu wspólnemu przedsięwzięciu możemy tworzyć innowacje stworzone specjalnie z myślą o efektywnym partnerstwie.

 

Czeka nas przyszłość niezwykłej mobilności elektrycznej, opartej na możliwościach pionowej integracji i zasobach, które SiliconAuto zapewnia naszym partnerom – powiedział Jerry Hsiao, dyrektor ds. produktu Foxconn – Energia uzyskana dzięki tej współpracy pozwoli naszym klientom stać się bardziej konkurencyjnymi.

 

Spółka SiliconAuto będzie miała siedzibę w Niderlandach. W skład zespołu zarządzającego wchodzi kadra kierownicza obu partnerów-założycieli. Stellantis zapewni SiliconAuto niezbędną wiedzę specjalistyczną, aby zaoferować zdolności wymagane przez przyszłe pojazdy elektryczne i platformy pojazdów z różnym rodzajem zasilania.

 

Spółka joint venture jest wynikiem umowy zawartej w grudniu 2021 pomiędzy Stellantis a Foxconn w celu opracowania rodziny półprzewodników do zastosowań w branży motoryzacyjnej. Oprócz SiliconAuto, Stellantis i Foxconn utworzyły spółkę joint venture Mobile Drive zajmującą się opracowaniem inteligentnych kokpitów obsługiwanych przez elektronikę użytkową, interfejsy człowiek-maszyna i usługi.

 

Źródło: Stellantis

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).