SAF-Holland może przejąć Haldex – UOKiK pozwala | MOTOFAKTOR

SAF-Holland może przejąć Haldex - UOKiK pozwala

UOKiK dał zielone światło SAF-Holland na przejęcie spółki Haldex. Wcześniej zgodę wyraziły już niemieckie i amerykańskie urzędy antymonopolowe.

 

Już 8 czerwca 2022 r. SAF-Holland SE ogłosił rekomendowaną ofertę gotówkową dla akcjonariuszy Haldex AB na nabycie wszystkich ich akcji po cenie ofertowej 66 SEK za akcję w gotówce.

 

Zamknięcie transakcji i włączenie Haldex w zakres konsolidacji i sprawozdawczości finansowej Grupy SAF-Holland nastąpiło z dniem 22 lutego 2023 r. W rezultacie obie spółki nadal będą raportować odrębne sprawozdania finansowe na rok budżetowy 2022.

 

Przy okazji Konferencji Analityków w dniu 30 marca planujemy przedstawić wytyczne na rok finansowy 2023 już dla połączonej Grupy, w tym Haldex – mówi Frank Lorenz-Dietz, CFO SAF-Holland.

 

Cieszymy się, że również polski urząd antymonopolowy wreszcie wyraził na to zgodę. SAF-Holland i Haldex to idealne połączenie, jeśli chodzi o technologię: oś i systemy zawieszenia, telematyka i sterowanie EBS będą teraz rosły, by połączyć się w jedną inteligentną jednostkę. W ten sposób będziemy napędzać transformację branży transportowej w przyszłości, opracowując innowacyjne rozwiązania w zakresie łączności, elektryfikacji i autonomicznej jazdy. Mamy teraz najlepsze warunki wstępne do sukcesu w najważniejszych obszarach wzrostu przyszłości – między innymi w konserwacji predykcyjnej – dodał Alexander Geis, Prezes Zarządu SAF-Holland.

 

Źródło: SAF-Holland

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).