Samochody używane coraz bardziej bezpieczne i lepiej wyposażone | MOTOFAKTOR

Samochody używane coraz bardziej bezpieczne i lepiej wyposażone

person Redakcja 30/12/2020

Ponad połowa używanych samochodów nie wymaga już stałej obsługi.

Samochody używane są coraz bardziej bezpieczne i lepiej wyposażone. ABS i przynajmniej jedna poduszka powietrzna w aucie to już standard w komisach samochodowych, a najważniejsze z zabezpieczeń to systemy monitorowania zmiany pasa ruchu, monitorowania martwego pola czy funkcja automatycznego zatrzymywania się przed przeszkodą. Liczba sprzedanych samochodów z tymi funkcjami wzrosła w zeszłym roku aż trzykrotnie.

 

Z kolei 52% samochodów używanych jest wyposażonych w zestaw głośnomówiący. Takie dane wynikają z analizy sprzedaży samochodów używanych grupy AURES Holdings, operatora sieci centrów samochodowych AAA AUTO.

 

Zestaw głośnomówiący, który znacząco wpływa na bezpieczeństwo kierowcy, jest już dla wielu Polaków nieodzowny. 52% samochodów sprzedawanych w sieci centrów samochodowych AAA AUTO było wyposażonych w ten system.

Zestaw głośnomówiący z mojego punktu widzenia jest absolutnie niezbędny dla bezpiecznego podróżowania samochodem, mimo to wciąż widzimy na drodze wielu nieodpowiedzialnych kierowców trzymających telefon w ręku. Paradoks polega na tym, że często są to kierowcy bardziej luksusowych samochodów, które posiadają na oryginalnym wyposażeniu system głośnomówiący. Karolína Topolová Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO

 

Polscy kierowcy wybierając używany samochód coraz częściej skupiają się na bezpieczeństwie. Dlatego system ABS, który pozwala zachować stabilność i sterowność pojazdu w ekstremalnych sytuacjach, posiada już 98% używanych samochodów.

 

Z kolei, ponad 50% samochodów jest wyposażona w światła przeciwmgielne, Isofix zapewniający bezpieczne mocowanie fotelika dziecięcego lub funkcje ESP (system stabilizacji toru jazdy) i ASR (system kontroli trakcji). 13% aut używanych posiada kamerę parkowania, a 34% czujniki parkowania.

 

Najszybciej rośnie zainteresowanie kupujących automatycznymi funkcjami zatrzymywania pojazdu przed przeszkodą lub systemami monitorowania zmiany pasa ruchu lub martwego pola, które cieszą się ponad czterdziestokrotnym wzrostem zainteresowaniem w ciągu ostatnich pięciu lat. Corocznie zainteresowanie tymi systemami wzrasta ponad dwukrotnie.

Źródło: AAA AUTO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).