Salon Samochodowy w Genewie odwołany | MOTOFAKTOR

Salon Samochodowy w Genewie odwołany

Fundacja Comité permanent du Salon International de l’automobile zdecydowała się nie organizować kolejnej edycji Salonu Genewskiego ze względu na niepewność na rynku motoryzacyjnym.

Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne w Genewie mają się odbyć w Katarze w listopadzie 2025 r.

 

Chociaż wznowiona edycja z lutego 2024 r. miała na celu zmianę położenia i utrwalenie Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (GIMS) po czteroletniej nieobecności spowodowanej Covid-19, Zarząd Comité permanent du Salon international de l’automobile Foundation zauważa, że ​​istnieje zbyt wiele niepewności związanych z przemysłem motoryzacyjnym i spadkiem atrakcyjności najważniejszych europejskich wydarzeń, aby podejmować ryzyko inwestowania w przyszłość.

Ponadto podkreśla, że koncerny motoryzacyjne skupiły się na imprezach konkurencyjnych organizowanych na przykład w Monachium, czy Paryżu.

Brak zainteresowania producentów Salonem Genewskim w trudnym kontekście branżowym, preferowana przez ich krajowy przemysł konkurencja ze strony pokazów paryskich i monachijskich oraz poziom inwestycji wymagany do utrzymania takiego pokaż, zadały ostateczny cios przyszłej edycji” – stwierdził Alexandre de Senarclens, prezes Fundacji Comité permanent du Salon International de l’automobile.

Odpowiedzialna decyzja?

Nie mogąc osiągnąć swojego celu statutowego, Zarząd Fundacji Comité permanent du Salon International de l’automobile w Genewie w ramach swoich obowiązków wystąpi z formalnym wnioskiem do kantonalnego organu nadzorującego fundację (ASFIP) o zezwolenie na rozwiązanie Fundacji.

Decyzja ta wynika z uznania, że ​​warunki rynkowe w Europie nie sprzyjają sukcesowi przyszłych edycji.

Bez zaangażowania i przekonania zespołów operacyjnych GIMS pod kierownictwem Sandro Mesquity nie byłoby występu w Genewie ani w Doha. Zespoły włożyły całą swoją determinację w ożywienie tego pokazu motoryzacyjnego po pandemii Covid-19” – stwierdził Alexandre de Senarclens.

 

Źródło: Geneva Motor Show

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).