Shell przejmuje ubitricity | MOTOFAKTOR

Shell przejmuje ubitricity

Shell podpisał umowę na zakup 100% udziałów ubitricity, wiodącego europejskiego dostawcy ulicznych ładowarek EV.

Założona w Berlinie firma ubitricity działa w wielu krajach europejskich i jest największą publiczną siecią ładowania pojazdów elektrycznych w Wielkiej Brytanii z ponad 2700 punktami ładowania (obecnie ponad 13% udziału w rynku). Firma utworzyła również nowe publiczne punkty ładowania w Niemczech i Francji oraz zainstalowała ponad 1500 prywatnych punktów ładowania dla klientów flotowych w Europie [1].

 

ubitricity współpracuje z władzami lokalnymi w celu zintegrowania ładowania pojazdów elektrycznych z istniejącą infrastrukturą uliczną, taką jak latarnie i słupki. Rezultatem jest ładowanie EV, które jest niedrogie, dostępne i wygodne dla każdego, kto chce ładować swój samochód elektryczny, gdy jest zaparkowany na ulicy. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne dla osób, które nie mają prywatnego podjazdu, ale chcą naładować swój samochód elektryczny przez noc.

 

To przejęcie oznacza ekspansję firmy Shell na szybko rozwijający się rynek ładowania pojazdów elektrycznych na ulicach i zapewnić ma kluczowe kompetencje, pomagając Shell w skalowaniu ogólnej oferty ładowania pojazdów elektrycznych. Obejmuje to już ponad 1000 ultraszybkich i szybkich punktów ładowania w około 430 punktach sprzedaży detalicznej Shell oraz ogólnoświatowy dostęp do ponad 185 000 zewnętrznych punktów ładowania pojazdów elektrycznych [2] w wielu miejscach publicznych, w tym na podjazdach, czy stacjach obsługi autostrad.

Współpracując z lokalnymi władzami, chcemy wspierać rosnącą liczbę klientów Shell, którzy chcą przejść na pojazd elektryczny, zapewniając im jak największą wygodę. Opcje uliczne, takie jak ładowanie z latarni oferowane przez ubitricity, będą kluczowe dla tych, którzy mieszkają i pracują w miastach lub mają ograniczony dostęp do parkingów poza ulicami. Niezależnie od tego, czy jest się w domu, w pracy, czy w podróży, chcemy zapewnić naszym klientom dostępne i niedrogie opcje ładowania pojazdów elektrycznych, aby mogli ładować bez względu na to, gdzie się znajdują.

wiceprezes Shell Global Mobility - István Kapitány

To, co podnieca tak wielu ludzi w ubitricity to fakt, że nasza integracja punktów ładowania pojazdów elektrycznych z istniejącą infrastrukturą uliczną sprawia, że ​​ładowanie pojazdów elektrycznych jest łatwe i dostępne dla każdego, kto tego potrzebuje i gdzie tego potrzebuje. Szczególnie w większych miastach, w których dostęp do parkingów poza ulicami jest ograniczony, jest to rozwiązanie, na które wiele osób czekało, aby umożliwić im przejście na własność pojazdów elektrycznych. Połączenie tego elementu układanki z istniejącą gamą rozwiązań Shell do ładowania pojazdów elektrycznych daje kierowcom pojazdów elektrycznych dostęp do pełnego zakresu opcji ładowania, dzięki czemu Shell i ubitricity idealnie do siebie pasują.

dyrektor generalny ubitricity - Lex Hartman

 

To najnowsze posunięcie firmy Shell, która rozszerza opcje transportu niskoemisyjnego dla klientów, pomagając im zmniejszyć ślad węglowy. Ambicją Shell jest osiągnięcie do 2050 roku lub wcześniej statusu przedsiębiorstwa energetycznego o zerowej emisji netto, w zgodzie ze społeczeństwem.

 

Oczekuje się, że po zakończeniu transakcji ubitricity stanie się spółką zależną w całości należącą do Shell. Z zastrzeżeniem zgody organów regulacyjnych, transakcja ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku.

 

[1] ubitricity zapewnia również prywatne rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych poza ulicami dla klientów biznesowych w Niemczech
[2] Globalna sieć punktów ładowania Shell: poprzez marki stowarzyszone z Shell i sieci partnerskie

 

Źródło: ubitricity

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).