SAF-Holland przejmuje fińską Grupę Stara | MOTOFAKTOR

SAF-Holland przejmuje fińską Grupę Stara

SAF-Holland przejmuje Grupę Stara, wiodącą firmę dystrybucyjną komponentów do przyczep w Finlandii i Szwecji.

Firma SAF-Holland przejęła działalność fińskiej rodzinnej Grupy Stara. Spółki Grupy z siedzibą w Finlandii i Szwecji specjalizują się w dystrybucji układów osi i zawieszenia do przyczep w segmentach OE i aftermarketowym. Dzięki temu przejęciu SAF-Holland umacnia swoją pozycję w Europie Północnej w celu dalszego zwiększania swojego udziału w rynku w tym regionie.

 

SAF-Holland S.A., dostawca branży przyczep, pojazdów ciężarowych i autobusów, nabył wszystkie udziały w fińskiej Grupie Stara ze skutkiem od 1 lutego 2019 r. SAF-Holland nabywa tym samym udziały firm AB Stara Parts Oy (Finlandia) i Trailax Aktiebolag  (Szwecja). Cena zakupu jest w dziesiątkach milionów. Grupa Stara zatrudnia około 20 osób i osiągnęła w ubiegłym roku obrotowym sprzedaż o wartości nieco ponad 10 mln euro. Spółka została uwzględniona w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupy SAF-Holland na dzień zamknięcia transakcji nabycia.

 

Grupa Stara była wcześniej partnerem dystrybucyjnym grupy SAF-Holland w Finlandii i Szwecji, koncentrując się przede wszystkim na układach osi i zawieszenia przyczep. Ponadto Grupa posiada sieć sprzedaży części zamiennych w regionie, składającą się z 3 punktów. Stara również w mniejszym stopniu sprzedaje pojazdy ciężarowe i przyczepy.

 

Dzięki temu przejęciu firma SAF-Holland zamierza wzmocnić świadomość obecności swojej marki w Europie Północnej. Posiadając spółki handlowe i serwisowe należące, które mają szerszy i bardziej intensywny zasięg na rynkach fińskim i szwedzkim, Grupa zamierza również jeszcze bardziej rozwinąć swoją pozycję rynkową i uzyskać dodatkowy udział w rynku.

Bliskość i bezpośredni dostęp do naszych klientów końcowych jest kluczowym czynnikiem sukcesu w naszej branży: kompleksowa baza klientów i stabilna sieć Stara oferują nam idealny punkt wyjścia do sprostania rynkowi skandynawskiemu, wykorzystując całe nasze portfolio produktów jeszcze skuteczniej w przyszłości. Koncentrując się na asortymencie produktów SAF-Holland, zamierzamy dalej pogłębiać penetrację tego ważnego rynku i zwiększać nasz udział w nim.

CEO SAF-Holland - Detlef Borghardt

Przejęcie firmy Stara zapewni nam długoterminową działalność w Europie Północnej, zwiększając nasz udział w wartości sprzedaży, a także zwiększając naszą rentowność. Ważny jest dla nas także rynek części zamiennych, ponieważ wielu naszych klientów z przyczepami ma zainstalowane wiele produktów SAF-Holland, co otwiera przed nami duży potencjał w zakresie zaopatrywania naszych klientów flotowych.

CPO i prezes SAF-Holland na rynek EMEA - Alexander Geis

 

Źródło: SAF-Holland

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).