Siedziba firmy ESEN we Włocławku nagrodzona | MOTOFAKTOR

Siedziba firmy ESEN we Włocławku nagrodzona

Siedziba firmy ESEN we Włocławku projektu architekta Marcina Szabłowskiego otrzymała tytuł Najpiękniejszego Budynku 2021.

Kapituła XIV edycji Konkursu Najpiękniejszy Budynek 2021, którego organizatorem jest Instytut Europejskiego Biznesu zdecydowała 12 marca 2021 r. przyznać tytuł Najpiękniejszy Budynek 2021 nowej siedzibie firmy ESEN we Włocławku.

 

Laureat nagrody to włocławska firma powstała w 2008 roku specjalizująca się w dystrybucji samochodowych części zamiennych w kraju i Europie. Firma ESEN jest właścicielem marki SKV, której produkty znajdują się w największym katalogu części samochodowych TecAlliance skupiającym tylko i wyłącznie największych i najlepszych dostawców.

 

Dynamiczny rozwój przyczynił się do podjęcia decyzji o rozbudowie zarówno części biurowej, jak i magazynowej firmy. Przyznana nagroda to również zasługa lokalnych przedsiębiorstw, gdyż zarówno projekt jak i wykonanie zostało zlecone włocławskim firmom.

Już rzymski architekt Witruwiusz podkreślał, że dobra architektura to spełnienie jednocześnie 3 elementów: piękna, funkcjonalności i trwałości. My ze swojej strony dorzuciliśmy jeszcze energooszczędność. Finalny efekt jest wynikiem zaangażowania całego sztabu osób na każdym etapie prac, od pomysłu poprzez szczegółowy projekt aż do jego realizacji. Wielogodzinne dyskusje, rozważanie różnych koncepcji oraz dobór odpowiednich materiałów, zaowocowały powstaniem nowoczesnej bryły biurowca oraz ergonomią części magazynowej – powiedzieli przedstawiciele firmy ESEN.

 

Obecnie prowadzona jest budowa nowoczesnego centrum dystrybucji o łącznej kubaturze 50 tys. m3, które w całości będzie zasilane energią pochodzącą z instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kW. Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na ponad 30 mln zł.

 

Źródło: SKV

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).