Serial instruktażowy od zawodowców dla kierowców | MOTOFAKTOR

Serial instruktażowy od zawodowców dla kierowców

Firma Tachostart ze Słupska wraz z Grupą DBK postanowiły wspólnie stworzyć serię filmów instruktażowych dla kierowców zawodowych.

Wzmożone kontrole na drogach, wszczęcia postępowań administracyjnych, nakładanie grzywien, zarówno na kierowców, jak i przewoźników – to wszystko zainspirowało zespół firmy Tachostart ze Słupska, do opracowania serii filmów instruktażowych.

 

Scenariusz do wszystkich odcinków napisało samo życie. Sytuacje na drodze pokazane zostały oczami byłych inspektorów i czynnych kierowców zawodowych, bo nic nie przemawia lepiej do ludzkiej świadomości, niż przykłady wzięte z codziennego życia. To jedyne tego typu przedsięwzięcie w Polsce, będące swego rodzaju słodko-gorzkim serialem o prawdziwych realiach, z którymi muszą się mierzyć zawodowi kierowcy, zwłaszcza teraz, w czasie panującej pandemii COVID-19.

 

Jak wygląda kontrola drogowa? Jak się podczas niej zachować? Jak uniknąć kar? To tylko niektóre z poruszonych zagadnień, pokazane pół żartem, ale traktowane całkowicie serio. Różnorodność tematów podana została w niestandardowej formule, która łączy praktyczne podejście z dużą dawką humoru.

 

Za kamerą stanął Damian Łukaszewski z DPL Trucking, w role inspektorów wcielili się pracownicy Tachostart, byli inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, natomiast kierujący pojazdami to zaproszeni do projektu zawodowi kierowcy. Ciągniki i naczepy wynajęte zostały na potrzeby filmu, zarówno od zaprzyjaźnionych klientów, jak i partnerów.

 

Od zapotrzebowania na naczepę-chłodnię wypożyczonej na plan filmowy od DBK Rental, zaczęła się współpraca z Grupą DBK podczas produkcji serialu.

 

Premierowy odcinek poniżej:

Źródło: Grupa DBK

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).