SAF-Holland może przejąć Haldex – UOKiK pozwala | MOTOFAKTOR

SAF-Holland może przejąć Haldex - UOKiK pozwala

person Redakcja 24/02/2023

UOKiK dał zielone światło SAF-Holland na przejęcie spółki Haldex. Wcześniej zgodę wyraziły już niemieckie i amerykańskie urzędy antymonopolowe.

 

Już 8 czerwca 2022 r. SAF-Holland SE ogłosił rekomendowaną ofertę gotówkową dla akcjonariuszy Haldex AB na nabycie wszystkich ich akcji po cenie ofertowej 66 SEK za akcję w gotówce.

 

Zamknięcie transakcji i włączenie Haldex w zakres konsolidacji i sprawozdawczości finansowej Grupy SAF-Holland nastąpiło z dniem 22 lutego 2023 r. W rezultacie obie spółki nadal będą raportować odrębne sprawozdania finansowe na rok budżetowy 2022.

 

Przy okazji Konferencji Analityków w dniu 30 marca planujemy przedstawić wytyczne na rok finansowy 2023 już dla połączonej Grupy, w tym Haldex – mówi Frank Lorenz-Dietz, CFO SAF-Holland.

 

Cieszymy się, że również polski urząd antymonopolowy wreszcie wyraził na to zgodę. SAF-Holland i Haldex to idealne połączenie, jeśli chodzi o technologię: oś i systemy zawieszenia, telematyka i sterowanie EBS będą teraz rosły, by połączyć się w jedną inteligentną jednostkę. W ten sposób będziemy napędzać transformację branży transportowej w przyszłości, opracowując innowacyjne rozwiązania w zakresie łączności, elektryfikacji i autonomicznej jazdy. Mamy teraz najlepsze warunki wstępne do sukcesu w najważniejszych obszarach wzrostu przyszłości – między innymi w konserwacji predykcyjnej – dodał Alexander Geis, Prezes Zarządu SAF-Holland.

 

Źródło: SAF-Holland

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).