Shell ma ulepszoną formułę paliw premium | MOTOFAKTOR

Shell ma ulepszoną formułę paliw premium

Najnowsze paliwa Shell V-Power są owocem ponad 5-letnich prac badawczo-rozwojowych i mają usuwać aż do 100% osadów. Usprawniać ma to pracę silnika [1].

 

Dzisiejsi kierowcy oczekują od swoich pojazdów wydajności i niezawodności – mogą je uzyskać, stosując najlepszej jakości paliwa. Nad ulepszoną formułą paliw premium Shell V-Power pracował zespół 150 naukowców i naukowczyń z sześciu centrów badawczo-rozwojowych Shell.

 

Wprowadzona na rynek ulepszona formuła paliw premium [2] odzwierciedla, że dostarczamy klientom coraz lepsze rozwiązania. Usuwa ona aż do 100% osadów, dzięki czemu pomagamy kierowcom poprawić osiągi i wydajność silników. Jednocześnie inwestujemy w alternatywne rozwiązania, takie jak infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych. Jest to ważny element naszego działania na rzecz umożliwienia transformacji mobilności, która leży u podstaw naszej strategii – mówi Istvan Kapitany, zastępca dyrektora generalnego Shell Mobility.

 

Paliwa premium Shell V-Power zawdzięczają swój sukces unikalnej formule, która ma zapewniać dokładne czyszczenie silnika z osadów. Dzięki temu ma przywracać aż do 100 proc. jego osiągów i pomagać uzyskać lepszą wydajność spalania [1]. Testy laboratoryjne przeprowadzone w oparciu o standardowe metody badawcze oraz własne opracowane przez Shell wykazały również, że regularne stosowanie Shell V-Power zapobiega gromadzeniu się osadów na najważniejszych elementach układu paliwowego [1], takich jak zawory dolotowe i wtryskiwacze paliwa. Paliwa Shell V-Power zawierają składniki zmniejszające tarcie, które mają zapewniać, że kluczowe elementy silnika poruszają się płynnie. Ulepszona formuła Shell V-Power ma zapewniać również ochronę antykorozyjną.

 

Nawyki kierowców zmieniają się, dotyczy to zarówno stylu jazdy, jak i wymagań podczas podróży. Paliwa najlepszej jakości to dłuższe życie elementów silników samochodowych i oszczędność dla kierowców związana z kosztami przeglądów i napraw. To jest szczególnie istotnie w panujących warunkach ekonomicznych i wysokiej inflacji. Dlatego prezentujemy ulepszoną formułę paliw, z myślą o komforcie wszystkich klientów, którzy korzystają z benzyny czy oleju napędowego. W Shell wierzymy, że liczy się nie tylko to, dokąd jedziesz, ale też jakość samej podróży – mówi Monika Kielak-Łokietek, prezeska zarządu Shell Mobility i członkini zarządu Shell Polska.

 

Opracowanie najnowszej formuły paliw nie byłoby możliwe bez współpracy z szerokim gronem partnerów motoryzacyjnych: Scuderia Ferrari, BMW M, Ducati, Ford i Hyundai. Aby zapewnić najwyższą jakość, formuła paliwa premium jest poddawana regularnej weryfikacji. Więcej informacji na temat Shell V-Power można znaleźć TUTAJ.

Shell promuje swoje najnowsze paliwa

Szeroka kampania informacyjna na temat ulepszonej formuły paliw premium rozpoczęła się 9 września 2023 wydarzeniem Shell V-Power Day na błoniach PGE Narodowego. W budowanie świadomości klientów na temat zaktualizowanej formuły paliw zaangażowani są między innymi znani twórcy internetowi i influencerzy motoryzacyjni, jak kierowca driftingowy Bartosz Ostałowski i kierowca rajdowy Michał Kościuszko, Szymon Konieczny (twórca kanału Wheel With It) oraz Sebastian „Kickster” Kraszewski (prowadzący kanału Kickster TV), Waldemar Florkowski (twórca kanału Moto Doradca). Wydarzenie poprowadzili dziennikarz i prezenter telewizyjny Maciej Dowbor oraz prezenterka radia ChilliZet i dziennikarka motoryzacyjna Dagmara Kowalska. Impreza skierowana była do wszystkich miłośników motoryzacji w każdym wieku oraz rodzin z dziećmi.

 

Podczas wydarzenia na błoniach PGE Narodowego dla uczestników dostępny był Shell Track Lab, czyli mobilne laboratorium paliw Shell, obecne na każdym wyścigu Formuły 1. Uczestnicy mogli na własne oczy przekonać się, w jaki sposób zaktualizowana formuła paliw wpływa na żywotność i efektywność pracy silnika samochodowego. Na gości poszukujących innych atrakcji czekały między innymi strefy globalnych partnerów ShellFerrari, BMW M, Hyundai – symulatory jazdy, tor ze zdalnie sterowanymi modelami pojazdów, strefa Shell Café, strefa Shell ClubSmart, pokazy stuntu motocyklowego, pokazy dynamiczne modeli BMW M oraz Hyundai, strefa dla dzieci, kino sferyczne, galeria anaformiczna, strefa food trucków i występ Ryszarda Bazarnika, muzyka znanego z występu w telewizyjnym show Mam Talent, który zagrał na niecodziennych instrumentach.

 

[1] Usuwa zmniejszające wydajność osady na kluczowych elementach układu paliwowego, takich jak zawory dolotowe i wtryskiwacze paliwa, oraz chroni przed ich narastaniem. Oczyszczanie silnika i odzyskanie osiągów wykazano przy użyciu standardowych testów branżowych i testów własnych Shell. Rzeczywiste efekty i korzyści mogą się różnić w zależności od typu, wieku i stanu pojazdu oraz stylu jazdy. Efekty nie są gwarantowane. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.shell.pl.

 

[2] W porównaniu z paliwem Shell V-Power poprzedniej generacji

 

Źródło: Shell

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).